Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Sledujte již počtvrté MET konferenci!

O tom, že jsou Češi národem pejskařů, asi není pochyb. A věřte, že v posledních letech to platí stále víc a víc a víc. Úžasné je, že zodpovědní majitelé chtějí ze své vlastní vůle a přesvědčení svým psům ještě lépe porozumět a aktivně hledají způsoby, možnosti a tu nejlepší možnou cestu. A právě takový směr, nejnovější poznatky a k tomu navrch spoustu tipů vám může nabídnout MET konference, která v roce 2024 proběhne již počtvrté. A zajímalo by vás, na koho a na co se můžete těšit tentokrát?


Sledujte již počtvrté MET konferenci!
red 16.2.2024 6203x Tam nesmíte chybět

Dnešní doba naštěstí poskytuje širší možnosti vzdělávání, a tak kdo chce, vždycky se kvalitních informací nakonec „dobere“. Profesionální kynologové, trenéři, chovatelé, ale i běžní majitelé psů si mohou vybrat, zda se svým čtyřnohým společníkem vyrazí na skupinovou lekci na cvičák, na individuální hodinu ke zkušenému odborníkovi, anebo se budou například vzdělávat kvalitně online. A letos to bude opět (jak jinak také) již tradičně nabitý program.

Konference moderního etického tréninku (MET) na čtvrtém ročníku přivítá přední odborníky z celého světa. Můžete se těšit na dva dny živého vysílání z pohodlí vašeho domova a k tomu šest měsíců záznamu. V tomto roce vystoupí čtyři trenéři z USA, Velké Británie a Nizozemí, z našich se můžete těšit na českou trenérku dogfitness a slovenskou veterinární lékařku.  Pojďme se s nimi společně blíže seznámit…

Ken Ramirez

Sledujte již počtvrté MET konferenci!

Patří mezi nejinspirativnější trenéry současnosti. Ken Ramirez má více než padesát let zkušeností s tréninkem. Pracoval s mořskými savci v akváriích v Texasu či Chicagu, pomocí tréninku učí slony v Zambii vyhýbat se pytláckým stezkám, v Londýně cvičil deset tisíc motýlů v botanické zahradě, na Aljašce trénoval lední medvědy, aby se vyhýbali setkání s lidmi, pracuje s policejními psy vyhledávajícími bomby. Psí profesionály po celém světě Ken Ramirez inspiruje svým konceptuálním tréninkem, při němž například naučil svého psa počítat do čtrnácti. Vydal řadu knih a je výkonným viceprezidentem a vedoucím výcviku Karen Pryor Clicker Training.

Simon Prins

Sledujte již počtvrté MET konferenci!

Zahájil svou kariéru jako nejmladší vojenský potápěč v NATO. Později se přidal k nizozemské policii, konkrétně ke kynologické jednotce. Posledních dvacet pět let cvičil a nasazoval psy na speciální operační mise, a to pomocí pozitivního posilování. Vedl nejrůznější programy, v nichž například trénoval laserové navádění útočných psů nebo cvičil psy a psovody v rámci USAR týmů pro pátrací a záchranné operace. Simon Prins sestavil mnoho nových výcvikových protokolů a vyvinul inovativní výcvikové přístroje. Je autorem knihy Dog training decoded a vede tréninkovou online akademii.

Victoria Stilwell

Sledujte již počtvrté MET konferenci!

Se psy pracuje trenérka Victoria Stilwell už od počátku 90. let. Ve svém rodném Wimbledonu měla nejprve úspěšnou agenturu na venčení psů, poté začala trénovat. Celosvětové renomé získala díky pořadu It's me or the dog, díky kterému se řada diváků ve sto dvaceti zemích poprvé setkala s tréninkem pomocí pozitivního posilování. Svou práci představila v mnoha pořadech ve Velké Británii a USA, jako odbornici na chování psů ji do svých relací pravidelně zve například BBC a CNN. Založila vzdělávací instituci pro trenéry a moderuje svůj vlastní podcast. Je autorkou pěti knih. Vede tréninkový projekt Positively.

Hannah Brangan

Sledujte již počtvrté MET konferenci!

Hannah o sobě prohlašuje, že je tréninkovým šprtem. V praxi to dokazuje například svým informačně nabitým a vtipným podcastem Drinking from the toilet, do kterého si zve nejrůznější trenéry a společně s nimi se zaměřuje na protínání filozofie pozitivního posilování a reality. Vytvořila vzdělávací tréninkový program, přednáší na konferencích a je autorkou knihy Awesome obedience. Protože je jí práce také koníčkem, posbírala se svými psy také řadu ocenění, a to v oblasti obedience, agility, conformation, sportovní kynologie, či rally obedience.

Nezapomeňte, že MET konference se uskuteční online 9. a 10. března 2024!

MVDr. Veronika Uhlířová

Sledujte již počtvrté MET konferenci!

Vystudovala veterinární lékařství, stala se trenérkou psů a je terapeutkou Dornovy metody pro zvířata. Veronika Uhlířová se specializuje na péči o pohybový aparát psích sportovců – a nejen jich. Její semináře dogfitness se zaměřují na srozumitelné vysvětlení toho, jak funguje psí tělo v pohybu. Veronika klade důraz na to, aby si její klienti odnesli odpovědi na otázky „proč?“ a „jak?“, aby dokázali z praktických doporučení vytěžit pro svého psa maximum. Kromě toho se věnuje například cvičení psů na míčích nebo přípravě na sportovní výkon.

MVDr. Jana Radošovská

Sledujte již počtvrté MET konferenci!

Slovenská veterinářka Jana Radošovská se dostala do povědomí pejskařů především díky svému prakticky orientovanému instagramovému profilu, na kterém radí v oblasti psího zdraví. Pomáhá mimo jiné vyvracet mýty, které kolují internetem. Zaměřuje se na preventivní medicínu. Vydala praktickou příručku „Elza radí: Skôr než prídeš k veterinárovi“ určenou pro laickou veřejnost. Kniha je plná důležitých informací a užitečných tipů podaných tak, aby jim porozuměl každý pejskař. Jana působí ve veterinární ambulanci v Trnavě.

MET konference se uskuteční online 9. a 10. března 2024. Vystoupí celkem šest trenérů z USA, Velké Británie, Nizozemí, Česka a Slovenska a celkem budou prezentovat více než osmnáct hodin odborného obsahu. Zahraniční přednášky jsou tlumočené do češtiny a video archiv mají návštěvníci k dispozici po dobu šesti měsíců. Podrobné informace najdete na www.metkonference.cz.

L. David Mech

MET konference se letos virtuálně zúčastní i známý expert na vlky L. David Mech. V půlhodinovém rozhovoru vysvětluje řadu zajímavostí týkajících se chování vlků a zaměří se hlavně na teorii o alfě ve směčce. V roce 1970 totiž Mechovi vyšla kniha The Wolf, v níž popsal vlčí hierarchii touto terminologií, která byla uznávaná tehdejší vědou. Avšak během několika let David Mech dospěl k tomu, že mluvit o vůdci smečky je zavádějící a neodpovídá to novým zjištěním. Mezi tím se však alfa dostala do slovníků pejskařů. Dnes 87letý vědec v rozhovoru vysvětluje, jak reálně funguje vlčí smečka, proč by se pejskaři měli termínu alfa vyhnout, co to vlastně je dominance nebo například co je to ownership zone a jaká je její paralela v psím chování. 

Každým rokem s napětím sleduji, kdo vystoupí na MET konferenci, a těším se na setkání s předními trenéry. Zajímají mě nejen zahraniční „hvězdy“, ale také jsem vždy zvědavá, kdo k nám promluví z Čechů či Slováků. A pokaždé jsem s výběrem mile překvapena. A kolikrát jsem o tak skvělých lidech neměla ani tušení, že u nás tací vůbec jsou. Letos se asi nejvíce těším na Kena Ramireze, protože to je člověk, jehož práci sleduji a obdivuji hodně dlouho. Osobně mě nejvíce „dostalo“, když naučil synchronizovanému létání deset tisíc motýlů. Ano, čtete správně. Prakticky trénoval vše od motýlů po slony. Pro mě je tedy letos největším lákadlem právě on. A pokud tedy stále ještě přemýšlíte, zda se MET konference zúčastnit, tak rozhodně neváhejte. Za mě je to skvělý kynologický počin, který si vychutnáte z pohodlí domova a v té nejlepší kvalitě. A to za to určitě stojí.

Iveta Panýrková

šéfredaktorka eCanis Media, s. r. o.

panyrkova@ecanis.cz

Kontakty:                                                                             

Petra Kejklíčková – tel. 728 582 411     

dejpac@metkonference.cz

www.metkonference.cz               

www.facebook.com/METkonference    

www.instagram.com/metkonference

Text: red.

Foto: archiv MET konference

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...
    -->