Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Na Balkáně v rytmu tance!

Zajímá vás, jak probíhalo a jak dopadlo Mistrovství republiky v dogdancingu 2019? A víte, že letos padl rekord, co se účasti týče? Atmosféru celé akce si nyní připomeneme v následující reportáži přímo z „místa činu“…


Na Balkáně v rytmu tance!
Markéta Kuncková 18.12.2019 9331x Reportáže

Završení letošní dogdancingové sezóny na sebe nenechalo dlouho čekat a hned následující víkend po mistrovství borderek, tedy 9. listopadu 2019 se konalo 16. MČR DDCCR, které bylo zároveň i prvními kvalifikačními závody na ME a MS. I toto mistrovství zůstalo pro letošek opět na stejné půdě, a to ve sportovní hale Na Balkáně na Praze 3…

Účast byla rekordní!

Na Balkáně v rytmu tance!

No, ono by to letos ani jinak nešlo, protože účast byla více než hojná, řekla bych, že přímo rekordní. V heelworku nastoupilo celkem sedmnáct týmu a ve Freestyle se předvedlo dokonce dvacet čtyři týmů. Při takovém množství závodníků a diváků, byť většina z řad členů rodiny, už je opravdu nutné, aby bylo pro soutěžící připraveno řádné zázemí v podobě šaten, toalet, občerstvení a pro diváky dostatek míst na tribunách, což hala Na Balkáně jednoznačně splňuje. Má pouze jednu jedinou slabinu, a tou je ne příliš vhodný a pro pejsky klouzavý povrch taneční plochy. Tady určitě mnozí zatoužili po ortopedickém povrchu z mistrovství borderek nebo alespoň po koberci.

Nejen Češi byli k vidění…

Na Balkáně v rytmu tance!

I to letošní mistrovství bylo celé pojato jako mezinárodní. K domácím závodníkům se přidaly i týmy ze Slovenska a Francie, a to samé platilo i o rozhodčích. Hlavním rozhodčím byl jmenován pan Attila Szkukalek (UK), ten je opravdu pojmem ve světě dogdancingu, dále paní Fruszi Wilheim, rozhodčí z Maďarska a do třetice naše rozhodčí, paní Sabina Koubková.

Zahájení závodu bylo opět velmi slavnostní a pěkné a celým dnem nás tak jako každý rok provázel ještě i moderátor. Nelze opomenout ani Martinu Irglovou, tedy obětavého človíčka, bez kterého by nevzniklo tak velké množství překrásných a profesionálních fotek.

Samotný závod musel být dobře organizován a nesměl mít vzhledem k počtu soutěžících týmů žádné prodlevy, takže všechno klapalo jako na drátkách.

Co bylo velmi zajímavé, byl fakt, že opravdu jiný kraj, jiný mrav. Velice se to projevilo i na hodnocení rozhodčích...

A postřehy ze samotného závodu?

Na Balkáně v rytmu tance!

Velmi pestrá paleta výkonů, některé opravdu krásné sestavy. Na druhou stranu se nám letos mezi pejsky rozšířil nešvar v podobě štěkání a různých jiných hlasových projevů, což je pochopitelně někdy i dost citelně penalizováno. Co bylo velmi zajímavé, byl fakt, že opravdu jiný kraj, jiný mrav. Velice se to projevilo i na hodnocení rozhodčích. Bylo vidět, že tohle je opravdu sport velmi subjektivně posuzovaný, byť i zde jsou dány nějaké mantinely. A tak každý z rozhodčích kladl důraz na něco jiného, každý to viděl svým pohledem, takže u některých závodníků bylo umístění opravdovým překvapením.

A tady máme celkové výsledky…

Na Balkáně v rytmu tance!

Heelwork To Music

  1. Alena Smolíková + Awesome Kira Crazy Fellow
  2. Hana Maršálová + Derry the Guardian of Albion
  3. Petra Pražáková + Elliana Devon Exe

 

Na Balkáně v rytmu tance!

Freestyle

  1. Alena Smolíková + Action Jerry Malina Gang
  2. Zuzana Seewaldová + Vesper Shadow Fatranský sen
  3. Monika Zapletalová + Afrodite Mayby Simple Elegance

Foto: Martina Irglová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->