Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Oblíbené Saharské ringo již tuto sobotu!!!

Souhlasíte s tím, že Saharské ringo není jen obyčejným závodem? Je to soutěž, která se u nás řadí mezi pět nejtěžších. A co si takhle zajet rovnou na místo a zúčastnit se?


Oblíbené Saharské ringo již tuto sobotu!!!

Jste-li příznivci ringových závodů a napínavých náročných soutěží, tak zbystřete! Totiž to, co bude probíhat v sobotu na Sahaře, je právě pro vás. O čem je tedy Saharské ringo? Pokud to nevíte, pozorně tedy čtěte…

Jak přišlo Saharské ringo na svět...

Oblíbené Saharské ringo již tuto sobotu!!!

Tento krásný obranářský závod letos chystá již svůj šestý ročník. U jeho zrodu stála parta kamarádů  ze ZKO Sahara Podlešín č. 281. V současné době patří závod mezi pět nejtěžších a nejvyhledávanějších klání tohoto druhu u nás. Mimo skvělé podívané zde vždy najdete také stánky s kynologickou výbavou, oblečením a hlavně občerstvením.

Kvalita nad kvantitou...

Oblíbené Saharské ringo již tuto sobotu!!!

I když je závod opravdu hodně vyhledávaný, přijímá se na něj pouze dvacet závodníků. A tušíte, proč tomu tak je? Vše je totiž pečlivě časově a organizačně naplánováno právě pro zmiňovaných dvacet soutěžících. A větší počet by tak silně zasahoval do harmonogramu, kdy by se končilo pozdě večer. 

Do pětice na Sahaře...

Na soutěžící zde čeká pět disciplín, které začínají LIKVIDACÍ VÝTRŽNOSTI POD VIADUKTEM. Oč jde? Psovod se dostaví na výchozí bod poblíž vlakového viaduktu. Na druhé straně se ukáže pachatel a naláká psa, následně zajde za roh. Psovod pouští psa po zaznění výstřelu a okamžitě ho následuje. Pachatel se po dobu zákroku snaží křikem, gesty a za pomoci různých předmětů odradit psa od zákroku. 

Druhým úkolem je POCHŮZKA, kde psovod při pochůzce zahlédne dvě osoby. Tyto osoby jsou pachatelé závažné trestné činnosti. Úkolem psovoda je tyto osoby eskortovat na určený bod. Po vstupu psovoda na předem určené místo dojde k napadení, načež druhá osoba se snaží opustit prostor. Pachatelé se snaží odradit psa od zákusu.

Poté následuje PŘEPAD, kdy se psovod dostaví na výchozí bod, zvednutím paže dá najevo, že je připraven k provedení zákroku. Ve vzdálenosti cca 100 m se ukáže pachatel, který naláká psa, následně se ztratí z dohledu. Psovod vypouští psa po zaznění domluveného signálu (výstřel, píšťalka, klakson atd.). Zhruba v polovině trasy dojde k přepadu druhou osobou, která je agresivní a útočí na psa. Pes se musí přeorientovat na osobu, která ho napadá, a zneškodnit ji.

Čtvrtá v pořadí je LIKVIDACE VÝTRŽNOSTI ZA PŘEKÁŽKOU. Psovod se dostaví na výchozí bod, zvednutím paže dá najevo, že je připraven k provedení zákroku. Za překážkou se ukáže výtržník a přibližuje se. Pes nesmí být puštěn do doby, než se pachatel začne slovně projevovat, psovod následně pouští psa do zákroku a následuje ho.

A posledním úkolem je oblíbený KONTROLNÍ VÝKON, kdy psovod přijde na výchozí bod, zvednutím paže dá najevo, že je připraven k provedení zákroku. Pachatel se dává do pohybu, psovod následně vypouští psa a neprodleně ho následuje. Je žádoucí, aby pes šel do zákroku přímým směrem, energicky, a provedl ho co nejrychleji, tvrdě a bez překusů. Pachatel se po dobu zákroku snaží křikem, gesty a za pomoci různých předmětů odradit psa od výkonu. Následně boj pokračuje až do zastavení rozhodčím.

Kdy a kde...?

Již tuto sobotu 29. 8. 2020 na kynologickém cvičišti ZKO Sahara Podlešín. Startovné je 400 Kč.

Rozhodčí: Roman Vala, Jiří Toman

Figuranti: Tomáš Fejtek, Jiří Zatloukal, Jakub Hyxa, Martin Kobrč, Jan Novotný

Začátek: 8.30 – 9.00 hod.

Více informací včetně propozic závodu: www.zkosaharapodlesin.eu/saharskeringo

 

Kam dál ...