Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Šediváčkův long je za námi!

Zajímalo by vás, kdo byl v letošním jubilejním ročníku Šediváčkova longu tím nejrychlejším závodníkem, nebo proč se stane, že značná část startovního pole nedojede do cíle ve stanovené délce trati? Odpovědi na tyto otázky a také další zajímavosti naleznete v následující mini reportáži!


Šediváčkův long je za námi!
Markéta Bělíková 30.1.2022 4581x Šediváčkův long

V sobotu byl závod ŠEDIVÁČKŮV LONG završený. Ačkoli se jednalo již o jeho 25. ročník, byl jako vždy jedinečný. Závodu se účastnilo téměř osmdesát závodníků a z tohoto počtu jej skoro polovina nedokončila ve stanovené délce. Závod je totiž velmi náročný nejen na počet ujetých kilometrů, ale i na převýšení, které musí závodníci zdolat.

Každý bojuje do poslední chvíle

Šediváčkův long je za námi!

Důvodů k odstoupení bylo více, ať už sněhové podmínky před závodem, díky nimž ne každý závodník mohl na závod tak dobře natrénovat, nebo zdravotní důvody závodníků, technické potíže, nebo únava pejsků. Tím, že letos bylo hodně nového sněhu na trati, někdy stačí, aby pejsek špatně šlápnul, a může si natáhnout sval, což je také důvodem k jeho odstavení.  Závodníci se postaví na start s určitým počtem psů v dané kategorii, a když jich odstaví příliš mnoho, také to znamená vyloučení. Přesto tito závodníci bojovali do poslední chvíle, a i když trať dojeli ve zkrácené délce, jedná se o úctyhodný výkon. Dojezdy závodníků do cíle vždy provází velké emoce, a to především těch, kteří dokončili závod poprvé. U cílové rovinky na ně čekaly jejich rodiny, přátelé, musheři, kteří již dojeli, ale i diváci, aby jejich výkony ocenili a podpořili je při tak výjimečné chvíli.

Dojezdy závodníků do cíle vždy provází velké emoce!

Jak to letos dopadlo?

Šediváčkův long je za námi!

Nejrychlejší čas na trati 300 km měl již tradiční účastník tohoto závodu Roman Habásko. Nejrychlejší čas na trati 200 km zajel Rostislav Job. Výkony se ale musí hodnotit podle jednotlivých kategorií, protože rychlost spřežení s deseti psy a běžkař s jedním psem nejde srovnávat. Organizátoři tak vyhlašují kategorie spřežení s různým počtem psů, běžkaře, bikery (kteří jeli až na jednu výjimku bez psa) a letos závod na 200 km dojel i Michal Kozel na sněhoběžce, což pro tento závod nebyla oficiální kategorie, ale určitě se svým výkonem do historie závodu nesmazatelně zapsal. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde: https://czechlongtrail.com/?p=4980.

Během následujících dní se můžete těšit na reportáž s rozhovory s některými ze závodníků. Nezapomeňte tedy bedlivě sledovat www.ecanis.cz, https://www.facebook.com/psicasopis a https://www.instagram.com/ecanis_media a nic vám neunikne!

Markéta Bělíková

Foto: Markéta Bělíková

Šediváčkův long je za námi!Šediváčkův long je za námi!Šediváčkův long je za námi!Šediváčkův long je za námi!
Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->