Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Skvělí čeští trenéři se zahraničními špičkami se představí na MET konferenci

Jsme rádi, že jsme první, kteří vám mohou oznámit, že nás na jaře příštího roku čeká něco naprosto velkolepého. Zdánlivě nemožné se stává realitou. Na jednom pomyslném podiu se sejdou špičkoví trenéři z několika zemí světa vedle těch našich TOP českých a VY můžete být u toho!


Skvělí čeští trenéři se zahraničními špičkami se představí na MET konferenci

Když nám Robert Zlocha zavolal do redakce s nabídkou mediálního partnerství této luxusní akce, a že budeme první, kteří informace o této konferenci pustí do světa, velice nás to potěšilo. A tak jsme se jich snažili pro vás získat co možná nejvíce. A věřte, že to tímto rozhovorem rozhodně nekončí...

Roberte, vy jste člověk činu, a tak hned po uvedení svého online kurzu přicházíte s další fantastickou věcí a to dokonce s něčím, co zde ještě nikdy nebylo. My už víme, že se to celé jmenuje MET konference – prozraďte tedy našim čtenářům, o co se jedná.

Skvělí čeští trenéři se zahraničními špičkami se představí na MET konferenci

Několik let jsem snil o tom, jaké by to bylo skvělé, kdyby se postavili skvělí čeští trenéři se zahraničními špičkami na jedno pódium. Nevěřil jsem ale, že by se to někdy stalo. Na velkých zahraničních konferencích pořád vídám podobné tváře, většinou z USA nebo Anglie. Jiné národnosti jsou spíše výjimkou. Tak jsem si řekl, že když nejde hora k Mohamedovi, půjde Mohamed k hoře a pozval jsem dohromady několik trenérských kapacit ze světa zároveň se známými českými trenéry. Bude se tedy jednat o první mezinárodní online konferenci v Česku a na Slovensku. MET vychází z názvu, který jsem si před pár lety vymyslel a začal používat jako jiné označení pro pozitivní metody. Je to zkratka pro moderní etický trénink. A přesně taková bude konference. Vystoupí na ní trenéři, kteří se snaží využívat nových moderních poznatků, ale využívat je eticky ve prospěch zvířat i jejich majitelů.

„Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře!“

V hlavě se mi honí jedna otázka za druhou, ale začnu hezky popořadě. Jak vás to vůbec napadlo dát do kupy něco takového?

V dubnu jsem měl letět do Bostonu na konferenci Mezinárodní asociace poradců pro chování zvířat (IAABC), která byla kvůli covidu na poslední chvíli zrušena. Naštěstí přišla náhrada ve formě skvělé online konference. Právě během ní jsem si začal pohrávat s myšlenkou, proč něco takového neudělat i u nás. Tenhle nápad ale ještě chvíli zrál. Krátce poté jsem odletěl na jinou konferenci do Osla. A tam jsem viděl přednášky, z nichž jsem byl unešený, a poznal další trenéry, které jsem se rozhodl pozvat.

To znamená, že bude probíhat přenos z jejich domovin a ani korona nás nezastaví? Budete mít tedy nějaké studio, a jak to celé bude vypadat – tlumočník, promítání atd.

Přesně tak. Čtyři prezentující budou z USA, Francie či Austrálie. Budeme mít profesionální streamovací studio, do kterého pozveme stejný počet českých trenérů. Zahraniční přednášky budeme ale vysílat přímo z domova řečníků. Právě dolaďujeme poslední detaily ohledně překladu tak, aby byl v co nejlepší kvalitě a mohli si ho užít i ti, co se v angličtině necítí tak jistě.

„Profesionální streamovací studio, čtyři špičkoví zahraniční trenéři a čtyři české kapacity – to je MET konference!“

Takže máte online pozvaných osm trenérů. Čtyři zahraniční a čtyři naše. Mohl byste nyní odtajnit jejich jména, podle čeho jste vybíral a proč nakonec tato sestava?

Skvělí čeští trenéři se zahraničními špičkami se představí na MET konferenci

Ze zahraničních trenérů bude většina čtenářů znát Jean Donaldson, která napsala knihy jako Střet kultur nebo Od sebe! Řekne nám víc o operantním a klasickém podmiňování a jeho rozdílech. Osobně se nejvíce těším na Grishu Stewart, jejíž kurzy jsem absolvoval a je pro mě v současnosti asi nejinspirativnější trenérkou zaměřenou na reaktivní psy. Z Austrálie se k nám virtuálně podívá Jennie Harvey se svým projektem čichacích zahrad. A čeká nás také vizuálně a informačně velice zajímavá přednáška od francouzského týmu, který zkoumal tep psů v různých situacích za pomocí nejnovější techniky. Vše nahrávali a měřili. Všem virtuálním návštěvníkům také pošleme jeden zajímavý videokurz jako dárek.

„Všichni virtuální účastníci dostanou velmi zajímavý dárek!“

Z českých trenérů vystoupí František Šusta s první přednáškou z jeho nově připravované knihy. Nicole Vošvrdová nám řekne o sportu zvaném nosework, Radecha Spudilová se zaměří na dobrovolný nácvik ošetření psa neboli také husbandry training a nakonec vystoupím i se svou metodou na řešení tahání psů na vodítku. Poslední dva roky jsem ji úspěšně testoval na svých klientech a na konferenci ji chci zpřístupnit  i ostatním majitelům tahavců i trenérům.

Výběr jsem tedy sestavoval tak, aby byl tematicky zajímavý jak pro profesionální trenéry, tak pro běžné pejskaře nadšence. Každý by si měl tedy odnést cenné informace.

„Výběr byl sestaven tak, aby se líbil jak profesionálním trenérům, tak i běžným pejskařům!“

Tak to je tedy opravdu pecka. Jak se vám povedlo něco takového vůbec domluvit?

Se všemi trenéry jsem se předtím osobně setkal nebo jsem s nimi byl v kontaktu kvůli jiným projektům. Takže obrátit se právě na ně bylo přirozené. Věděl jsem, co od nich můžu očekávat, že jsou to příjemní a velice schopní lidé a že by je a jejich práci mělo určitě poznat i české a slovenské publikum.

Řekněte nám více o té části, která jistě čtenáře zajímá nejvíce. Kdy to celé propukne, od kdy se mohou lidé hlásit, kolik to bude stát? A zda to musí sledovat jen v určitý čas nebo až si udělají volno, tak třeba ze záznamu?

Skvělí čeští trenéři se zahraničními špičkami se představí na MET konferenci

Přednášky proběhnou o víkendu 6. a 7. března 2021. A bude to jízda. Začneme v devět ráno a budeme končit v osm večer. I když budou pauzy na jídlo a venčení, tak je nám jasné, že vydržet u počítače celé dva dny bude velice náročné. Nechceme však kvůli tomu ukrajovat ze zajímavých témat. Proto všechny přednášky nahrajeme a účastníci si je budou moct shlédnout ještě tři měsíce po skončení konference. Vstupenka pro první zájemce bude do konce roku za cenu 1750 Kč, pak cena povyskočí.

Zmínil jste se také o zajímavém bonusu, který máte připravený pro účastníky. Oč jde?

Je to videokurz na řešení soužití více psů v domácnosti od známé americké trenérky Kikopup alias Emily Larlham, který jsem v minulosti absolvoval a moc se mi líbil. Takže jsem Emily oslovil a byl nadšený, že se do tohoto projektu chce připojit.

Pokusil byste se na závěr naše čtenáře nějak sám pozvat?

Pokud vás trénink psů zajímá, ať už jako trenéra nebo majitele čtyřnožce, se kterým rádi trénujete nebo řešíte jeho přehnané reakce na okolí včetně tahání na vodítku, neměli byste na konferenci chybět. Poprvé se sejdou špičkoví trenéři z Česka i ze světa na jednom místě. S přípravou konference je spousta práce, ale musím přiznat, že už se opravdu nemůžu dočkat!

Děkuji a dočkat už se nemůžeme ani my.

 

Foto: archiv Robert Zlocha

https://www.psitrenink.cz

https://www.facebook.com/psitrenink.cz/

https://www.instagram.com/robertzlocha_psitrenink.cz/

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->