Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Takhle si mě snad ještě nikdy nikdo nevychutnal!

Možná to také znáte. Trénujete a trénujete, připravujete se poctivě na zkoušku, jenže váš pes si v den „D“ usmyslí, že bude vše prostě jinak!


Takhle si mě snad ještě nikdy nikdo nevychutnal!
Jana Pačesová 31.12.2018 2157x Silvestr 2018

Zažili jste to třeba na zkoušce, na závodech nebo jinde také? Podělte se s námi o svůj zážitek a zasmějme se společně aneb Jak mne můj pes „vypekl“ poprvé…

Chucky byl jeden rok, a tak jsem ji přihlásila na její první zkoušky, a to ZOP do Nového Strašecí (kde je to každý rok pořádané jako závod se zápisem zkoušky). Doma dámička krásně poslouchala, fungovala, a tak jsem netušila nějakou zradu. Zlehka jsme procvičovaly poslušnost i speciální cviky, aby nás nic nepřekvapilo. Vše fungovalo na jedničku s hvězdičkou.

Asi týden před zkouškou se začala trochu šprajcovat. Poslušnost už nebyla tak rychlá a pěkná, jako běžně bývá, ale pořád to tak nějak šlo. Přestala jsem cvičit, říkala jsem si, že potřebuje oraz, že jsem asi cvičila moc a ten týden volna jí rozhodně prospěje.

A pak jsme jely na závody. Sice jsem zvažovala, že zůstanu doma, abych si neuřízla moc velkou ostudu, na druhou stranu ale neberte „opušťák“ od dvou dětí. A já si říkala, že prostě uvidím, a že to určitě nebude tak hrozné. Tak hrozné to opravdu bylo. Takhle si mě snad ještě nikdy nikdo nevychutnal. Chůze u nohy – předbíhání, čuchání, na změnu směru nereagovala. Polohy – neumí, nikdy o žádném sedni nebo lehni neslyšela, nikdy to nedělala a v žádném případě s tím nechce začínat. Dlouhodobé odložení? Seděla celou dobu.

Bylo mi tak strašně trapně, chtělo se mi brečet a nejraději bych se sebrala a utekla. Ale vydržela jsem do konce akce, Chucky jsem kupodivu nezabila a věřím, že když je někomu z našich spolubojovníků smutno anebo má splín, že ho neposlouchá pes, vzpomene si na mě a Chucky a musí mu být líp.

P.S. Dva týdny po této nepovedené akci mě uprosili na domovském cvičáku, abych se napsala na zkoušky alespoň do počtu, že se jinak konat nebudou. Nechala jsem se přemluvit a Chucky ji bez problému složila.

Foto: Jana Pačesová a beauceron Chucky z Lhotecké linie

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...


Použitá slova ze slovníku pojmů:
ZOP


-->