Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Slavnostní promoce dvaceti dvou vycvičených psích superhrdinů

Myslíte si, že promoce se pořádají jen pro nás lidí? Tak to je velký omyl, protože takový slavnostní ceremoniál se týká například i vycvičených psích pomocníků pražské akademie Helppes. A zajímalo by vás, jak to celé probíhalo letos? Pak si nezapomeňte přečíst naši malou reportáž…


Slavnostní promoce dvaceti dvou vycvičených psích superhrdinů
Kateřina Kubíčková, Zita Lara 20.9.2023 1546x Reportáže

Již 21. ročník slavnostní promoce připravených čtyřnohých absolventů akademie Helppes proběhl v sobotu 16. září. 2023 pod širým nebem v jejich motolském výcvikovém areálu. Tato jedinečná akce byla tradičně spojená s předáním psích pomocníků jejich novým držitelům, tedy lidem s různými druhy postižení.

Slavnostní promoce dvaceti dvou vycvičených psích superhrdinů

Letošní ročník byl skutečně výjimečný, a to především počtem vycvičených psů – slavnostní promoce se totiž zúčastnilo celkem 22 čtyřnohých superhrdinů. Do rukou lidem s postižením je symbolicky předávaly známé osobnosti, které celou akci podpořily svou přítomností a benefičním vystoupením.

Slavnostní promoce dvaceti dvou vycvičených psích superhrdinů

Mezi psí superhrdiny, kteří se zúčastnili slavnostní promoce, patřil také flat coated retriever Enzo (vlastním jménem Expert Enzo Cedletes). Enzo je jubilejním třístým psím pomocníkem, kterého organizace Helppes za dobu svého působení vycvičila. Svého nového parťáka převzala slečna Viki, na své přání, z rukou herečky Dany Syslové a Jiřího Helekala. Slečna Viki trpí kombinovaným postižením, konkrétně zrakovým postižením a následky dětské mozkové obrny se spasticitou pravostranných končetin a poruchou chůze. Pro Viki to je již druhý psí pomocník z organizace Helppes, vycvičený jako vodicí a asistenční pes. Prvním byla vodicí fenka flat coated retrievera Atty z Annenských zahrad, která jí byla velikou oporou, než odešla za duhový most. Díky Enzovi bude Viki opět daleko soběstačnější a veselejší.

Slavnostní promoce dvaceti dvou vycvičených psích superhrdinů

Na této tradiční akci se jako vždy sešli lidé s postižením, dárci, dobrovolníci, příznivci a také celá řada známých osobností, které organizaci Helppes dlouhodobě podporují. Letošní rok se akce zúčastnili konkrétně: Jaroslav Břeský, Jan Burian, Martin France, Kristýna Frejová, Jiří Helekal, Jakub Kohák, Marta Kubišová, Magda Malá, Richard Nedvěd, Bára Nesvadbová, Peter Pecha, Raego, Jana Stryková, Dana Syslová a V-Rock. Moderování si tradičně rozdělilo několik osobností – Jan Čenský, Patricie Pagáčová, Mirek Konvalina a Milan Peroutka, který je členem správní rady organizace Helppes.

Slavnostní promoce dvaceti dvou vycvičených psích superhrdinů

Příjemným překvapením byla písnička Jiřího Helekala, kterou složil speciálně pro slečnu Viki a kterou zazpíval společně se svou vnučkou Natálií. Věnoval ji nejenom Viktorce, ale také všem lidem s postižením a jejich psím pomocníkům, pracovníkům organizace Helppes i dalším návštěvníkům sobotní akce.

Slavnostní promoce dvaceti dvou vycvičených psích superhrdinů

Účastníci slavnostní promoce se těšili z hezkého počasí a užili si den plný zábavy, hudebních vystoupení a ukázek neuvěřitelných dovedností asistenčních psů. Organizace Helppes tímto děkuje všem fanouškům, sponzorům a podporovatelům za vytvoření příjemné a nezapomenutelné atmosféry. Přejeme všem novým čtyřnohým absolventům a jejich páníčkům, aby si byli navzájem oporou a společně sdíleli co nejvíce krásných chvilek.

 

Kateřina Kubíčková, Zita Lara

Foto: Agentura bokem, s. r. o.                     

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...


    Podobné články


    -->