Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Poradna fyzioterapie – Jak si poradit při psím fitness s neposedou?

Jak cvičit se starým a nemocným psem, aby mu člověk pomohl a ne uškodil? A co dělat v případě, že můj pes se mnou špatně komunikuje při cvičení a balanční pomůcky jsou spíše na zlost než na pomoc? Nevíte? Pak je tento článek učený právě pro vás...


Poradna fyzioterapie – Jak si poradit při psím fitness s neposedou?
Bc. Kateřina Šponarová 25.10.2020 1378x zdroj: www.prvnipomocpsa.cz Fyzioterapeutická poradna

Je vidět, že domácí fitness se psy vás opravdu baví, protože po skončení seriálu nám neustále chodí zajímavé dotazy na toto téma. A tak pro vás nyní máme dvě odpovědi na vaše otázky, které jsme vybrali z našeho facebookového chatu na eCanis. A odpovídat bude jako vždy sympatická Bc. Kateřina Šponarová.

Otázka: Dobrý den, mám čtrnáctiletou fenku jezevčíka a má posilovat svaly u dolních končetin. Měla totiž problém z plotýnkou. Poradíte, jak na to? Děkuji za odpověď.

Poradna fyzioterapie – Jak si poradit při psím fitness s neposedou?

Dobrý den,

vzhledem ke stáří a neurologickému problému na páteři bych cvičení na balančních pomůckách a nestabilních plochách nedoporučila. V tomto případě přistupujeme k jinému aktivnímu cvičení, jako je plavání (ideálně s plovací vestou pro psy), aquaterapie (na specializovaných pracovištích) nebo cvičení na stabilních stupíncích, kde se dělají cviky na přenos váhy těla na hrudní/pánevní končetiny, sedni/vstaň s hrudními končetinami na bedýnce apod. Kdybyste potřeboval(a) pomoc s výběrem specializovaného pracoviště na aquaterapii nebo pomoci se cvičením, ozvěte se mi na e-mail katka@prvnipomocpsa.cz

Aquaterapii jsme se věnovali také u nás na eCanis.
Aquaterapie pro psy
Aquaterapie pro psy

Víte, že aquaterapie je unikátní a velmi účinnou metodou ve fyzioterapii zvířat? A tušíte, ...

1.12.2016Fyzioterapie

Otázka: Dobrý den, snažila jsem se cvičit podle vašeho seriálu, ale můj pes je hodně aktivní a špatně se mi s ním pracuje. Pořád mi ze všeho padá a nesoustředí se na to, jak má stát.  Co s tím mám dělat? Děkuji. 

Poradna fyzioterapie – Jak si poradit při psím fitness s neposedou?

Dobrý den,

děkujeme, že s námi cvičíte. Na našich seminářích FREE-HOP si ukazujeme, jak takového psa zklidnit. Otázkou je, zda je nesoustředěný, nebo jsou na něj cviky velmi těžké a vám se jeví jako nesoustředěný. Při nesoustředěnosti je dobré si před cvičením udělat se psem malý rituál, např. vzít si ho k noze, nasadit cvičící vodítko a říct třeba: „Jdeme posilovat!“ apod. Psa na balón pustit až ve chvíli, kdy je v klidnější fázi. Na samotném balónu zkusit buď pamlsky schovat např. do pamlskovníku a dávat mu je jen za správně odvedený cvik, lze psa naučit i na klikr. Soustředěnost bych trénovala i mimo balanční pomůcky např. na pamlsek v dlani, který si pes může vzít až na uvolňovací povel „vezmi“, „dobře“, „jo“ apod. Pamlsek si dáte do dlaně a sednete si ke psovi. Ve chvíli, kdy pes bude chtít pamlsek zbaštit, dlaň zavřete (bez jakéhokoli zákazového povelu, jen mlčíte a dlaň zavřete), když pes couvne, znovu dlaň otevřete. Když se pes na chvíli zasoustředí pohledem na dlaň a pamlsek si vzít nechce, řeknete uvolňovací povel a v té chvíli si pes pamlsek vzít může. Interval, kdy se pes na dlaň soustředí, postupně prodlužujete. Kdybyste měla další otázky, neváhejte mi napsat na katka@prvnipomocpsa.cz.

Také tápete v některých situacích a nevíte, kde vypátrat správnou odpověď týkající se první pomoci? To vůbec nevadí! Napište nám na náš redakční e-mail redakce@ecanis.cz, nebo do zpráv na našem Facebooku a my vám s tím moc rádi pomůžeme! Na vaše dotazy se budeme těšit.

Foto: www.prvnipomocpsa.cz

Kam dál ...