Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Na Balkáně v rytmu tance!

Zajímá vás, jak probíhalo a jak dopadlo Mistrovství republiky v dogdancingu 2019? A víte, že letos padl rekord, co se účasti týče? Atmosféru celé akce si nyní připomeneme v následující reportáži přímo z „místa činu“…


Na Balkáně v rytmu tance!
Markéta Kuncková 18.12.2019 7702x Reportáže

Završení letošní dogdancingové sezóny na sebe nenechalo dlouho čekat a hned následující víkend po mistrovství borderek, tedy 9. listopadu 2019 se konalo 16. MČR DDCCR, které bylo zároveň i prvními kvalifikačními závody na ME a MS. I toto mistrovství zůstalo pro letošek opět na stejné půdě, a to ve sportovní hale Na Balkáně na Praze 3…

Účast byla rekordní!

Na Balkáně v rytmu tance!

No, ono by to letos ani jinak nešlo, protože účast byla více než hojná, řekla bych, že přímo rekordní. V heelworku nastoupilo celkem sedmnáct týmu a ve Freestyle se předvedlo dokonce dvacet čtyři týmů. Při takovém množství závodníků a diváků, byť většina z řad členů rodiny, už je opravdu nutné, aby bylo pro soutěžící připraveno řádné zázemí v podobě šaten, toalet, občerstvení a pro diváky dostatek míst na tribunách, což hala Na Balkáně jednoznačně splňuje. Má pouze jednu jedinou slabinu, a tou je ne příliš vhodný a pro pejsky klouzavý povrch taneční plochy. Tady určitě mnozí zatoužili po ortopedickém povrchu z mistrovství borderek nebo alespoň po koberci.

Nejen Češi byli k vidění…

Na Balkáně v rytmu tance!

I to letošní mistrovství bylo celé pojato jako mezinárodní. K domácím závodníkům se přidaly i týmy ze Slovenska a Francie, a to samé platilo i o rozhodčích. Hlavním rozhodčím byl jmenován pan Attila Szkukalek (UK), ten je opravdu pojmem ve světě dogdancingu, dále paní Fruszi Wilheim, rozhodčí z Maďarska a do třetice naše rozhodčí, paní Sabina Koubková.

Zahájení závodu bylo opět velmi slavnostní a pěkné a celým dnem nás tak jako každý rok provázel ještě i moderátor. Nelze opomenout ani Martinu Irglovou, tedy obětavého človíčka, bez kterého by nevzniklo tak velké množství překrásných a profesionálních fotek.

Samotný závod musel být dobře organizován a nesměl mít vzhledem k počtu soutěžících týmů žádné prodlevy, takže všechno klapalo jako na drátkách.

Co bylo velmi zajímavé, byl fakt, že opravdu jiný kraj, jiný mrav. Velice se to projevilo i na hodnocení rozhodčích...

A postřehy ze samotného závodu?

Na Balkáně v rytmu tance!

Velmi pestrá paleta výkonů, některé opravdu krásné sestavy. Na druhou stranu se nám letos mezi pejsky rozšířil nešvar v podobě štěkání a různých jiných hlasových projevů, což je pochopitelně někdy i dost citelně penalizováno. Co bylo velmi zajímavé, byl fakt, že opravdu jiný kraj, jiný mrav. Velice se to projevilo i na hodnocení rozhodčích. Bylo vidět, že tohle je opravdu sport velmi subjektivně posuzovaný, byť i zde jsou dány nějaké mantinely. A tak každý z rozhodčích kladl důraz na něco jiného, každý to viděl svým pohledem, takže u některých závodníků bylo umístění opravdovým překvapením.

A tady máme celkové výsledky…

Na Balkáně v rytmu tance!

Heelwork To Music

  1. Alena Smolíková + Awesome Kira Crazy Fellow
  2. Hana Maršálová + Derry the Guardian of Albion
  3. Petra Pražáková + Elliana Devon Exe

 

Na Balkáně v rytmu tance!

Freestyle

  1. Alena Smolíková + Action Jerry Malina Gang
  2. Zuzana Seewaldová + Vesper Shadow Fatranský sen
  3. Monika Zapletalová + Afrodite Mayby Simple Elegance

Foto: Martina Irglová

Kam dál ...