Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Oslava nejlepších z nejlepších v Meet Factory!

Sobotní večer byl doslova zahlcený internet a sociální sítě live streamem z nejsledovanější akce těchto dní – vyhlašování ankety „Kynolog roku 2018“. Každý, kdo měl připojení, tak mohl být přímo v centru dění. I my jsme tam byli a přinášíme reportáž tak, jak jste ji na internetu vidět nemohli. Podívejme se tedy společně do ,,zákulisí“.


Témata: Kynolog roku
Oslava nejlepších z nejlepších v Meet Factory!
red. 25.2.2019 8097x PR článkyReportáže

Nebaví nás se opakovat a zdůrazňovat to, co již všichni viděli a slyšeli, přesto je důležité některé momenty vyzdvihnout. Připomeneme tedy skutečnost, že se anketa „Kynolog roku“ letos konala již po osmé, vyhlašovalo se v celkem jedenácti kynologických kategoriích (tři nejlepší junioři a pět nejlepších dospělých) a celkem bylo nominováno pětasedmdesát skvělých sportovců. A co bylo dál?

Oslava nejlepších z nejlepších v Meet Factory!

Již poněkolikáté se tato akce konala v Meet Factory na pražském Smíchově. Místo, které nebylo možná z nejhonosnějších, avšak nám – pejskařům poskytlo výborné zázemí. Je třeba pochválit precizně vybranou a vstřícnou obsluhu ať již od těch, které jsme potkali jako první (strážci parkoviště), přes usměvavá děvčata u vchodu až po samotný catering. A tak se již před slavnostním zahájením celé akce každý návštěvník cítil opravdu dobře.

Šaty dělají člověka...

My pejskaři jsme zvláštní skupinou lidí. Nejlépe se cítíme ve výcvikové vestě, v kalhotách se zabahněnými otisky psích tlapek a v botách, které mají svá nejlepší léta již dávno za sebou. A tak není divu, že jsme se na tak slavnostním večeru vzájemně skoro nepoznávali. Je pravdou, že člověku až oči přecházely. Přítomné dámy se sálem „vznášely“ v krásných róbách, s upravenými vlasy, nalíčeným obličejem a za nimi se linula vůně parfému. Pánové se rovněž hodili do gala, byli oholení, učesaní a voňaví – je vůbec možné, že tohle dokážeme? A pozor! Někteří pozorní pejskaři nezapomněli ani na své čtyřnohé parťáky a i ti měli krásné motýlky na svých chlupatých krčcích.

V nenápadných detailech je krása!

Oslava nejlepších z nejlepších v Meet Factory!

Pokud se na akci objevil člověk, který některého z pejskařů pouze doprovázel, ale sám se ještě naší kynologickou a velmi infekční nemocí nenakazil, možná se občas nestačil divit nebo si naopak ničeho nevšiml. Catering pro lidi je na lepších společenských akcích přece běžný, že? Ale catering pro psy? Kde jinde to uvidíte?  Za zmínku stojí i umývací koutek na toaletách. Co myslíte, že jsme tam kromě mýdla, krému na ruce, sušáku a jiných obvyklých věcí ještě našli? Válečky na psí chlupy! Tak tomu se říká: „Myslet opravdu na vše!“

Výběr vhodných moderátorů – polovinou úspěchu

Nesnadný úkol pro pořadatele – vhodný moderátor. Zde se však trefil přímo do černého a to doslova. Celým večerem nás tak pohotově a velmi vtipně provázeli pánové Jonáš Novotný a Jakub Štýbr. A bylo vidět, že oba dva moc dobře vědí, o čem mluví, a troufáme si i tvrdit, že se nenudil opravdu nikdo.

Kdo pobavil, či zaujal...

Z pozice diváků si dovolíme zmínit především ty, kteří nás při přebírání cen opravdu oslovili a to zejména svým vystupováním.

Lucie Dostálová – fantastická teprve patnáctiletá slečna, plná energie, ze které na podiu doslova zářila tak krásná a nakažlivá aura, že není ani divu, když si tato mladá kynologická naděje odnesla mimo jiné i jednu z dvou hlavních cen, a to „Junior roku 2018“. Věříme, že o Lucii ještě mnoho uslyšíme. A nejen na poli mushingu.

Roman Habásko – kdo by ho neznal? A existuje ještě vůbec někdo takový? Pro svou první cenu si na podium přišel celkem vtipně – s vypůjčenou  border kolií. Roman má však především sibiřské husky, a tak si pohotoví moderátoři neodpustili poznámku, zda se mu náhodou někde po cestě „nesrazil“ pes. Ten se ale nenechal zaskočit a vzájemné „špičkování“ pokračovalo. Víte, že Roman má i zkušenosti s drogami? Přiznal se totiž, že mushing je totiž jednou velkou drogou. Citujeme:  „Jednou ochutnáš a už nechceš jinak.“ Ale to není vše, čím Roman diváky v sále hodně pobavil. Nakonec pusťte si záznam a uvidíte sami...

Václav Ouška – absolutní vítěz celého večera – „Kynolog roku 2018“, člověk, jenž si to opravdu zaslouží. Čím tento sympatický mladý muž zaujal? Jednoznačně svou skromností a pokorou. Je neuvěřitelné, jak někdo, kdo dosáhne takových výsledků, dokáže být stále svůj, na nikoho se nepovyšuje a neustále se usmívá. Možná by nám do budoucna neměl být vzorem jen svými výsledky, ale také příkladným chováním.

Co dalšího stojí za zmínku...?

Oslava nejlepších z nejlepších v Meet Factory!

Večer byl doslova nabitý a možná, že ne všichni s námi budou souhlasit. Nicméně si myslíme, že rozhodně za zmínku stojí i několik následujících postřehů.

Cenu pro mondioring přišla předat Lenka Rytychová a je pozoruhodné, že z celkem pěti nominovaných byly čtyři ženy. Ovládlo snad tento tvrdý sport něžní pohlaví? No, proč ne? Od nás mají palec nahoru a velmi jim fandíme!

Opravdový týmový duch a perfektní souznění bylo vidět při vyhlašování kategorie flyball. Je to sport, ve kterém pro samotáře není zrovna moc místa. Meet Factory se nakonec otřásala nejedním hlasitým společným pokřikem a je jasné, že zde ještě víc než jinde platí staré známé rčení: „Jeden za všechny a všichni za jednoho!“  

Smutek, dojetí, radost a úcta...

Oslava nejlepších z nejlepších v Meet Factory!

...to vše doslova pohltilo celý sál a to při vyhlašování zcela nové kategorie „Síň slávy“, do které vstoupil in memoriam figurant Tomáš Procházka. Tomáš si svou cenu z Kynologa roku odnesl již v roce 2015 a to za druhé místo v kategorii mondioring. Tento večer si ji však přišel vyzvednout jeho otec. Všichni přítomní povstali, mnozí neudrželi slzy a všichni společně vzdali obrovským potleskem hold tomuto báječnému člověku. Velký obdiv patří otci a celé jeho rodině za to, že světu dali tak skvělého syna. Čest jeho památce...

Rok 2018 byl i rokem solidarity...

...a ta byla viděna zvláště ke konci roku, kdy se v tom našem malém českém kynologickém světě odehrálo hned několik tragických událostí. A díky aktivitě pár lidí se daly vlny do pohybu a pomoc přišla. Jak řekl moderátor Jakub Štýbr: „Pro mne osobně nejsou ty peníze, které se vybraly, tak důležité jako to, co ty peníze přineslo. A to je ta obrovská solidarita mezi námi všemi. Jsem hrdý, že jako kynolog trávím tolik času v takové komunitě, která když jde do tuhého, se dokáže semknout.“ Podle jeho slov tato cena patří nám všem, kteří se dokážeme právě semknout. A protože bylo třeba i tuto cenu někomu předat, vybral si dámu, která jako první ze všech rozpoutala onu pomoc v podobě zřízení facebookové stránky a transparentního účtu na pomoc jinému člověku v nesnázích. Tím někým, kdo toto dokázal a zároveň ukázal i cestu nám ostatním, byla Daniela Rychlíková. A opět si vysloužila obrovský aplaus publika.

Slovo závěrem...

Oslava nejlepších z nejlepších v Meet Factory!

Rok 2018 je uzavřený, ale všem se otevírá možnost být u toho při vyhlašování dalšího ročníku, tak proč nezabrat? Za naši redakci všem oceněným blahopřejeme. Avšak musíme hrdě přiznat, že Češi jsou národem pejskařů, a tak si pojďme ten další ročník udělat ještě silnější a ještě sledovanější.

Děkujeme firmě VAFO PRAHA s. r. o. za uspořádání tak důležité akce pro nás kynology a také za tu možnost být u toho.

Ať nám to stále štěká, přátelé...

Foto: Iveta Panýrková, Michaela Weidnerová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->