Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pes, dobrý spoluobčan

Chovatelé a majitelé psů plemene kavalír King Charles španěl mají se svými psy mnoho společného – rádi si hrají, jsou soutěživí, zvědaví a hlavně ochotní vyzkoušet všechno, co by mohlo jejich soužití se psem obohatit nebo usnadnit.


Pes, dobrý spoluobčan

Kavalíři jsou anglické plemeno, takže není divu, že si hodně námětů a vzorů bereme právě od anglických chovatelů. Je to především zdravotní a chovný program, který nám pomáhá při řešení preventivních postupů k ozdravení našeho plemene, ale stejně zajímavý a potřebný nám přijde i anglický model běžné ovladatelnosti psa – Pes, dobrý spoluobčan.

V Anglii tímto programem prochází většina majitelů psů bez ohledu na jejich rasu nebo čistokrevnost. Podle našeho názoru je to výborná aktivita, která připraví majitele-začátečníka na většinu běžných a denně provozovaných úkonů, na situace, do kterých by se mohl se psem dostat a dokonce tento model obsahuje i spoustu teorie, jejíž znalost je při držení psa nezbytná.

Klub chovatelů Cavalier King Charles spanielů Čech, Moravy a Slezska si vzal nad plněním tří úrovní běžné ovladatelnosti patronát a tak se na našem každoročním setkání v Srnčí na Moravě mohou majitelé pochlubit, jak mají svého kavalíra, kinga nebo pejska jiného plemene na tu kterou úroveň připraveného.

První dvě, bronzová a stříbrná, nejsou příliš složité, ale jsou nakonec jen jakousi přípravou na úroveň nejvyšší – zlatou, kterou se dosud může pochlubit jen pár kavalírů, ale jsem přesvědčená, že v dnešní době, kdy je pohled společnosti na psy velmi kritický, je běžná ovladatelnost psa prostě nezbytná a tak nabízíme všem klubům a spolkům sdružujícím chovatele a majitele psů jakéhokoliv plemene, aby po vzoru našeho klubu umožnily svým členům připravit své miláčky na příjemný a bezproblémový život.

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_dogcode.pdf

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_resandcare.pdf

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_bronze.pdf

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_silver.pdf

http://www.cavalierclub.cz/uploads/static_documents/PDS_gold.pdf

Tyto odkazy obsahují vše potřebné pro žáky i zkoušející (zkušené ) a já pevně věřím, že kavalíři už nebudou mezi společenskými plemeny jediní „poslušní“

Kam dál ...