Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Šance na život plný lásky

Napadlo vás někdy, jaké to je pomoci psovi, který byl jako nepotřebný vysloužilec určený k utracení? Je vůbec možné dokázat, aby se zapojil do normálního života, zvláště když se jedná o dostihového chrta? Staré známé „když se chce, všechno jde“, platí samozřejmě i tady a my vás o tom hned přesvědčíme.


Šance na život plný lásky
Ludmila Machalová 4.7.2022 1935x Příběhy

Adoptovali jsme závodního greyhounda z Anglie – vysloužilého závodníka, který už byl vyřazený ze závodní tratě a byl určený k pomalému (někdy i rychlému) utracení. To jsme ale nemohli a ani nechtěli dopustit, a tak se začal psát náš příběh se šťastným koncem…

Vzali jsme si pejska domů a seznámili jsme ho s tím, jak má chodit po schodech, spát v pelíšku na peřinkách, chovat se čistotně v bytě, způsobně ležet na podušce v restauraci, být v klidu mezi lidmi např. na nádraží a vůbec mezi lidmi ve městě, třeba pod vánočním stromem... Naučili jsme ho pomalu vplout mezi nás a žít tak, jak si tito vysloužilí závodníci za svou obětavou lásku a také službu člověku zaslouží.

Jak to běžně chodí?

Šance na život plný lásky

Za běžných okolností tito psi znají jen klec a tréninky a svým obrovsky citlivým srdcem chtějí svému pánovi (trenérovi) sloužit až do svého konce. Není to ale bohužel tak. Po pár neúspěšných a nevyhraných závodech jsou odstaveni a odstraněni a je jen malá hrstka těch, kteří mají to štěstí a někdo je z jejich posledních klecí, resp. ze spárů smrti vytáhne ven...

Zamilovali jsme se hned

Šance na život plný lásky

A ten náš milovaný ušáček se tak dostal k nám do ČR prostřednictvím organizace „Adopce chrtů-Greyhound Adoption Czech Republic (GACR)“ pana Ladislava Laciny a paní Magdy Urbíkové z  Proboštova.

Nejkrásnější zážitek v našich srdcích zanechaly čokoládové, vystrašené a nevěřící oči našeho přes moře přicestovalého pejska Tajgyho... Hned jsme se zamilovali a milujeme ho dodnes,  stále víc, a to celá rodina. Je to náš maskot něhy, dobroty, mazlení a přenádherných, teď už veselých čokoládových očí. Poznali jsme duši psa, o jehož rase jsme měli jen slabé povědomí. Jsme neskutečně šťastní, že jsme se rozhodli pro adopci vysloužilého dostiháka, protože život s ním nás stále obohacuje a přináší nám úsměv a radost.  Pejska z tohoto prostředí máme už druhého, protože bohužel náš první adoptovaný greyhound Maldini nám před dvěma lety zemřel na rakovinu jater – následky tvrdé dřiny a 158 závodů, kdy běhal na dostihové dráze v Anglii až do svých šesti let. Žil s námi v lásce  ještě dva roky poté, co jsme si ho vzali a potom náhle odešel. Náhle, rychle, bez přípravy... Doteď na něj všichni doma vzpomínáme, jaký to byl úžasný něžný princ.

Adopci bychom doporučili každému!

Šance na život plný lásky

Teď máme už druhým rokem Tajgyho a je to znovu objevená láska, jak se říká  na furt!!! Nikdy předtím jsme adopci nezvažovali, ale po této cituplné zkušenosti bychom ji všem, kteří milují, doporučili z celého srdce. Nedá se to vypsat, čím vám jen pouhá blízkost jeho těla dá zapomenout na starosti, na nemoci nebo na špatnou zkušenost s nesprávnými lidmi. Je to takový něžný anděl v našich srdcích a celou rodinu spojuje tak, jako ji spojoval náš první vysloužilý závodník Maldini. V srdci máme stále pejsky dva a budou se námi napořád…

Mám jedno velké přání a to, aby i ostatní využití a nechtění psi našli své milující rodiny a dostali šanci žít ještě láskyplný život.

Zdravím všechny psí duše v redakci a přeji vám, ať vás nic neodradí od plnění vašich snů!

Ludmila Machalová

Foto: Ludmila Machalová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->