Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Opravdu je již listopad…?

Listopad je měsícem, kdy jsou dušičky, je tedy časem vzpomínek na naše zemřelé. Kupujeme květiny, věnce a myslíme spíše na své příbuzné, kteří již odešli tam na druhou stranu. Vzpomínáme na to krásné, co jsme s nimi zažili a čím ti naši milí obohatili náš život. My pejskaři ale také vzpomínáme a zapalujeme svíčky za naše psí kamarády, protože pro nás je jejich odchod stejně tak bolestivý jako odchod člena rodiny. Podělte se s námi o příběhy svých nezapomenutelných čtyřnohých přátel, kteří již nějakou dobu běhají za duhou. Vždyť listopad jim patří…


Opravdu je již listopad…?

Je středa dopoledne, z kávovaru voní čerstvě namletá káva a já s ní usedám za svůj stůl. Ráno bylo chladné a já se ne a ne probrat. Zadívám se na kalendář a nevěřícně se dívám na dnešní datum. Opravdu je prvního listopadu. Neuvěřitelné, vždyť jsem nedávno psala říjnový úvodník a už zase připravuji další. Inu co se dá dělat? Čas nezastavíme a tak směle na věc…

Co se stalo v říjnu?

Opravdu je již listopad…?

Byla to taková velká říjnová jízda – to tedy musím uznat. Říjen byl měsícem, kdy mi doma tak trochu hrozil rozvod. Je to obrazně řečeno samozřejmě, protože se prakticky neustále toulám někde po kynologických akcích. A není to tak snadné si to doma uhájit. Navštívili jsme jich hned několik – Obranářský speciál SKP Ostrava Studénka, nechyběli jsme také na semináři, který byl pořádaný pod hlavičkou Dogpower Education, no a v neposlední řadě jsme nescházeli ani na tradičním předávání prestižních ocenění Statečné psí srdce. Ze všech akcí, kde jsme byli osobně, jsme na stránky eCanis pochopitelně přinesli i reportáž. Byl to opravdový zážitek. Děkujeme všem za pozvání.

Také jsme vám představili plemeno shih-tzu nejen tradičním portrétem ale jak je u nás dobrým zvykem, také prostřednictvím rozhovorů s jejich majiteli. Mohli jste si přečíst již zmiňované reportáže, rozhovory a články na velice zajímavá témata. Již řadu let to máme nastavené tak, že každý den je u nás na portálu minimálně jeden nový článek. Vás ale jistě zajímá, který byl tentokrát tím nejčtenějším. Stal se jím článek s názvem „Když špagetky pomáhají“ a v hlavní „roli“ nevystupuje nikdo jiný než právě jezevčíci. I když je pro ně role psích canisterapeutů poněkud netradiční, tak možná právě proto pro vás téma velmi zajímavé.

Přečíst si jej můžete zde:
Když špagetky pomáhají
Když špagetky pomáhají

Dovedete si představit, že i malý drobný jezevčík může dělat radost ostatním lidem a dost ...

13.10.2023Rozhovory o výcvikuCanisterapie

Listopadový déšť…

Opravdu je již listopad…?

… je to možná zvláštní, ale právě v rádiu zazněla píseň November Rain od americké rokové kapely mého mládí Guns N' Roses. Zvláštní píseň pro psaní listopadového úvodníku, nemyslíte? Nicméně spolu s touto krásnou hudbou na mne trochu dýchla také nostalgie z doby dávno minulé. Vzpomínky na dny, které již nikdo nevrátí, ale které mi ani nikdy nikdo nevymaže. Krása. Ale vraťme se k tématu měsíce. Nebo spíše k tomu, co vás čeká. Po malém sladkém psíkovi, kterého políbil sám Buddha, si dáme velké molossoidní plemeno, pod jehož obří postavou a možná na první pohled nemotorným tělem se však skrývá duše prima rodinného parťáka a také báječného záchranáře. Plemenem měsíce není nikdo jiný než novofundlandský pes, kterého nám v portrétu představí předseda a hlavní poradce chovu Novofundland Klubu ČR a také mezinárodní rozhodčí pro posuzování exteriéru psů Jiří Janda. Také se můžeme těšit na celou řadu zajímavých článků, rozhovorů a seriálů. Konečně jako vždy.

Hledáme majitele…

… hledáme majitele a chovatele méně známých, či neuznaných plemen FCI, kteří by chtěli formou rozhovoru své plemeno představit nejen nám, ale také dalším čtenářům. Pokud takové vlastníte, napište nám na e-mail panyrkova@ecanis.cz nebo na redakce@ecanis.cz a pokud byste chtěli vědět, jak taková prezentace může vypadat, podívejte se třeba sem: https://www.ecanis.cz/rubriky/mene-znama-ci-malopocetna-plemena_76.html

Vánoce se kvapem blíží…

Ač je to neuvěřitelné, je to tak! Vánoce zde budou coby dup a my v redakci opět připravujeme vámi oblíbenou vánoční soutěž. Opět u nás prvního prosince otevřeme pomyslný adventní kalendář a vy budete moci soutěžit o zajímavé ceny. Pokud tedy patříte mezi majitele firmy a chcete být součástí našeho Adventního kalendáře, pak mi napište na e-mailovou adresu: panyrkova@ecanis.cz a pokud chcete soutěžit, pak si do svého kalendáře nezapomeňte dát upomínku na 1. prosince, kdy soutěž začíná.

A když už jsme u těch soutěží, kdo vyhrál tu, kterou pro vás připravil náš dlouholetý partner a to firma  VAFO Praha?

Soutěžte o pamlsky Brit Raw Treat vyhrávají:

  1. Chrastilová
  2. Stoklasová
  3. Pařízková

Výherkyním gratulujeme.

Co je nového u našich partnerů?

Opravdu je již listopad…?

Již minule jsem se zmínila, že i náš kynologický magazín pochopitelně spolupracuje s některými firmami a navíc velmi rádi dáváme přednost těm českým nebo slovenským. A tak jsem se rozhodla, že jim vždy v úvodníku věnuji pár slov. Zmíním třeba to, co je u nich právě nového nebo proč jsme si je vybrali my. Redakce eCanis by tímto velice ráda poděkovala firmě Oděvy Hotový, která nás všechny krásně a funkčně oblékla. Oblečení nyní pečlivě testujeme, tedy respektive jeho odolnost při práci, ale i v rámci běžného soužití se psem. Pokud jste tedy zvědaví na výsledek, prosíme ještě o chvilku trpělivosti. Dáme brzy vědět.

Takže ještě jednou letí veliký dík k Antonínu Hotovému – majiteli firmy Oděvy Hotový (https://www.odevyhotovy.cz).

Naším dalším dlouhodobým partnerem je Českomoravská kynologická unie. Asi není třeba představovat, ale co se ve světě kynologie děje očima našeho nejvyššího orgánu? Určitě je dobré připomenout, že na stránky ČMKU byl přidán zápis řádného zasedání P ČMKU ze dne 6. 10. 2023 nebo, že nás ČMKU upozornilo na to, zda víme o návrhu na vytvoření Pozitivního seznamu živočišných druhů. Pokud vám tato informace neunikla, přemýšleli jste už nad tím, jaký by to mohlo mít dopad na chov psů? Na stránkách najdete kontakt na petici, která by měla oslovit poslance a jejíž snahou je zabránit vzniku předpisu obecně a seznamu zvláště. Opět opakuji, že je dobré navštěvovat pravidelně nejen eCanis, ale také webové stránky ČMKU, kde se včas dozvíte nejen o chystaných akcích, ale také si přečtete zajímavé články, informace a můžete také pokládat dotazy. Více na https://www.cmku.cz.

Naším dalším významným partnerem je také veterinární laboratoř Labvet, kterou jistě naši čtenáři dobře znají. Nicméně charakterizovala bych ji asi takto. Ojedinělost laboratoře spočívá ve výhradní specializaci do oblasti klinické laboratorní diagnostiky u malých zvířat, a to od jejího založení až do současnosti. Dále bych připomněla skvělé podcasty, které společně natáčíme. Více o laboratoři se dozvíte zde: https://www.labvet.cz.

Nesmíme zapomenout ani na psí anketu Statečné psí srdce, kterou pořádá nezisková organizace ANIMAL EYE, z. s. V tomto případě je dobré si říci, že tato ocenění byla letos již rozdána a reportáž ze slavnostního ceremoniálu si můžete přečíst zde: https://www.ecanis.cz/clanky/oceneni-v-ankete-statecne-psi-srdce-za-rok-2022-byla-rozdana-_2889.html Také se můžete nyní v listopadu těšit na seriál, který nám právě zapsaný spolek bude dodávat. Seznámíte se s kandidáty, kteří sice na vítězství ve Statečném psím srdci nedosáhli, avšak jejich záslužné a hrdinské činy si určitě zaslouží poděkování, úctu a publicitu. https://www.statecnepsisrdce.cz/.

Můj listopadový úvodník je zdárně u konce. Uff… Děkuji všem, kteří dočetli až sem. Děkuji také těm, kteří se na nás obracejí s různými náměty či dotazy, protože ač se to zdá zvláštní, tak tím nám také pomáháte tvořit tento skvělý web.

Krásný, klidný a šťastný listopad vám přeje vaše redakce eCanis

 

Iveta Panýrková

Šéfredaktorka eCanis

panyrková@ecanis.cz

 

Foto:     Michaela Weidnerová, archiv Jiřího Jandy

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->