Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

MS FCI IGP 2022 pohledem Drahy Maškové!

Rádi byste alespoň trochu nahlédli pod pokličku příprav tak obrovské akce, jakou jistě Mistrovství světa dle IGP je? Pak máte jedinečnou příležitost, neboť právě letos se uskuteční u nás a my budeme u toho! A tady je malá ochutnávka!


MS FCI IGP 2022 pohledem Drahy Maškové!

V letošním roce byla Česká republika nesmírně poctěna, protože právě na naší půdě, a to konkrétně v Roudnici nad Labem proběhne v termínu 6. – 11. září 2022 Mistrovství světa FCI IGP 2022. Pro každou pořadatelskou zemi je něco podobného velikánským závazkem a za výsledným „produktem“ stojí spousta hodin práce řady obětavých a zapálených lidí. O přípravách na tuto akci světového významu, které momentálně vrcholí, jsme si povídaly s PR manažerkou Drahou Maškovou…

Drahuško, všichni víme, že největší akce roku u nás MS FCI IGP 2022 v Roudnici nad Labem se nezadržitelně blíží. Jak se na to těšíš?

MS FCI IGP 2022 pohledem Drahy Maškové!

Upřímně se musím přiznat, že čím blíž je MS za dveřmi, tím méně se stíhám těšit, protože vrcholí spousta příprav a celý tým jede na plné obrátky. Myslím, že jakmile bude vše připravené a akce nám bude pěkně „odsýpat“, tak si to určitě i společně užijeme. V tuto chvíli se ale veškerá naše koncentrace soustředí na to, aby vše bylo tak, jak má – a především závodníci a diváci si ji maximálně užili. Pokud to tak dopadne, my pořadatelé budeme spokojení a přešťastní.

Je to obrovský závod světového formátu, což samozřejmě vyžaduje i velké přípravy. Dokázala bys nám říci, kolik je kolem toho celého lidí?

MS FCI IGP 2022 pohledem Drahy Maškové!

Přípravný tým čítá kolem čtyřiceti lidí, ale nárazově se jich zapojuje i více. Pracovat se na celé akci začalo loni na podzim, od počátku letošního roku to jede už opravdu naplno, přičemž největší nápor a zodpovědnost je na Vaškovi Kejřovi, řediteli akce a předsedovi ČKS, a jeho zástupci a pravé ruce Martinovi Čecho. Tito dva pánové jsou srdcem celé akce a mají na sebe napojený okruh neuvěřitelně obětavých a pro věc zapálených roudnických kynologů.

Diváci se mohou těšit opravdu na neskutečnou podívanou a na ty nejlepší z nejlepších světové i české sportovní kynologie!

Ve kterém termínu bude mistrovství světa probíhat a kolik zaplatí návštěvníci za vstupné na tuto krásnou podívanou?

MS FCI IGP 2022 pohledem Drahy Maškové!

Slavnostní zahájení je plánováno na úterý 6. září, od středy 7. do neděle 11. září pak probíhá vlastní závod. Máme přihlášených 149 závodníků z 35 zemí světa, takže diváci se mohou těšit opravdu na neskutečnou podívanou a na ty nejlepší z nejlepších světové i české sportovní kynologie. A pokud zmiňuji český tým, tak ten je letos opravdu velmi početný, protože v něm máme hned tři divoké karty – mistry světa plemene rotvajler, německý boxer a holandský ovčák. Jinak informace ohledně vstupného, harmonogramu apod. se všichni dozví na webu akce, což je www.fciigp2022cz.cz , tak se mrkněte.

Lidé chodí na takové soutěže nejen obdivovat výkony, ale také nakupovat. Budou i letos v Roudnici stánky a víme kolik a s čím?

MS FCI IGP 2022 pohledem Drahy Maškové!

Bez prodejních stánků s nejrůznějšími kynologickými potřebami, které si každý může na místě vyzkoušet a osahat, by to samozřejmě nešlo. Těšit se můžete na české i zahraniční top kynologické firmy, určitě si přijeďte nakoupit věci, ke kterým se těžko jinde dostanete.

Mohla bys nám maličko představit naše české závodníky a jejich psy?

Toto je spíš otázka na vedoucí týmu, jimž jsou Theodor Krajčí a Martin Pejša. Za mne ale stručně a krátce – jsou to prostě ti nejlepší z nejlepších a všichni jim budeme držet pěsti.

Akce se pořádá na fotbalovém stadionu. Jak dobrý je příjezd do místa konání a co parkovné? Je tam dostatečná kapacita?

MS FCI IGP 2022 pohledem Drahy Maškové!

Parkovacích míst snad bude dostatek, uvidíme, kolik přijede diváků. Jinak příjezd na stadion bude koordinován pomocníky tak, aby nenastaly zmatky.

Bude pro diváky v rámci slavnostního zahájení opět připravená nějaká zajímavá ukázka? Je možné to prozradit již nyní?

MS FCI IGP 2022 pohledem Drahy Maškové!

Slavnostní úvod vždy musí mít glanc a lesk, musí mít hloubku a musí být takový, aby každému bylo jasné, že se jedná o zahájení velkolepé akce. Takže takto se k zahajovací ceremonii stavíme i my jakožto pořadatelé a věřím, že se nám to takto povede. Bližší detaily však zatím neprozradíme, ale přijeďte, zahájení je vždy obrovským zážitkem, tolik barev, dojmů, emocí a radosti – to chce opravdu vidět.

Tak snad jsme probraly vše potřebné a mně na závěr nezbývá než se zeptat, co bys ty osobně popřála celé akci, a především těm našim želízkům v ohni?

Strašně moc si přeji, aby se ta neuvěřitelná práce, kterou v tuto chvíli ještě nemáme za sebou, zúročila a všichni si z Roudnice odváželi jen ty nejlepší zážitky a dojmy. Závodníkům ať vše klapne, jak má, ať spolupracuje počasí, ať vše běží jako na drátkách. No a ať vyhraje ten nejlepší – a ať je to Čech!

 

Děkuji ti za rozhovor a budeme se moc těšit.

 

Iveta Panýrková

Foto: archiv redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->