Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Podpořme projekt „Nový domov“ pro psy a kočky!

Věděli jste, že i tak velký a známý obchodní dům, jakým IKEA jistě je, pomáhá opuštěným zvířatům prostřednictvím svého projektu „Nový domov“? A dělá to opravdu originálním a velmi trefným způsobem. Nakonec posuďte sami…


Podpořme projekt „Nový domov“ pro psy a kočky!

Pomoc opuštěným zvířatům je jistě velmi záslužnou činností, a když se do ní navíc zapojí takový gigant, jakým obchodní dům IKEA v každém případě je, vznikne kampaň, která mít úspěch prostě musí. A těžit z ní budou právě pejskové a kočičky v útulcích. Blíže jsme si ale o všem popovídali s koordinátorkou celého projektu Lenkou Barvínkovou, specialistou lokálního marketingu, IKEA Černý Most…

Paní Barvínková, velmi mne zaujal projekt „Nový domov“, který obchodní dům IKEA v Praze na Černém mostě nedávno spustil za účelem najít domov opuštěným zvířatům. Prozraďte nám o tom něco bližšího.

„Nový domov“ Ve vybraných útulcích jsme vyfotili konkrétní psy a kočky. Z fotografií jsme vyrobili makety zvířat v reálné velikosti a ty jsme rozmístili po našem obchodním domě. Zákazníci tak najdou nově v našich interiérech nejen inspiraci pro bydlení, ale také konkrétního psa nebo kočku, o kterých se dozví více na přiložené cedulce a QR kódu. QR kód zákazníka přesměruje na profil konkrétního domácího mazlíčka na webových stránkách útulku. Podrobné informace o zvířeti a další kroky potřebné k adopci si zákazník domluví přímo s útulkem.

       

Jak se vůbec zrodil takový nápad?

„Nový domov“ Částečně jsme se inspirovali u našich zahraničních kolegů v Číně a v Singapuru, kde tento projekt sklidil velký úspěch. Od roku 2018 nabízíme v našich obchodních domech produkty z kolekce LURVIG, která je určená pro milovníky domácích mazlíčků, proto jsme se rozhodli využít této skvělé příležitosti k propojení s touto aktivitou a začali spolupracovat s místními útulky. IKEA Černý Most chce také tuto akci využít a upozornit na problém se zvířecími množírnami a zvýšit informovanost ohledně kastrací zvířat.

Různých útulků a azylů pro opuštěná zvířata je u nás celá řada, vy jste se ale rozhodli pomoci dvěma konkrétním. Které to jsou a proč právě tato volba?

Na projektu spolupracujeme s útulky „Voříškov“ a „Šanta kočičí“.  Útulky jsme vybírali podle pozitivních referencí a doporučení od našich partnerů. Následně celý projekt vyhodnotíme a rozhodneme se o dalších krocích.  Rádi bychom v podobných projektech i nadále pokračovali.

Zajímalo by mne, jak probíhala příprava celého projektu a určitě nebylo ani jednoduché všechny pejsky a kočičky ke „spolupráci“ přemluvit. Jak jste se s tím poprali?

„Nový domov“ Všechna zvířátka spolupracovala téměř jako profesionální modelové a modelky. A když bylo v okolí něco zajímavějšího, pomohli jsme si oblíbeným pamlskem. Tím, že je projekt pilotní, jsme hodně věcí řešili operativně a hodně nám pomohly i zkušenosti samotných útulků.

Co když se jako zákazník IKEA na místě rovnou do nějakého zvířátka zamiluji, jak je potřeba postupovat, abych ho mohla případně získat?

Určitě je v první řadě dobré zjistit si na stránkách útulku základní informace o zvířeti. Na ty vás přesměruje QR kód, který má každé zvíře na cedulce na krku. Nebo si profil najdete podle jména zvířete přímo na stránkách. Podrobné informace o zvířeti a další kroky potřebné k adopci si domluvíte přímo s útulkem. Pokud se vše podaří a rozhodnete se pro adopci, dostanete navíc dárkovou kartičku IKEA v hodnotě 200,- Kč a váleček na chlupy BÄSTIS.

Máte přehled o tom, zda už některé zvíře našlo díky vaší podpoře svou novou rodinu?

V„Nový domov“ našem obchodním domě máme vystavených celkem šestnáct zvířat, z toho už tři pejsci a sedm koček našlo svou novou rodinu. Považujeme to za velký úspěch a jsme moc rádi, že díky našim zákazníkům můžeme zlepšovat každodenní život zvířátkům i budoucím majitelům.

Zařazujete do nabídky i průběžně další nové jedince, kteří se třeba v mezidobí v útulku objeví?

Určitě, brzy se chystáme na další focení nových opuštěných zvířat, abychom obnovili ta stávající, která už rodinu našla.

V jakém časovém horizontu vůbec celá akce poběží?

Tento projekt probíhá na obchodním domě IKEA Černý Most od srpna 2018 a bude pokračovat až do konce roku 2018. Následně projekt vyhodnotíme a rozhodneme se o jeho dalším pokračování.

Mohl by nějak pomoci i člověk, který prostě zvíře bohužel adoptovat nemůže, ale rád by také přispěl?

„Nový domov“ Zákazníci, kteří domácího mazlíčka doma nemohou mít, mají možnost také pomoci. U východu z obchodního domu je připraven box, do kterého můžou vhodit produkty ze sortimentu IKEA, které si útulky předem vybraly a použijí je na pomoc zvířatům, nebo na provoz útulku. Dárky z boxu budou mezi útulky rovnoměrně rozděleny. Seznam produktů, které zákazníci můžou vhodit do boxu, je uvedený na webových stránkách www.ikea.cz/cernymost. A útulky samozřejmě hledají i dobrovolníky, kteří jim mohou pomoci přímo.

Chystáte do budoucna nějaké další podobné projekty, třeba i v jiných lokalitách?

Projekt „Nový domov“ po skončení vyhodnotíme a na základě zpětné vazby od našich zákazníků a útulků se rozhodneme o dalších krocích. Samozřejmě budeme moc rádi v takových činnostech pokračovat i v budoucnu.

Co byste vy osobně popřála opuštěným zvířatům v útulcích?

„Nový domov“ Přála bych jim, aby všechna našla milující rodinu, která jim ukáže, že lidem mohou zase věřit a která jim vytvoří krásný a bezpečný domov. Také, aby si lidé nejdříve pořízení mazlíčka dobře promysleli, aby co nejméně zvířat končilo v útulcích. Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří zvířatům v útulcích pomáhají, protože je to opravdu záslužná činnost.

Foto: archiv OD IKEA

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->