Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Se psem na For Pets – skvělý nápad?

Jak jste určitě zaregistrovali, ve dnech 4. – 7. 4. 2024 proběhl na výstavišti v Letňanech veletrh chovatelských potřeb For Pets. Také naše redakce se zúčastnila. Zrak nám přecházel nad množstvím vystavovaného zboží, horkými novinkami v kynologických potřebách, a rozum zůstával stát nad tím, co jsme pozorovaly kolem…


Se psem na For Pets – skvělý nápad?
Kateřina Smětáková 12.4.2024 726x Pro začátečníky ...

Přichází víkend a má být téměř letně. Co budeme dělat? Mámo, táto, pojedeme za zvířátky! A aby to nebylo Ferdovi líto, vezmeme jej s sebou! Přestože jsem dorazila na For Pets až v sobotu, dva dny pozorování „cvrkotu” kolem stánku eCanis mě inspirovaly k tomu, podělit se s vámi o své dojmy z některých účastníků veletrhu. Jsem přesvědčena, že většině našich věrných čtenářů mé závěry budou připadat logické. Nicméně množství viděného mě nakonec utvrdilo v tom, že jsou třeba i články „nesluníčkové a neduhové” určené ke sdílení pro ty, kteří neví… Třeba pak raději nechají Ferdu, k jeho spokojenosti, doma. 

Socializace ano, ale…

Se psem na For Pets – skvělý nápad?

Máte malé štěňátko a chcete jej přivykat na rušná místa, množství cizích lidí a psů? Vzít jej s sebou na veletrh chovatelských potřeb se může jevit jako skvělý nápad. Vždyť přece u výstavních jedinců se to tak také dělá… Problém je v tom, že když dva dělají zdánlivě totéž, nemusí to být totéž. Budoucí šampion výstavních kruhů se obvykle „otrkává” na menších akcích konaných venku, kde má možnost pozorovat lidi i psy ze vzdálenosti jemu příjemné. Také případné seznamování s ostatními štěňaty nebo dospělými psy a cizími lidmi probíhá pod bedlivým dozorem majitele. Nikdo nechce a nepotřebuje, aby jeho štěně získalo špatnou zkušenost ještě dříve, než vůbec jeho výstavní kariéra započne. Vzít malé štěně bez dokončeného očkování do prostředí, kde je v těsné blízkosti cizích psů a lidí, není socializace, ale holý nerozum. A že jich tam bylo!

Příliš mladé nebo naopak staré pejsky nechte raději v klidu domova nebo volte akci, kde je možnost odejít do ústraní!

Může se seznámit?

Se psem na For Pets – skvělý nápad?

Tato věta patří k dobrému pejskařskému bontonu. Na tom se asi shodneme všichni. V tomto směru však vládla v halách i venku celkem slušná anarchie. Většina do stánků zahleděných páníčků neměla tušení, co v tu chvíli dělá jejich parťák. Nebylo neobvyklé, že na třesoucího se drobka se hrnul nadšený maxipes. Uhnout nebylo kam a majitel, který by situaci měl řešit - třeba jen tím, že stáhne svého psa k sobě, byl duchem nepřítomen. Vlastně u mnoha z nich vodítka fungovala víceméně jen jako nástroj k tomu, aby se jim pes v tom davu neztratil.

Když na výlet, tak všichni. Ať si i Ferda užije!

Se psem na For Pets – skvělý nápad?

Zejména v sobotu, kdy probíhala souběžně s veletrhem také oblastní výstava psů, byl krásně vidět rozdíl mezi zkušenými výstavními matadory a pejsky, kteří obvykle neopouští své naučené venčící trasy. Ti první proplouvali davy s nonšalancí sobě vlastní. Ti druzí, v lepším případě, cupitali za svými páníky s ocáskem strachy zabodnutým v břichu, v tom horším je za sebou majitelé tahali jako dřevěného kačera. Vystavující se navíc většinou moudře vyhýbali tlačenici uvnitř hal tak, že chodili se psy venkem. Návštěvníci se naopak nadšeně vrhali do přeplněných uliček mezi stánky. Jejich Ferdové ve většině případů toto nadšení naopak nesdíleli.

Pokud váš pes na takové akce není zvyklý, nechte jej raději doma nebo mu zajistěte hlídání!

Zhluboka dýchat!

Se psem na For Pets – skvělý nápad?

Mnozí hafani by rádi, ale znemožňovaly jim to náhubky. Tedy ne, že by na náhubku v takové koncentraci lidí a psů bylo něco špatného. Špatné byly ovšem velikosti a typy náhubků, které byly použity. Po celý čas provázelo For Pets opravdu pěkné počasí. Sluníčko a plechová hala však příliš nejdou dohromady. I když se hojně větralo, bylo uvnitř poměrně teplo, a uprostřed haly byla cirkulace vzduchu, „díky“ množství stánků, mizivá. Mezi halami sice příjemně pofukovalo, ale když máte jediný možný chladící systém uvězněný v těsném (někteří dokonce ve fixačním!) náhubku, je vám to dost na prd. Zkuste si vytopit byt na čtyřicet stupňů, a když vám bude vedro, otevřete si okno na ventilačku – podobný efekt má nepadnoucí náhubek. Fixační náhubky byly dokonce volně k prodeji přímo na místě. Některé s designem komiksových superhrdinů. Což je vlastně v pořádku – každý pes, který přežije ve fixačním nebo těsném náhubku několik hodin ve vyhřáté hale veletrhu JE SUPERHRDINA. Náhubky, které by byly vhodné k běžnému nošení naopak na stáncích bolestně chyběly.

Když náhubek, tak vhodné velikosti a tvaru, ve kterém se může pes efektivně ochladit!

Hladiči

Se psem na For Pets – skvělý nápad?

Ano, Hladiči opustili psí louky a parky, a uspořádali zájezd na For Pets. Nevěřila bych, že příšerky z Pejskařova parkového panoptika mohou být i organizované. Před stánkem eCanis se to jimi jen hemžilo. Ruce Hladičů prožívaly doslova extázi. Vystřelovaly po veškerých okolojdoucích i stojících chlupáčích. Bez pozdravu, zeptání, svolení, seznámení… Hodně Hladičů bylo školou či školkou povinných. Asi teprve v zácviku. Nicméně, šlo jim to jedna báseň a jejich mentoři na ně jistě byli hrdí. Asi bylo štěstí, že si ke svým chapadlovým výpadům vybírali hafany, kterým to zas tak moc nevadilo. Stejně jako v předchozích případech neměli přepadení chlupáči ve svých majitelích žádné zastání.

Konec dobrý, všechno dobré

Se psem na For Pets – skvělý nápad?

Přestože můj článek nevyznívá příliš lichotivě, musím poctivě přiznat, že jsem si For Pets opravdu užila. Poznala jsem osobně spoustu skvělých lidí, kochala se pohledem na nádherné psy, dozvěděla jsem se o novinkách na trhu chovatelských potřeb a nakoupila jsem svým psům hromadu mlsání. Ty téměř čtyři hodiny cestování tam a čtyři zpátky vskutku stály za zážitky z tohoto veletrhu. Těším se na příští ročník a věřím, že bude zase o chlup lepší. Nejen pro lidi, ale i pro jejich čtyřnohé kamarády.

 

Kateřina Smětáková

Foto: archiv redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...


Použitá slova ze slovníku pojmů:
Socializace
    Podobné články


    -->