Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Modré pondělí s krásnou knihou...

Věděli jste, že „Modré pondělí“ je posledním masopustním pondělím? Pro křesťany byl tento den symbolem volného dne, kdy lidé nepracovali a kostely se zdobily modrým a fialovým suknem. Na eCanis však tímto dnem startuje naše speciální Velikonoční pomlázka, která vám každý den přinese pěkný dárek. A dnes to budou dvě knihy do vaší knihovny!


Modré pondělí s krásnou knihou...
Red. 11.4.2022 2004x Velikonoční pomlázka 2022

Vraťme se ale ještě k vysvětlení názvu „Modré pondělí“. Přívlastek „modré“ pravděpodobně vznikl z německého „blau“, to znamená v překladu nejen modré, ale také podnapilý, či neschopný práce. Ale to se nás v žádném případě netýká. My jsme pro vás totiž připravili osmidenní soutěž o zajímavé ceny. A jdeme na to!

Tentokrát tu pro vás máme nachystané knihy rovnou dvě. Tyto publikace jsou od známého českého chovatele plemene cane corso. Nenajdete v nich přeložené texty ze zahraničí, nýbrž vše ušité nám Čechům a českým chovatelům ryze na míru. A to už stojí za to! Opět se přesvědčíme, že i my v té naší malé a krásné zemičce máme mnoho kvalitních autorů...

Chovatelství je velkou řeholí, to vám jistě potvrdí kde kdo. Avšak myslíte si, že mimo rad starších a zkušenějších kolegů nebo odborných článků na internetu toho u nás zas až tak moc není? Omyl! Opak je pravdou. Na trhu jsou totiž k dispozici aktuálně dvě velmi zajímavé knížky, které chovatelům pomohou a fundovaně poradí. A rozhodně by vám v knihovně chybět neměly. A vy si o ně u nás můžete dokonce i zasoutěžit v naší velikonoční soutěži.

Pár slov o autorovi…

Modré pondělí s krásnou knihou...

Autor knih RNDr. Evžen Korec, CSc. je nejen ředitelem táborské zoo, ale hlavně takovým tím správným a poctivým chovatelem plemene cane corso (chovatelská stanice Korec Corso) a předsedou klubu Cane Corso ČR. Pan Evžen Korec je člověkem, jak se říká, na správném místě. Nejenže je dlouholetým chovatelem psů, ale má za sebou i další projekty na podporu zvířat. Tím nejzásadnějším je například záchrana zoo Tábor, nebo se například zapojil do kampaně na ochranu zvířat s názvem „Konec doby klecové“, či se zapojuje do biodiverzity společnosti Česká krajina, aktivit má však ještě mnohem více.

Cenu do Velikonoční pomlázky na Modré pondělí (11. 4. 2022) věnuje RNDr. Evžen Korec, CSc. a Zoo Tábor. A jsou to knihy Chov psů – příručka pro zodpovědného chovatele a Jak prodloužit život vašeho psa.

Kontakty:

www.zootabor.eu

www.koreccorso.cz

https://www.facebook.com/zootaboreu

https://www.instagram.com/zootabor/

Chovatelství není jen o tom nakrýt svou milovanou fenku pejskem od sousedů, protože ten se mi líbí, ale zodpovědný chovatel by měl znát i základy genetiky!

O co se hraje?

Modré pondělí s krásnou knihou...

Chov psů – příručka pro zodpovědného chovatele

Slovo příručka nám v minulosti ukázalo, že všechny knihy s tímto názvem dělaly čest svým autorům. A v tomto případě tomu není jinak. Je to kniha, ve které si přečtete to nejdůležitější, co by chovatel a hlavně ten začínající měl vědět. Zajímavé je, že zde najdou vše jak začínající chovatelé, tak ti, kteří chovají již léta. Chovatelství není jen o tom nakrýt svou milovanou fenku pejskem od sousedů, protože ten se mi líbí. Pokud se chcete o knize dozvědět co nejvíce, pak si přečtěte následující recenzi.

Příručka pro zodpovědného chovatele
Příručka pro zodpovědného chovatele

Souhlasíte, že být chovatelem psa je velkou radostí, ale také obrovskou zodpovědností? Padá ...

28.1.2022Čteme s eCanis – recenze knih

Jak prodloužit život vašeho psa

Modré pondělí s krásnou knihou...

Kniha druhá, o kterou soutěžíme, je, jak se říká, dříve narozená než ta předešlá. Velmi pěkně v ní autor popisuje problematiku výběru psa. Všichni víme, jak je toto hodně podceňovaným tématem. Celkově se tato publikace, jak již název napovídá, zabývá více zdravím a péčí o zvířata. Mimo prevence tu na vás čeká ještě zvláštní kapitola věnovaná nejrůznějším rizikům pro psa. Všem. V závěru si určitě také počtete. Kniha totiž uvádí přehled plemen se shrnutím průměrného věku dožití a seznamem geneticky přenosných chorob, které s tím mnohdy souvisí. Pokud chcete „nakouknout“ pod obálku knihy, pak si přečtěte následující recenzi.

Znáte knihu „Jak prodloužit život vašeho psa“?
Znáte knihu „Jak prodloužit život vašeho psa“?

Souhlasíte, že každý z nás by stál o to, aby s ním byl jeho čtyřnohý kamarád co nejdéle ...

10.11.2021Čteme s eCanis – recenze knih

Modré pondělí s krásnou knihou...

Obě knihy jsou velmi pěkně graficky zpracované a hlavně finančně dostupné pro každého, což je jejich velkým bonusem. Pokud nechcete čekat, zda se na vás usměje štěstí a stanete se vítězi, ale přesto jste se rozhodli mít je doma, či darovat někomu jinému, pak neváhejte co nejdříve navštívit e-shop táborské zoo https://eshop.zootabor.eu.

Pravidla soutěže:

Každá soutěž má svá jasně daná pravidla a není tomu jinak ani v případě naší Velikonoční pomlázky. Nejsou však nikterak složitá, a pokud soutěžit chcete, tak směle do toho! Co tedy musíte splnit?

  • V daný den pečlivě přečíst celý článek a vyhledat v něm ukrytou INDICII, kterou jistě bezpečně poznáte.
  • Prostřednictvím facebookového profilu ecanis.cz (https://www.facebook.com/psicasopis) sdílejte na svém vlastním profilu a zároveň označte minimálně tři své přátele z řad pejskařů.

 

POZOR!!!

Pro zařazení do slosování o hlavní cenu, o kterou se ve Velikonoční nadílce hraje 18. dubna 2022, je nutné posbírat všech 8 indicií, což můžete učinit i zpětně!!!

Ceny pro výherce:

Soutěžit můžete od 11. dubna do 18. dubna 2022.  Každý den jeden z vás, který splní obě dvě výše popsané podmínky, získá jednu cenu, o kterou se aktuálně bude hrát a bude detailně popsána ve velikonočním článku, z nějž také jasně vyplyne, kdo je partnerem a zároveň dodavatelem dané výhry.

Výherce budeme kontaktovat vždy nejdéle do tří pracovních dní.

Výhru lze poté uplatnit do třiceti kalendářních dní.

Red.

Foto: Redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...