Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Nic neponecháváme náhodě!

Příprava na mistrovství světa se rozhodně nemůže podcenit. A přesně tak k tomu přistupují členové Českého klubu velkých kníračů, kteří připravili naprosto luxusní trénink na pomocníky, kteří budou letos na MS ISPU v Maďarsku přímo figurovat.


Nic neponecháváme náhodě!
Panýrková Iveta 14.5.2019 6605x Tam nesmíte chybět

Pokud patříte k těm, kteří se do Maďarska chystají, nenechte si ujít příležitost si zatrénovat v nastaveném prostředí tak, jako byste tam už byli. Obří fotbalový stadion, startovní čísla, adrenalin a figuranti, kteří budou na ISPU. A také poznáte své spolubojovníky. Máte jedinečnou šanci se přihlásit. A pokud si nejste jistí, po dočtení následujícího rozhovoru s Jana Krouman budete určitě vědět, že jedete...

Jano, chystáte velmi zajímavou akci. Oč se jedná?

Nic neponecháváme náhodě!

Jedná se o možnost tréninku obran a poslušností na fotbalovém hřišti. Máme zajištěno fotbalové hřiště v Újezdě u Brna, kde budou probíhat obrany s maďarskými figuranty. Je to dáno tím, že letos se bude konat Mistrovství světa kníračů podle IGP3 (a podle IGP FH) v Maďarsku.  Dále bude akce probíhat na fotbalovém hřišti ve vedlejší obci, v Žatčanech, kde je možnost samostatného tréninku poslušností. Je to akce určená pro psy na úrovni IGP3, takže by měli být schopni samostatně trénovat.

Kde se zrodil tento nápad? A pořádají se podobné akce i jinde?

Nic neponecháváme náhodě!

Tato myšlenka vznikla během MS ISPU v Itálii. Cestou domů jsem to promýšlela a pak jsem to probrala s několika lidmi od kníračů, kteří závodí, jestli to není „z cesty“. No, a pak už jsem se do toho ps podporou Českého klubu velkých kníračů pustila.

Jestli se něco podobného dělá i jinde, to nevím, samozřejmě běžně bývá trénink těsně před závodem na place, kde se bude závodit, nebo si závodník vyhledá figuranta a jede za ním. Ale tato varianta, že si přivezeme figuranty do Česka, to asi úplně běžné není.

Bylo hodně náročné to celé zorganizovat?

Nic neponecháváme náhodě!

Klíčové bylo sehnat plac, zvažovala jsem i jiné lokality, ale nakonec se mi podařilo najít termín s fotbalisty v Újezdě u Brna, kde nám půjčí hřiště po konci jejich sezóny a před letní údržbou. Toto byl bod číslo jedna, tím byl také dán termín konání, a ostatní věci se už nabalují. Druhé hřiště se podařilo zajistit teprve nedávno, muselo se to schválit zastupitelstvem obce Žatčany. Ubytování a strava budou zajištěny v restauraci a penzionu U Kostela, je to 500 metrů od fotbalového hřiště, i zde nám velmi vyšli vstříc. Dneska zorganizujete cokoli. „Jen“ tomu musíte věnovat čas, peníze a hledat lidi, kteří jsou na stejné vlně – hledají způsoby, jak by to šlo, namísto aby hledali důvody, proč by to nemělo jít.

Trénink bude tedy především o obranách, a to přímo na maďarské figuranty.  Mohla byste nám je maličko představit?

Jsou pozvaní Attila Rács a Taksony Levente, kteří připadají v úvahu na MS ISPU, Attila Rács figuroval letošní MS dobrmanů a Taksony Levente byl jako náhradník. Myslím, že jde o zkušené figuranty, kteří v Maďarsku patří ke špičce.

Jak bude plánovaný trénink vypadat?

Nic neponecháváme náhodě!

Jelikož očekávám drobné komunikační problémy, je v plánu, že si každý účastník alespoň rámcově domluví plán tréninku s figurantem vždy večer předem – a hodí se to na papír se startovním číslem. Pak, když psovod se psem nastoupí na plac, už figurant bude vědět, co se bude odehrávat, a nebude se ztrácet čas domlouváním rukama nohama.  Pojede se příprava na IGP, akce není určena pro přípravu podle národního zkušebního řádu. Překlad zajistíme a snažíme se sehnat i maďarsky mluvící kynology, kteří by nám s tím pomohli.

Vše je připraveno především pro závodníky připravené na IGP3 a kapacita je třicet psů. Předpokládám ale, že tolik psů nebude za ČR na MS startovat. Kdo další tedy mimo startujících závodníků na MS ISPU v IGP3 doplní stav psů na tomto soustředění?

Nic neponecháváme náhodě!

Cílovou skupinou číslo jedna jsou samozřejmě čeští psovodi s velkým kníračem, kteří se připravují na MS ISPU podle IGP3. Těch tedy skutečně není třicet, ale třeba se jednoho dne dočkáme! Pozvánku dostanou všechny kluby, které jsou sdruženy v mezinárodní organizaci ISPU, takže očekávám, že řady Čechů doplní i potenciální konkurence z jiných zemí – Slovensko, Rakousko, Německo. Maďaři asi nepřijedou. Kromě tréninku mě láká i ta možnost neformálního setkání s lidmi „od kníračů“ napříč státy. No, a třetí vlnou budou psovodi se psy bez ohledu na rasu. Ti mohou využít tréninku na velkém hřišti, kam se nejspíš zase tak často nedostanou. Pokud by stále ještě byla volná kapacita, můžou se hlásit i psovodi se psy s menší vycvičeností.

Akce je plánována na celý víkend (pátek – neděle). Co je tedy na programu po celé tři dny?

Nic neponecháváme náhodě!

V podstatě to už bylo řečeno – v pátek by se mělo hlavně domluvit, co každý chce na obraně během soboty dělat, a v sobotu a v neděli se bude trénovat podle časového harmonogramu. V sobotu večer by měla být domluva na trénink na neděli a proběhne neformální večírek, kde doufám budou utuženy vzájemné vztahy.

Jak se tedy zájemci mohou přihlásit?

Přihlášku a propozice na Závodní trénink najdete na stránkách Českého klubu velkých kníračů: ZDE

Děkuji vám za rozhovor a napadá vás něco, co říci závěrem?

Já také děkuji, a na závěr bych chtěla poděkovat FC Újezd u Brna, městu Újezd u Brna, obci Žatčany, restauraci a penzionu U Kostela v Újezdě u Brna, a v neposlední řadě Kynologické hale GOLDOG Brno, kteří nám ve spolupráci s RADDOG na akci poskytují kynologické vybavení.

 

Foto: Archiv ČKVK

Závodní trénink obrany a poslušnost na MS ISPU v Maďarsku

Termín: 21.-23.6.2019
Kde: fotbalové hřiště Újezd u Brna (obrany) a fotbalové hřiště Žatčany (u Brna)Figuranti: Attila Rácz (HU), Levente Taksonyi (HU), Marek Klement (CZ)

Zveme Vás na trénink obran pod vedením top maďarských figurantů, kteří jsou ve výběru na Mistrovství světa ISPU v Maďarsku 2019.
V neděli bude k dispozici navíc Marek Klement (figurant 1. třídy ČKS).

Vhodné především pro psy na úrovni IGP3, kteří se chystají na MS ISPU nebo jiné závody dle IGP3.Psy s menší vycvičeností bereme jako náhradníky. Maximální kapacita 30 psů.

Propozice ke stažení: ZDE

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->