Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Odešla fena s velkým F

Bohužel každý z nás je jednou postaveni před rozhodnutí. Před rozhodnutím ukončit trápení našeho parťáka, kamaráda a tvora, bez jehož přítomnosti si nedovedeme představit kráčet dále po tomto světě. I to k té naší ,,pejskařině,, patří.


Odešla fena s velkým F
miroslav 24.5.2017 4096x Nekrology

Rosi z Milberku

Rosi z Milberku (24. 1. 2006 – 19. 2. 2016)

 

Bohužel každý z nás je jednou postaveni před rozhodnutí. Před rozhodnutím ukončit trápení našeho parťáka, kamaráda a tvora, bez jehož přítomnosti si nedovedeme představit kráčet dále po tomto světě. I to k té naší ,,pejskařině,, patří. Já jsem takovému rozhodnutí byla vystavena před pár týdny. Musela jsem ukončit trápení svému největšímu psímu příteli, lépe řečeno přítelkyni. A tak na osmý pátek v roce, v 8.55 dotlouklo tak silné a bojovné srdíčko mé milované Rosi z Milberku. Provázela mě životem ,,pouhých“ 10 let a věřte, že mé rozhodnutí nebylo snadné.

 Je zvláštní, že silní psi odcházejí tak nečekaně a rychle – jeden den je vše v pořádku a druhý najednou konec. Každému, kdo se musí rozloučit se svým přítelem, běhají v hlavě různé myšlenky a i pochybnosti, zda bylo rozhodnutí správné. Pro člověka, který miluje svého psa není snadné toto rozhodnutí učinit a když už tak uděláte, chcete, aby bylo co nejšetrnější. Bylo to nejtěžší rozhodnutí mého života.  

Toho dne ráno, když viděla, že couvám s autem k výběhu, tak se z kotce doplazila k vrátkům a já na ni mohla křičet jak chci, aby zůstala. Ona prostě musela sama, i když o chůzi tu nemůžeme mluvit. Doplazila se k vrátkům a chtěla vstát, ale nešlo to. Zvedla jsem ji do náruče a naložila do auta. Odvezla jsem ji na cvičák. Nacouvala jsem k placu tak, aby se mohla dobře podívat, otevřela jsem dveře sedla si k ní. Ona se rozhlížela a pískala. Nejraději by vyběhla tak, jak byla zvyklá. Srdce chtělo, ale tělo vypovědělo. Seděly jsme tam spolu asi 20 minut a já ji celou dobu něco vyprávěla. Potom se na mě podívala a já věděla, že je čas jet. Vydaly jsme se na naši poslední cestu.

Do ordinace jsem jí nenesla, doktorka přišla ven. Potvrdila mi, že je to opravdu je konec a Rosi vysvobodila. Poslední vteřiny jejího života jsem ji držela v objetí a ona nám dávala najevo, že je bojovnice. Rosi s injekcí bojovala – nechtěla opustit tento svět, nebo možná mě, kdo ví. Nicméně ve stavu, v jakém se během čtyř dnů ocitla, to nešlo jinak.

Rosinko...děkuji ti za nejkrásnějších deset let, za vše co jsme spolu prožily, nikdy na tebe nezapomenu a vždy budeš nejlepší pes, jakého jsem měla.

 

Rosi z Milberku (Tery Milvel x Baltazar Galán), 21. 1. 2006 – VD, 1. třída chovnosti, výběrový chov 5CVQ1/N, ZZO, BH, ZMT, ZVV1, ZVV2, ZVV3, ZPO1, účastnice mnoha závodů dle sportovní kynologie a TART.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->