Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Slavíme třetí narozeniny!

Již tři roky vám přinášíme různorodé rozhovory, akční reportáže, zajímavé seriály, chovatelské ankety, odborné poradny a řadu dalších zajímavostí ze světa kynologie. Pojďme se tedy společně podívat, co se u nás za tu dobu událo...


Témata: úvodník
Slavíme třetí narozeniny!
Panýrková Iveta 1.2.2019 7114x Z redakce

Když jsem se před čtyřmi lety svěřila pár přátelům se svým záměrem vybudovat internetové kynologické medium – moc lidí včetně mého muže tomu příliš nevěřilo. Ačkoliv uznali, že doba se mění a tištěná periodika jsou pomalu, ale jistě na ústupu, nikdo si nedokázal představit, jak bych toto chtěla udělat a spíše jsem od toho byla odrazovaná.

I přes mnoho negativních ohlasů se našla jedna jediná kamarádka – Naďka, která mi od začátku věřila a bez zaváhání do toho se mnou šla. Mimochodem je s námi stále. A tak po dlouhých měsících přemýšlení a „sestavování“ modelu, jak bude eCanis vlastně vypadat, konečně 16. ledna 2016 vyšlo naše první číslo.

Jak šel čas...

Prvotní myšlenka vydávat „jen“ PDF časopis se v květnu roku 2017 rozrostla o nápad zcela nový. A to vydávat každý den jeden TOP článek a proměnit web z toho mého amatérského na náš profesionální, což se díky vstupu investora a dnes i společníka povedlo. A tak dostal eCanis nový kabát, novou strukturu a nové logo.

V září téhož roku se nám podařilo dostat do týmu další skvělou posilu a to mou bývalou kolegyni z jiného pejskařského, avšak tištěného časopisu. Míša přišla do eCanis s celou řadou báječných nápadů, které jsme také postupně zrealizovali. A opět se náš kynologický portál o velký krok přiblížil k vysněnému cíli a dostával se čím dál tím více do povědomí široké veřejnosti.

 

2016

2017

2018

Počet vydaných článků

111

348

462

Počet návštěv na webu

125 258

265 000

381 410

Nejčtenější článek

8 188

15 904

28 076

Neječnější rubrika

21 543

84 000

96 028

 

Spustili jsme také online přenosy z kynologických akcí. Mile nás překvapil velký zájem a návštěvnost našeho webu během nich. Rádi bychom letos přenosy rozšířili také o výstavy psů. Málokdo však ví, že takový přenos si u nás může objednat nejen sponzor akce, ale i její pořadatel.

 

2017

2018

Online přenos

7

5

Počet návštěv

84 000

64 000

 

Pojďme se však nyní podívat na rok 2019…

Slavíme třetí narozeniny!

Leden je sice již minulostí, ale ne tak vzdálenou. Připomeňme si nejzásadnější články tohoto měsíce. Lednová návštěvnost našeho kynologického magazínu je fascinující. Celkem u nás bylo více jak 70 000 návštěvníků. Nejčtenějším TOPem se k mé radosti stal článek o zatím málopočetném českém národním plemeni „Bylo to znamení, že je nám Johanka souzená...“ Přečetlo si jej 5 928 lidí. Nic neudělá plemeni větší reklamu než takový skutečný příběh. Český horský pes se však do první desítky dostal ještě jednou a to na pátou příčku s článkem „Jak z románů Jacka Londona!“., který mě osobně vrátil zpět do dětství. Ten si přečetlo 4697 čtenářů. Nejnavštěvovanější rubrikou se staly Rozhovory v podrubrice O plemeni, které si za leden vysloužily 16 505 návštěv.

Tématem měsíce ledna bylo srovnání původního ZŘ IPO s novým ZŘ IGP. Neméně zajímavé čtení o používání elektronických výcvikových obojků v moderním výcviku psů nám nabídl Jiří Ščučka. Tato téma si vyžádala mnoho reakcí a některé z nich budeme průběžně zveřejnovat na stránkách www.ecanis.cz.

Elektronické výcvikové obojky a jejich místo v moderním tréninku psů I. díl
Elektronické výcvikové obojky a jejich místo v moderním tréninku psů I. díl

Jste spíš příznivci nebo naopak odpůrci elektronických výcvikových obojků? Víme, že ...

Moderní výcvik psů

Chovatelská a podnikatelská inzerce

Nově vám přinášíme zbrusu novou, vymazlenou a přehlednou inzerci, jak pro soukromé inzerenty, tak i pro vaše podnikání. Inzerujte tedy ZDARMA na www.ecanis.cz/inzerce.html

A co na vás čeká v únoru?

Jako plemeno vám hned zítra představíme bordeauxskou dogu a s jejími chovateli se pak budeme „potkávat“ každý čtvrtek. Tématem měsíce se stane... No, nechte se překvapit… Prozradíme jen, že se opět dotkneme něčeho, co nás brzy všechny ovlivní. Těšit se samozřejmě můžete i na své oblíbené seriály, ankety, poradny a také další soutěž. Nově přidáváme otázky týdne. Každý týden padnou dvě ostré otázky přímo na tělo osobností ze světa kynologie. A jak se s nimi vypořádají? To uvidíte již první týden v únoru.

Pár slov na konec

Co říci? Snad jen to, že jsem vždy hledala web, na kterém o kynologii najdu snad vše. A našla, nenašla? Bohužel opravdu nenašla… A tak jsem si jej vytvořila… Pokud jste spokojeni nebo vám naopak u nás něco schází, napište nám o tom na redakce@ecanis.cz. A my uděláme vše, co je v našich silách, abychom udělali eCanis zase o něco poutavější.

Psům zdar!

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz

Vy se ptáte, my odpovídáme…

Vážená redakce,

ráda bych se zeptala, kam se poděly PDF časopisy z vašeho webu?

Děkuji

Jana H.

 

Vážená Janičko,

děkujeme za zájem o naše PDF časopisy. V lednu jsme přešli na nový server a web eCanis prochází velkou proměnou. Vylepšujeme stávající funkce a budeme postupně přidávat nové. Bohužel díky tomu nejsou přechodně PDF časopisy na webu k dispozici. Neklesejte však na mysli, protože chystáme přidat archiv, kde všechna čísla od ledna 2016 do prosince 2018 naleznete.

Vaše redakce eCanis


 

Milá redakce,

váš web je super, ale schází mi zde články o flyballu. Tento sport mě strašně moc zajímá, ale nic moc o něm nevím. Ráda bych se mu totiž do budoucna věnovala.

Děkuji

Hanka K.

 

Vážená Haničko,

postupně plánujeme zařazovat i další sporty. V současné době se pokoušíme najít člověka, který by pro nás dokázal sestavit a srozumitelně napsat seriál o flyballu vhodný pro začátečníky.

Vaše redakce eCanis


Dobrý den,

našla bych někde seznam plánovaných online přenosů, které budete letos dělat?

Andrea

 

Hezký den Andreo,

ano, takový seznam již máme připravený, ale zatím pouze pro potřeby naší redakce. Nebojte se však, jakmile budeme mít doladěné veškeré detaily, neprodleně jej zveřejníme.

Vaše redakce eCanis

Nezapomeňte nám psát své postřehy, náměty, připomínky a samozřejmě i pochvaly!!!
Budeme se těšit na redakce@ecanis.cz.

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...