Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Moje štěstí Darinka aneb Rok se s rokem sešel

Uteklo to jako voda a my vám nyní nabízíme poslední návštěvu u zachráněné fenky španělského galga Darinky. Od doby své záchrany ušla veliký kus cesty a z třesoucího se uzlíčku neštěstí se stala opravdová psí dáma. Ve všech situacích si sice ještě zcela nevěří, ALE…


Moje štěstí Darinka aneb Rok se s rokem sešel
Zuzana Pešková 31.7.2018 4755x Útulky

Rok se s rokem sešel a já dnes píši naposledy. Je tomu přesně rok, co jsem poprvé uviděla v nabídce organizace „Galgo v nouzi“ svou milovanou Darinku. U její fotky se mi zastavil pohled i srdce. Tehdy jsem psala, že nevím, zda to byl osud, náhoda nebo možná něco mezi nebem a zemí…

Neměnila bych…

darinka S jistotou však vím, že to byl pro mě osudový den „D“. Dodnes jsem vděčná za ten okamžik, kdy jsem svou Darinku poprvé uviděla. Veliké díky samozřejmě patří Láďovi a Magdě Lacinovým z organizace „Galgo v nouzi“ za to, že jsem měla šanci Darinku adoptovat. Dnes totiž už to s jistotou vím, že Darinka je moje štěstí.

Krok za krokem

Celé měsíce jsme spolu zvládaly krůček po krůčku a pracovaly na začleňování Darinky do naší rodiny i běžného života. Když vše zrekapituluji, je nutno konstatovat, že Darinka udělala neuvěřitelné pokroky, což jste se sami mohli přesvědčit v předchozích článcích.

Poprvé ve městědarinka 

V tomto posledním článku se s vámi podělím o obrovský úspěch, který Darinka konečně zvládla. A tím byla návštěva města a procházka po něm. Po všech předchozích úspěších a postupně zvládnutých krocích ten největší a nejnáročnější z mého pohledu měl být právě tento. Vyrazili jsme všichni společně do Pirny! Opět musím Darinku velmi pochválit, vše zvládla úplně výborně. I když bylo znát, že je poněkud nervózní. Chovala se sice velmi ukázněně, ale bylo vidět, že se spoléhá hlavně na mě. Získaná důvěra pejska, který byl ještě před rokem třesoucím se uzlíčkem nervů – to je pro mě obrovskou odměnou. Přesto bylo však vidět, že Darinka z návštěvy města není moc nadšená a nadále platí, že procházky v přírodě zůstanou prioritou. Ani zmrzlinou jsme jí náladu nezvedli. V ten den bylo docela chladno, a tak se tvářila dost udiveně, proč jí nabízíme to studené cosi. Ony ani ostatní psí holky nebývají zrovna dvakrát nadšené z výletů do měst, ale jak se říká: „Výjimka potvrzuje pravidlo!“ A tou výjimkou je naše Korinka. Ta si naopak takovéto výlety užívá. Mám ale podezření, že u ní je to spíše tou závislostí na mně.  No přeci když půjde mamka třeba do pekla, tak já jdu s ní…

Tak třeba někdy nashledanou!

darinka Ráda bych se tímto se čtenáři magazínu za sebe i za své psí holčičky rozloučila a poděkovala za vaši přízeň. A kromě manželů Lacinových patří velké díky i Elišce Sochové, Loli Cantero  a dalším, kteří zajišťují adopci týraných psů a v neposlední řadě i mé osudové nej… nej… kamarádce Naděnce Aronové… 

Jana, Darinka a zbytek psí rodiny

Foto: Jana Kristková

 

 

    Nezapomínejme, prosím, pomáhat těm, kteří to potřebují, a hlavně těm, kteří sami pomáhají ostatním! Určitě si to zaslouží i organizace „Galgo v nouzi“ v čele s Magdou a Ladislavem Lacinovými. Věřte, že i malá částka může být velkým darem a obrovskou pomocí, když se takových drobných příspěvků ve finále sejde více.  

Číslo transparentního účtu 2300224662/2010

 

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->