Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Příběh, který nikdy neskončí

Říkáte si, jaký příběh nikdy neskončí? Možná vás překvapím. Je to příběh životní poutě vás a vašeho psa. Protože na čtyřnohé parťáky se nezapomíná ani, když odejdou.


Příběh, který nikdy neskončí
Iveta Panýrková 3.9.2017 3123x Nekrology

Ve společném soužití člověka a psa je mnoho krásných let, plných zážitků, ale jen dva dny, na které nikdy nezapomeneme a na které si vzpomeneme, až ona chvíle přijde na nás. První den je ten, kdy si přivezete svého čtyřnohého psího kamaráda. Druhý den je tím dnem, kdy vás váš přítel opustí a odejde za Duhový most.

Každý, kdo kdy miloval psa, zažil i onu ukrutnou bolest, když vás váš pes opouští. Je to den, kdy se zastaví čas, den, kdy se vám zbořil svět před očima, den, kdy je váš parťák s vámi naposledy. Také jsem tento černý den zažila – a ne jednou.

Na sociálních sítích dnes a denně vidíme, jak se lidé loučí se svými čtyřnožci. Proto vznikla myšlenka udělat vzpomínku na vaše miláčky i u nás. Na našem webu v sekci Nekrology tak již nyní najdete první vzpomínky na úžasné psy. A pokud i vám odešel psí parťák, zašlete nám vzpomínku na něj formou textu, fotografií a třeba i odkazů na Youtube videa. My jej přidáme k ostatním. Ať jeho památka září dál.

Vzpomínky zasílejte na redakce@ecanis.cz

     

Proč odcházejí za Duhový most?

Duhový most je místo často zmiňované lidmi, jimž zemřelo jejich zvířátko. Je také tématem básní v próze z období let 1980-1992, která je mezi milovníky zvířat, kteří utrpěli ztrátu svého zvířecího partnera, velmi populární. Pověst uvádí, že duše zesnulých zvířátek se dostanou do ráje se zelenými loukami a kopci, a že jejich těla jsou prosta všech nemocí a zranění. Všichni si zde hrají a běhají, ale zároveň postrádají lásku svého lidského partnera. Jednoho dne se však jejich pán objeví, znovu se setkají a poté společně přejdou Duhový most a jdou do nebe spolu a již nikdy se nerozdělí.

Duhový most

Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází za tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce, kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí. Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý, tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila. Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce. A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.

  —Autor neznámý, Duhový most

Zdroj: https://cs.wikipedia.org

 

 

Kam dál ...