Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Naše podcasty versus léto a dovolené

Asi správně tušíte, že i jedno z neoblíbenějších ročních období skýtá určité nástrahy a nebezpečí, kterých je radno se vyvarovat nebo alespoň vědět jak se s nimi případně poprat. Tentokrát se totiž pověnujeme tak trochu prevenci a osvětě v souvislosti se zdravím našeho čtyřnohého kamaráda, s vhodnou péčí o něj, ale také s jeho chováním ve volné přírodě. Pojďme tedy společně poslouchat…


Naše podcasty versus léto a dovolené
red 16.7.2022 3226x Z redakcePodcasty

Jistě jste již stihli zaznamenat, že i na eCanis se už nějaký ten pátek věnujeme natáčení podcastů s nejrůznější kynologickou a občas i trochu nekynologickou tématikou. A protože jsou prázdniny, letní dovolené a s tím spojené i výlety a nejrůznější aktivity se psy v plném proudu, dovolujeme si vás upozornit na pár dílů, které s tímto ročním obdobím nějakým způsobem souvisejí a informace v nich by se vám mohly třeba hodit nebo vám nějakým způsobem i zásadně pomoci. Osvěta prostě musí být, jinak to nejde…

Problém zvaný hotspot

Naše podcasty versus léto a dovolené

Slyšeli jste někdy o problému, který se označuje slovem hotspot? Máte doma dokonce psa, kterého tato nepříjemnost občas nebo i pravidelně trápí? A právě léto je obdobím, které tvorbě těchto patálií na kůži docela dobře nahrává. Nezapomeňte si tedy poslechnout podcast zaměřený právě na toto téma!

Hotspoty
Hotspoty

Slyšeli jste někdy o problému zvaném hotspot? Nebo vašeho psa dokonce občas trápí? Pak si nezapomeňte poslechnout podcast právě na toto téma!

12.11.2021

Záněty psích uší

Naše podcasty versus léto a dovolené

Souhlasíte s tím, že když se psovi rozjede zánět uší, dokáže ho pořádně potrápit a vy budete mít plné ruce práce dát ho zase dohromady. Co všechno s tím souvisí, jak tento problém vůbec vzniká a hlavně jak se řeší, je už námětem dalšího společného podcastu našeho kynologického magazínu a klinické veterinární laboratoře eCanis. A věřte, že v létě se ucho zapaří jedna dvě a problém je na světě!

Záněty psích uší
Záněty psích uší

Souhlasíte s tím, že když se psovi rozjede zánět uší, dokáže ho pořádně potrápit a vy budete mít plné ruce práce dát ho zase dohromady. Co všechno s tím souvisí, jak tento ...

12.11.2021

O blechách a klíšťatech s MVDr. Hanou Prausovou       

Také každoročně zas a znovu řešíte, jak nejlépe vyzrát na blechy, klíšťata a jinou obtížnou havěť? A víte, co všechno mohou vnější parazité psovi nebo kočce způsobit? A že jich potvor jedněch letos všude je! Pak se hezky posaďte a moc dobře poslouchejte…

O blechách a klíšťatech s MVDr. Hanou Prausovou
O blechách a klíšťatech s MVDr. Hanou Prausovou

Také každoročně zas a znovu řešíte, jak nejlépe vyzrát na blechy, klíšťata a jinou obtížnou havěť? A víte, co všechno mohou vnější parazité psovi nebo kočce způsobit? Pak ...

12.11.2021

Otazníky kolem nemocí přenášených klíšťaty

Naše podcasty versus léto a dovolené

Každého jistě napadá řada otázek kolem sezónní invaze klíšťat, ochraně proti nim a k tomu všemu nás ještě trápí, které nemoci mohou tito nepříjemní parazité přenášet a jak moc jsou pro nás, ale i pro naše domácí mazlíčky nebezpečné? Právě toto téma probírá MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet a Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s vedoucí Národní referenční laboratoře pro lymeskou boreliózu RNDr. Kateřinou Kybicovou, Ph.D. Určitě si tedy nenechte ujít tento podcast nabitý spoustou potřebných informací.

Otazníky kolem nemocí přenášených klíšťaty
Otazníky kolem nemocí přenášených klíšťaty

Také každoročně řešíte řadu otázek kolem sezónní invaze klíšťat, ochranu proti nim a k tomu všemu vás ještě trápí, které nemoci mohou tito nepříjemní parazité přenášet a ...

20.5.2022

Něco málo o fyzioterapii psů

Naše podcasty versus léto a dovolené

Je jasné, že pohybovému aparátu našich psů je třeba věnovat náležitou pozornost a správně o něj pečovat. Spoustu toho zmůže prevence, to se týká například čtyřnohých sportovců. Navíc během letních a podzimních dovolených provozujeme s našimi psy často ve zvýšené míře řadu různých aktivit, a tady se to přímo nabízí být informovaný, vědět kam se obrátit nebo umět sám. Ovšem někdy nastane i situace, kdy je třeba pořešit pooperační komplikace nebo následky nějakého úrazu. V takovém případě nastupuje fyzioterapie a řada podpůrných metod, které pod ni spadají. A toto všechno jsme rozebírali s MVDr. Renatou Kvapilovou. Určitě si tedy nenechte toto zajímavé a velmi přínosné povídání ujít!

Něco málo o fyzioterapii psů
Něco málo o fyzioterapii psů

Je jasné, že pohybovému aparátu našich psů je třeba věnovat náležitou pozornost a správně o něj pečovat. Spoustu toho zmůže prevence, to se týká například čtyřnohých sportovců. ...

12.11.2021

Jak se chovat se psem v honitbě?

Naše podcasty versus léto a dovolené

Chodíte také se psem rádi ven do přírody a máte tak trochu dilema, zda ho nechat běhat na volno a případně kde, nebo zda ho raději mít připnutého na vodítku? Jaké výhody nebo naopak rizika s sebou jedna či druhá varianta v honitbě nese? A co si vlastně máme představit pod označením honitba? Na to všechno a ještě i na něco navíc se ptá Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis (www.ecanis.cz) Bc. Vladimíry Tiché z veterinární laboratoře Labvet (www.labvet.cz). Věříme, že si toto přínosné povídání rádi poslechnete i vy.

Jak se chovat se psem v honitbě?
Jak se chovat se psem v honitbě?

Chodíte také se psem rádi ven do přírody a máte tak trochu dilema, zda ho nechat běhat na volno a případně kde, nebo zda ho raději mít připnutého na vodítku? Jaké výhody nebo naopak ...

2.6.2022

Red.

Foto: archiv redakce, Jitka Metličková

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->