Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

MISTROVSTVÍ KJ-ČR Brno

Zajímá vás, jak probíhalo mistrovství Kynologické jednoty ČR Brno? Přinášíme krátkou reportáž právě teď...


MISTROVSTVÍ KJ-ČR Brno
Ivana Šůsová 11.10.2019 7268x Reportáže

Dne 14. září se ve Stříbře na západě Čech uskutečnil pod záštitou starosty města již šestý ročník Mistrovství Kynologické jednoty Brno. Jak jsme informovali v pozvánce, dospělí závodili v kategorii ZPU – S a mládežníci do osmnácti let v kategorii ZPU-1.

MISTROVSTVÍ KJ-ČR Brno

Vzhledem k počtu přihlášených šlo spíše o takové mini mistrovství, ale se svými čtyřnohými svěřenci dorazili závodníci opravdu skoro ze všech koutů ČR.

Jako hlavní rozhodčí byl delegován Stanislav Urianeka sekundovali mu Václav Famfulík a Vladimír Kasl. Kynologickou jednotu zastupovala Anna Čechová, ředitelkou závodu byla Stáňa Šůsová z pořádající ZKO Stříbro.  Technické zabezpečení zajistili členové ZKO Stříbro a Křimice a dobrovolníci.

Bez vás by to nešlo...

MISTROVSTVÍ KJ-ČR Brno

Sponzorské dary poskytly firmy WEBER-MLÝN, Brigade Security Tisová, Eissmann Automotive, Babka Bor, Loxxess Bor a Instaltop – Petr Kohout. Bezplatně reklamu na mistrovství uveřejnily Psí sporty, mediálním partnerem byl portál eCanis, firma Soter Stříbro zapůjčila stoly a lavice, firma ZEVYP poskytla terény na stopy a veterinární zabezpečení zajistila MVDr. Káťa Tatičková.

Nedejme na pověry...

MISTROVSTVÍ KJ-ČR Brno

V pátek 13. září  bylo zahájeno mistrovství oficiálním tréninkem, po kterém následovalo večerní posezení v areálu cvičiště. Počasí bylo objednané, takže vyšlo beze zbytku po oba dva dny.

Sto bodů na stopě pomohlo ke zlatu!

MISTROVSTVÍ KJ-ČR Brno

V sobotu v osm hodin ráno zahájil mistrovství starosta města Stříbra Ing. Václav Votava, který spolu s ostatními funkcionáři popřál závodníkům hodně štěstí a tak mohl závod začít. Stopy první skupiny dospělých víceméně rozhodly o dalším průběhu závodu, protože kdo nesplnil limit, tak už do bojů o čelní místa nezasáhl. Podmínky na stopách měli všichni stejné, a tak když Eva Košnarová z Meziboří ve druhé skupině předvedla se svojí fenou B´Gaurivýkon za 100 bodů a k tomu ještě přidala 88 bodů na poslušnosti a 97 bodů za speciální cviky, bylo o vítězce 6. ročníku rozhodnuto.

MISTROVSTVÍ KJ-ČR Brno

Druhé místo obsadila Verča Višvaderová s Grace z Jukasus parádními 260 body a na třetím místě skončila Jana Urbanová s Athosem z Keblickýchstránís 245 body. Vyrovnaný výkon předvedl i jediný muž startovního pole Jirka Horáček z Turnova, který si se svým Lemonem Deabei  odvezl „bramborovou“ medaili. Bohužel kvůli zaváhání na poslušnosti nesplnili limit pro zapsání zkoušky. Chuť si „kluci“ spravili při vyhlášení družstev, kde přesvědčivě zvítězilo družstvo Košnarová, Horáček, Urbanová, druhé místo obsadilo družstvo domácích Andrea Harantová s Coudym Storytelling, Ivana Šůsová s Estephe Josephine Kawai Kaito aIvana Ženíšková s Bea Daenearys Car-Lex Po-Dog,  třetí skončilo družstvo v sestavě Ivana Sýkorová s Esarah z Fatkovského dvora, Magda Voldřichová s Čaky aVeronika Višvaderová s Grace.

Ceny pro nejlepšího stopaře a za speciální cviky si odvezla Eva Košnarová s B´Gauri a nejlepší poslušnost předvedla Verča Višvaderová s Grace. 

Historie Mistrů KJ ČR

2013 – Jitka Procházková, Angelic Face Runnig Free (BOC) – 271 b.

2014 – Blanka Pivoňková, Arnie Čechovské Hvozdy (HOV) – 275 b.

2015 – Eva Kovářová, Ron (NO) – 288 b.

2016 -  Eva Kovářová, Ron (NO) – 284 b.

2017 – Jaroslav Myšák, Piggi Chov Pauli  – 220 b.

2018 - Eva Košnarová, B´Gauri z Vandalky (HO) – 285 b.

Mládí vpřed!

MISTROVSTVÍ KJ-ČR Brno

V mládežnické kategorii vybojovala vítězství přesvědčivým výkonem 129 bodů Péťa Uldrychová s Crazy Connie Garzo Lobo ze Železné Rudy, druhá skončila Bety Drcmánková s Francy Belle Sa-Ver Starlight z Veverské Bitýšky se 117 body a třetí místo obsadil Michal Kuttan s Kewinem Kingem z Ranče Montana z Líní s 86 body. Stejný počet bodů měla i Verunka Sopková s Miou z Rataj ze Železné Rudy, ale o 3. místě nakonec rozhodlo lepší hodnocení za speciální cviky.

Tak zase za rok…

MISTROVSTVÍ KJ-ČR Brno

Závěrečný ceremoniál se nesl v přátelském duchu, poděkovalo se všem sponzorům, organizátorům, rozhodčím, závodníkům a divákům, pan starosta společně s rozhodčími předal poháry a ceny.

Po závěrečném focení ještě káva na cestu a může se jet domů, někteří to mají opravdu daleko. Členové pořádajících ZKO se dávají do úklidu a 6. ročník Mistrovství KJ ČR Brno je minulostí. Poděkování patří všem, kteří se zasloužili o jeho hladký průběh…

Závod byl věnován dlouholetému členovi a administrátorovi webových stránek ZKO Stříbro Milanu Tallíkovi Přerovskému, který 31. 7. 2019 zemřel.

Ivana Šůsová, předsedkyně ZKO  

Foto: Soňa Marešová, Vladimír Kasl, Pavla Hejtmánková 

Kam dál ...