Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pojďte, pane, budeme si hrát!

Máme zde oblíbenou sezónu psích táborů, setkání a různých aktivit. A pokud hledáte zpestření právě na váš tábor, či akci, možná pro vás máme zajímavý tip. Pojďte si s námi hrát! A nudit se rozhodně nebudete!


Pojďte, pane, budeme si hrát!

Léto je v plném proudu, mnoho z nás tráví dovolenou na různých výcvikových táborech, či setkáních. Sice hlavním posláním těchto soustředění je obvykle výcvik a případně skládání zkoušek, ale nejen prací živ je člověk (i pes). Občas je potřeba se odreagovat, pobavit, prožít čas spolu tady a teď, bez nervozity a stresu z výkonu. Stále častěji se objevují různé „psí dny“, které jsou také příležitostí k příjemně prožitým chvilkám se psem a s podobně smýšlejícími lidmi.

Jak se pobavit na letním táboře, či víkendovém setkání?

hry se psy Pro tábory, setkání, psí dny a podobné akce bychom vám rádi nabídli inspiraci, jak se bavit, jak prověřit vzájemnou souhru mezi psem a jeho majitelem a ověřit si řešení různých nezvyklých úkolů a situací. Je celá řada různých her a soutěží, můžeme si je rozdělit do několika typů.

Pamlskové hry

 1. Hledání pamlsků – vyhledávání a správné označení umístění jídla v některé z pěti totožných krabiček, posuzuje se splnění časového limitu a za správné označení získává pes plusový bod.
 2. Aport buřta – psovod obdrží buřta, se psem u nohy ho odhodí na určenou minimální vzdálenost a poté svého svěřence vyšle pro aport. Hodnotí se velikost zbytku buřta, který pes dopraví a odevzdá psovodovi.
 3. Chytání piškotů – každá dvojice má stanovený počet piškotů, pes sedí nebo stojí před psovodem, psovod mu postupně hází piškoty tak, aby je pes mohl chytit rovnou do tlamy. Bod je za každý chycený piškot. Při rovnosti bodů se může uskutečnit další série.
 4. Ulička hrůzy aneb Přivolání přes škodiče – pes je na jednom konci dráhy držen pomocníkem (nebo odložen). Psovod jde na druhou stranu a psa přivolává, cestou číhají různé nástrahy v podobě jídla, hraček nebo figurantů, kteří psa lákají k sobě. Hodnotí se čas, za který se pes dostaví k psovodovi + bonusové body za vynechaná lákadla.
 5. Hra s párky – do určité výšky se zavěsí na provazech párky, úkolem dvojice je se pod nimi podplazit. Výška se postupně snižuje, vítězí dvojice, která se podplazí po co nejníže zavěšenými párky bez toho, aby byly tyto uzeniny zlikvidovány.

 Hry založené na aportováníhry se psy 

 1. Hledání vlastního aportu mezi dalšími předměty (aport volen psovodem) – posuzuje se splnění úkolu v limitu, bod za dohledání předmětu a bonusový bod za jeho přinesení k psovodovi.
 2. Aporty předmětů na čas – pes musí přinést co nejvíce věcí během určené doby (psovod za čárou, předměty za druhou čárou), předměty může přinést i psovod, ale v puse a přičítají se trestné body.
 3. Lovení aportu z vody – aport (neplovací) se hodí do lavoru s vodou, pes se pokusí ho co nejrychleji vyndat.
 4. Hledání párů – na hromadu se umístí páry ponožek, rozdělené. Psovod posílá psa pro ponožky, tým s nejvíce PÁRY vyhrává.

 

Ostatní hry založené na komunikaci a vzájemném vztahu

 1. Přeprava psa v kolečku – závod dvojic (nebo štafeta), přesun psa v kolečku z jedné mety na druhou, hodnotí se rychlost přesunu, případně čas, po který pes v kolečku vydrží.
 2. Průchod labyrintem – na zemi je dráha ohraničená provázky, pes musí jít mezi provázky, psovod je mimo dráhu a psa jen naviguje povely. Každé překročení provázku psem je penalizováno trestným bodem.
 3. Oblékání psa na čas do trička – majitel se pokusí co nejrychleji obléci svého psa do připraveného trička.
 4. Oblékání poslepu do postroje – psovod má zavázané oči a před sebou několik postrojů, úkolem je vybrat správný a pokusit se jej poslepu svému psu obléct.
 5. Průlez tunelem – z celty nebo deky je vytvořena na zemi „černá díra“, úkolem dvojice je tím temným prostorem prolézt.
 6. Průchod trasy s handicepem – úkolem je projít určitou trasu se psem na vodítku a v té samé ruce držet na lžičce vajíčko (nebo ve zjednodušené verzi například míček). Při pádu předmětu na zem začíná dvojice znovu od začátku.
 7. Poznávání vlastního psa – psovodovi se zavážou oči a přivádí se mu několik psů (pokud možno podobných), jeho úkolem je poznat mezi nimi svého psa.

hry se psy

Podobných her je ještě mnoho, každá skupina má nějaké své osvědčené, které pravidelně hrává, stále se však vymýšlejí nové a nové.

Užijte si léto, tábory a svůj čas se psy! Přejeme příjemnou zábavu!

Foto: archiv redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->