Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Podzim patří sportovní kynologii!

Letošní podzim by mohl být po kynologické stránce podstatně atraktivnější, než ten minulý, kdy se většina vrcholných sportovních akcí musela zrušit. Za jakou podívanou se můžete vypravit tento víkend? Nebude snadné si vybrat, čeká hned několik vrcholových soutěží!


Podzim patří sportovní kynologii!
Katka Houšková 13.9.2021 3577x Tam nesmíte chybět

Přemýšlíte, kam za sportovní kynologií o víkendu 17. - 19. 9. 2021? Rádi byste se pokochali parádními výkony, trochu motivovali sami sebe k lepším výsledkům nebo prostě jeli fandit a povzbuzovat? Pak pro vás máme pár zajímavých pozvánek! 

Mistrovství České republiky stopařů   

Protože mistrovství světa stopařů, které bude probíhat na konci října v Maďarsku, se nezadržitelně blíží, je potřeba dát dohromady reprezentační tým! Pokud vás baví stopy, potom si určitě nenecháte ujít Mistrovství republiky, které pořádá ZKO Domažlice. Soutěžit se bude pochopitelně v nejvyšší kategorii IGP-FH, posuzovat budou pánové Mgr. František Zimek a Bc. Jiří Lasík. Kvalifikační žebříček byl opravdu nabitý známými jmény a s jednotlivými závodníky se můžete seznámit na webových stránkách pořadatele soutěže. Máte už svého favorita? 

https://mcrstoparu2020.webnode.cz/ 

Mistrovství České republiky francouzských ovčáků a bouvierů 

Beauceroni, briardi a bouvieři slaví svůj každoroční „svátek” v UNI Dog centru v Bochovicích. Kromě nejvyšší kategorie IGP3 je otevřeno také několik nižších kategorií jako ZM, IGP1 , IGP2 a také soutěž podle jednotlivých oddílů FPr1, UPr1, SPr1 a FPr3, UPr3, SPr3. Pokud jste fandové pracovních francouzů, tak na téhle akci rozhodně nesmíte chybět. Role rozhodčích se ujmou Karel Nedvěd a Miroslav Ryneš. Můžeme prozradit, že účast bude mezinárodní, v kategorii IGP3 by se mělo představit šest beauceronů a jeden briard.

https://www.facebook.com/events/2936174789992225 

Kvalifikační závod na Mistrovství světa stopařů (Slovensko) 

Stopaři budou tento víkend soutěžit o postup na Mistrovství světa FCI také na Slovensku. Závod pořádá KK Kežmarok na východním Slovensku a pochopitelně se bude soutěžit v kategorii IGP-FH. Přihlášeno je jedenáct závodníků, posuzovat budou pánové Rudolf Daněk a Peter Lengvarský. Pokud máte o víkendu cestu do Tater a jste příznivci pachových prací, rozhodně navštivte Kežmarok. Nebo bychom to mohli otočit: pokud jste fanoušky stop, tak si zajeďte do Kežmarku a spojte to třeba s výletem na Štrbské pleso.  

https://igp-fh-kezmarok-2021.webnode.sk/ 

Výběrová soutěž na Mistrovství republiky IGP 2022 

Ani „ipaři” nebo chcete-li po novém igpaři (to zní ale divně...) nepřijdou zkrátka! ZKO Kutná Hora pořádá první výběrovou soutěž na Mistrovství České republiky v roce 2022. Soutěžit se bude v kategorii IGP3 a všechny výběrové soutěže (včetně těch dalších dvou) by měli posuzovat stejní rozhodčí. Oddíl A stopa Martin Pejša, oddíl B poslušnost Jana Glisníková a oddíl C obrana MUDr. Jiří Tichý. Pro více informací sledujte stránky Českého kynologického svazu www.kynologie.cz. 

Nemáte právě tento víkend volno? Příští víkend 24. - 26. 9. 2021 se můžete těšit například na Mistrovství republiky ZVV3, CACIT Trnová nebo Mistrovství světa IHF. 

Katka Houšková

Foto: Katka Houšková

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...