Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pes, dobrý spoluobčan

Chovatelé a majitelé psů plemene kavalír King Charles španěl mají se svými psy mnoho společného – rádi si hrají, jsou soutěživí, zvědaví a hlavně ochotní vyzkoušet všechno, co by mohlo jejich soužití se psem obohatit nebo usnadnit.


Pes, dobrý spoluobčan

Kavalíři jsou anglické plemeno, takže není divu, že si hodně námětů a vzorů bereme právě od anglických chovatelů. Je to především zdravotní a chovný program, který nám pomáhá při řešení preventivních postupů k ozdravení našeho plemene, ale stejně zajímavý a potřebný nám přijde i anglický model běžné ovladatelnosti psa – Pes, dobrý spoluobčan.

V Anglii tímto programem prochází většina majitelů psů bez ohledu na jejich rasu nebo čistokrevnost. Podle našeho názoru je to výborná aktivita, která připraví majitele-začátečníka na většinu běžných a denně provozovaných úkonů, na situace, do kterých by se mohl se psem dostat a dokonce tento model obsahuje i spoustu teorie, jejíž znalost je při držení psa nezbytná.

Klub chovatelů Cavalier King Charles spanielů Čech, Moravy a Slezska si vzal nad plněním tří úrovní běžné ovladatelnosti patronát a tak se na našem každoročním setkání v Srnčí na Moravě mohou majitelé pochlubit, jak mají svého kavalíra, kinga nebo pejska jiného plemene na tu kterou úroveň připraveného.

První dvě, bronzová a stříbrná, nejsou příliš složité, ale jsou nakonec jen jakousi přípravou na úroveň nejvyšší – zlatou, kterou se dosud může pochlubit jen pár kavalírů, ale jsem přesvědčená, že v dnešní době, kdy je pohled společnosti na psy velmi kritický, je běžná ovladatelnost psa prostě nezbytná a tak nabízíme všem klubům a spolkům sdružujícím chovatele a majitele psů jakéhokoliv plemene, aby po vzoru našeho klubu umožnily svým členům připravit své miláčky na příjemný a bezproblémový život.

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_dogcode.pdf

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_resandcare.pdf

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_bronze.pdf

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_silver.pdf

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_gold.pdf

Tyto odkazy obsahují vše potřebné pro žáky i zkoušející (zkušené ) a já pevně věřím, že kavalíři už nebudou mezi společenskými plemeny jediní „poslušní“

Doporučujeme z našeho e-shopu
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...