Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

ONLINE ze Studénky...

A je to tu! Další ročník Obranářského speciálu SKP Ostrava Studénka je zde – konečně. Pokud patříte mezi ty, kteří vyhledávají tento typ závodů a nemohou zde být. Pak nezoufejte! Přinášíme ONLINE přímo z akce!Iveta Panýrková 12.10.2019 12232x ON-line

Těšit se tak můžete na výsledky, fotografie a videa, která budeme přinášet na našem Youtube kanálu a také přímo na našich stránkách. A co vše uvidíte?

Pátek večer:

Slavnostní zahájení závodu začíná v 18:00 a po setmění se můžeme čekat na dvě disciplíny z nočních prací.

Zadržení prchající osoby v noční době

Zadržení pachatele asi na 50 m v prostoru se ztíženou viditelností v noční době, pes musí pachatele zadržet v určeném prostoru, jinak není možno psovi započítat body. Pouštění se zde nehodnotí.

Zadržení osoby, která se snaží vyhnout se, střetu se psem

Zadržení pachatele asi na 50 m v prostoru se ztíženou viditelností v  noční době, figurant se bude snažit o to, aby se na poslední chvíli vyhnul střetu se psem. Pachatel bude před zákusem čelem ke psu a pohybovat se může v úzkém prostoru okolo sebe. Pouštění se zde nehodnotí.

Sledujte náš ONLINE přenos zde
  • Michaela Ucháĺová - Airbourne Gracious Support: Obranářský speciál je již minulostí. Gratulujeme vítězům a zvláště pak Míše, která zvítězila.

V sobotu se můžeme těšit na záznamy z poslušností, které se budou provádět dle platného NZŘ ZVV 1. Kdy si však pořadatel vyhrazuje právo použít specifické překážky a použít úpravu v případě „tvrdosti zákona“ ve směru k praktickému využití služebních psů.

 

Dále se můžeme těšit na několik disciplín z obran, které nás nenechají vyjít z úžasu nad skvělou prací psů a jejich psovodů.

Revír v terénu

Během výkonu celé disciplíny má pes pevně upevněn náhubek! Psovod dostane za úkol se psem prozkoumat daný úsek terénu, ve kterém se nacházejí dva pachatelé. Psovod se pohybuje pouze ve vymezeném prostoru. Pes musí jasným a zřetelným způsobem, ihned po nalezení, pachatele označit. Terén je velice těžký a časový limit neúprosný...

 

Revír v objektu

Pes s náhubkem musí vyhledat pachatele v objektu a ihned ho jasným a zřetelným způsobem označit. Psovod zůstává venku a pes pracuje naprosto sám.

 

Přepad při pochůzce

Psovod se psem bez náhubku prochází objekt, nebo terén a přitom bude napaden. Avšak není to tak snadné jak se může zdát...

 

Likvidace výtržnosti

Psovod vejde do prostoru, ve kterém lidé tropí výtržnost, aby tam obnovil pořádek, avšak jeden z nich psovoda napadne. Pes musí ihned útok odrazit zákusem do ochranného oděvu.

 

Zadržení prchající osoby

Zadržení se provádí asi na 150 m. Před zákusem figurant odhazuje nějakou oděvní součást. Figurant bude oblečen do ringového obleku. U tohoto cviku je zvlášť hodnoceno pouštění.

 

Kontrolní zadržení – protiútok

Zadržení asi na 150 m, před zákusem zazní dva výstřely ráže 9 mm. Figurant bude oblečen do ringového obleku. U tohoto cviku se hodnotí zvlášť pouštění.

 

Blokování osoby – nepovinná disciplína

Účelem cviku je zadržet osobu, která se v době, kdy ji pronásleduje pes, svým chováním jednoznačně vzdává, odhodí zbraň, zůstane bez hnutí stát s rukama složenýma u těla a je ochotna se podřídit požadavkům zasahujícího psovoda. Od psa je požadováno, aby tuto osobu blokoval na místě, na němž se osoba zastavila až do příchodu psovoda.

 

 

Sledujte ONLINE na www.ecanis.cz

Kam dál ...