Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pes mezi paragrafy

Také vám už dlouho v českých knihkupectvích chyběla skvěle zpracovaná kniha, která by se na odborné úrovni a i v nejmenších detailech zaobírala právem a tzv. paragrafy v souvislosti s naší milovanou kynologií a pomohla vám zorientovat se blíže v tom „co se stane, když můj pes vyvede to, či ono“? Těm dobám právě odzvonilo a vy už zanedlouho budete mít možnost si tuto novinku pořídit!


Pes mezi paragrafy

Nakladatelství Havlíček Brain Team přichází na knižní trh s jedinečnou publikací, která odpovídá na drtivou většinu otázek týkajících se soužití psa a „jeho“ člověka, ale i ostatních lidí a psů. Pes je, jak známo, nejlepším přítelem člověka. Není to tedy úplně tak, že člověk má psa jen k radosti a užitku. Pes má ze stejných důvodů „svého“ člověka. Ale život nejsou jen práva a možnosti, nýbrž také povinnosti a odpovědnost. A ty samozřejmě dopadají na „psího člověka“.

Pes versus právo      

Pes mezi paragrafy

Pes mezi paragrafy není jen názvem tohoto článku a zároveň knihy, kterou bychom vám moc rádi představili, ale rovněž i dokonale vystihuje její obsah a zaměření. Do autorského týmu totiž patří řada odborníků v čele se soudcem Pavlem Punčochářem, což samozřejmě zaručuje relevantnost veškerých informací v souladu s českým právním řádem. Možná by se ale mohlo někomu zdát, že na mnohdy „nesrozumitelný“ jazyk našich právnických špiček nebude běžný majitel psa vůbec stačit a moc si tedy nepočte. Ale chyba lávky! Celá publikace je napsaná nejen velmi zajímavě a čtivě, ale hlavně běžným způsobem tak, aby byla přínosem a zdrojem informací nejen pro další právníky, ale i pro širokou zájmovou psí i nepsí veřejnost. A právě to z ní dělá knihu, která by rozhodně neměla chybět v knihovničce žádného z nás.

Obsahem publikace jsou zejména následující kapitoly a témata:
Pojem psa v právu / Vlastnictví, koupě a prodej / Odpovědnost za škody způsobené psem a na psu / Vodicí a asistenční psi / Pes v obci i ve městě / Legislativní pojetí množíren psů / Ochrana psa proti týrání / Prolínání práva a štěpená odpovědnost / Veterinární právo a pes / Pes a trestní právo / Pes v soudní judikatuře / Pes jako právní fenomén

Proč si knížku pořídit?

Pes mezi paragrafy

Čtenáři určitě velmi ocení i ryze praktické rady a odpovědi na otázky související s právní legislativou v České republice, jako jsou například vlastnictví psa a vše, co k tomu patří (náležitosti kupní smlouvy, místní poplatky, evidence, očkování...); co a jak je třeba řešit, když pes způsobí okolí nějakou škodu (zničí cizí majetek, kolize s cyklistou, napadne jiného psa nebo dokonce člověka a ublíží jim…) nebo zase naopak když on sám se stane obětí někoho dalšího (autonehoda, úmyslné ublížení cizí osobou, terčem pro myslivce...). Neméně důležitá je jistě i problematika psích útulků a ochrana psů proti týrání, ale také veškerá agenda a povinnosti týkající se zájmového chovu psů (práva a povinnosti chovatele, povinné označování štěňat, průkazy původu, převoz psů v rámci EU i mimo ni, regulace obchodu se zvířaty…). A to všechno je jen výběr z témat a okruhů, které v jednotlivých kapitolách najdete. Ve skutečnosti je však „záběr“ a pokrytí celé problematiky daleko obsáhlejší.

Chtěli byste nyní tuto jedinečnou knihu získat výhodněji?

Tak neváhejte, nabídka platí jen omezenou dobu! Stačí navštívit https://www.brainteam.cz/e-shop/produkt/pes-mezi-paragrafy a při zadání hesla „VELETRH“ získáte 20% slevu. 

Závěrem…

Kolektiv autorů je přesvědčený, že majitelé psů jistě přivítají i bohatou soudní judikaturu s výběrem těch nejzajímavějších (a mnohdy i nejneuvěřitelnějších) konkrétních případů z praxe včetně následných rozhodnutí soudu. Publikace je samozřejmě doplněna i bohatým obrazovým materiálem. A naše redakce ji vřele doporučuje.

 

Red.

Foto: archiv Nakladatelství Havlíček Brain Team, Pixabay

https://www.brainteam.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->