Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

MIKULÁŠSKÁ PRO VŠECHNY HODNÉ (I ZLOBIVÉ) PEJSKY

Také na vás již pomalu začíná dopadat předvánoční shon? A co si takhle maličko, jak se říká, odfrknout a zajít si trochu zařádit? A když ne úplně zařádit, tak se třeba jen podívat na jednu prima akci v Praze a při tom navíc podpořit potřebné. Máme pro vás jednu bezva pozvánku do Helppesu…


MIKULÁŠSKÁ PRO VŠECHNY HODNÉ (I ZLOBIVÉ) PEJSKY
Kateřina Kubíčková 21.11.2023 770x Tam nesmíte chybět

Výcvikový areál Helppes je známý nejen tím, že připravuje čtyřnohé asistenční pomocníky, ale také tím, že pořádá celou řadu zajímavých akcí, které jsou opravdu organizačně skvěle připravené. A jedna taková se koná už první adventní víkend, konkrétně v sobotu 2. prosince. A je to akce s výstižným názvem pro tento čas „Mikulášská nadílka pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky“. Tak co říkáte, zajdete se podívat?

Nebude scházet čert s Mikulášem…

MIKULÁŠSKÁ PRO VŠECHNY HODNÉ (I ZLOBIVÉ) PEJSKY

Nejedná se o první ročník, a tak ti, kteří tuto akci již znají, dobře vědí, že na ně čeká tradiční mikulášská nadílka a že celý program zahájí Mikuláš, anděl a čert. Vše propukne v sobotu 2. prosince 2023 do 10.30 hodin. Po nadílce to však zdaleka nekončí, na řadu totiž přijdou soutěže, ve kterých se utkají psovodi se svými čtyřnohými parťáky o hodnotné ceny v opravdu netradičních kategoriích. Ani letos nebude chybět soutěž pro psíky nejoblíbenější – aport buřta. Některé disciplíny budou probíhat na invalidním vozíku nebo s klapkami na očích a každý soutěžící si tak bude moci vyzkoušet, jaký je život s handicapem. Vedle sebe budou totiž nastupovat pejskaři bez handicapu a i lidé s různým typem postižení. Šance tak budou vyrovnané.

Vedle sebe budou nastupovat pejskaři bez handicapu a i lidé s různým typem postižení. Šance tak budou vyrovnané!

Zajímá vás, na jaké disciplíny se můžete těšit?

MIKULÁŠSKÁ PRO VŠECHNY HODNÉ (I ZLOBIVÉ) PEJSKY

Na akci můžete soutěžit v Pětiboji nebo v samostatné soutěži Aport buřta. Názvy disciplín z pětiboje jsou naprosto luxusní. Posuďte sami. První z nich nese název Čertovská zálivka – zde si psovod drží psa a ze země zvedne konev na zálivku, kterou odhodí na minimálně 3 metry. Poté vyšle psa k jejímu přinesení.

Další se jmenuje Poslušný andílek – tady pracuje psovod s neprůhlednými klapkami na očích, psa nechá sedět na místě a poté jde krok před něj. Otočí se čelem k němu a dává na pokyny pomocníka povely na změny poloh psa. Skvělé na tom je to, že psa vlastně nevidíte, a tak ho nemůžete ovlivňovat a ani nevíte, zda pes poslechnul. Velice zajímavý nápad. Zkuste si to někdy jen tak doma nebo na cvičáku.

MIKULÁŠSKÁ PRO VŠECHNY HODNÉ (I ZLOBIVÉ) PEJSKY

Aportek z andělského obláčku – i tato soutěž vyznívá zcela jasně, opět se totiž jedná o přinášení předmětu. Tento aportek se provádí z invalidního vozíčku. Takže se na něj psovod posadí a do „obláčku“ z plastových balonků odhodí svůj libovolný předmět (nesmí to být ale jídlo), který musí pes následně přinést.

U čtvrté soutěže si odpočinou závodníci od aportů. Čeká na ně Mikulášův slalom – a jak již název napovídá, jedná se o obcházení slalomu sestaveného z kuželů, kdy jde pes u nohy psovoda a kužely míjí těsně.

No, a poslední disciplínou jsou Čertovské skořápky – zde stojí psovod před čtyřmi miskami tak, aby pes mohl dobře sledovat jejich pohyb. Pod jednu z nich vloží pamlsky. Pomocník misky zamíchá, a jakmile je zastaví, psovod vyzve psa, aby dobroty našel.

Možná se vám mohou soutěže zdát složité, možná zase ne. Nicméně jde především o to se dobře pobavit a strávit krásnou předadventní sobotu.

Na soutěžící čekají disciplíny s netradičními názvy, avšak v tento adventní čas naprosto výstižné. Čertovská zálivka, Poslušný andílek, Aportek z andělského obláčku, Mikulášův slalom a Čertovské skořápky. Rozhodně je na co se těšit!

Aport buřtu a co je víc?

MIKULÁŠSKÁ PRO VŠECHNY HODNÉ (I ZLOBIVÉ) PEJSKY

Samostatná soutěží, do které se mohou zájemci zapojit, je aport buřtu. I ta má svá pravidla a nejsou úplně snadná. Opět se odhazuje z invalidního vozíku. Buřtíka člověk dhodí na vzdálenost minimálně pěti metrů. Psa pro něj poté vyšle. Kdo přinese lákavou uzeninu neporušenou, postupuje do dalšího kola. Ha! Mysleli jste si, že to bude snadné – nebude. V dalším kole se buřt odhazuje za překážku, kterou musí pes překonat. Její výška se upravuje dle kohoutkové výšky psa. Pokud ale i ve druhém kole přinese více psů buřta, pokračuje se dál. Opět to bude aport přes překážku, jen z větší vzdálenosti. Záludnost ovšem spočívá v tom, že ihned po vypuštění psa pro aport se k němu psovod otáčí zády a nebude ho moci nijak ovlivňovat. A pokud i potřetí přinese více psů buřta netknutého, přidávají se další a další kola, vždy o trochu ztížená a to až do doby, než zbyde jen vítěz.

Kdy? V sobotu 2. 12. 2023 od 10.30 hodin (registrace soutěžících od 9.30 hod.)

Kde? Výcvikový areál psů Helppes, Praha 5 - Motol, Plzeňská ulice, zastávka tramvají č. 9 a 10 (zastávka Hotel Golf), vchod do areálu 10 metrů od tramvajové zastávky

Vstupné: Dobrovolné

Neváhejte a přijďte mezi nás!

MIKULÁŠSKÁ PRO VŠECHNY HODNÉ (I ZLOBIVÉ) PEJSKY

Udělejte radost svým pejskům, sobě i celé rodině a přijďte si užít den plný zábavy a soutěží. Pro všechny účastníky bude připravené také občerstvení. Se svým stánkem dobrot přijede cukrárna a obědárna Avanti, kterou řada příznivců organizace Helppes zná ze zářijových slavnostních promocí psích pomocníků. Celou akcí vás bude provázet Mikuláš Mirek Konvalina. Bude to super a už se na vás moc těšíme!

 

Kateřina Kubíčková

Foto: Helppes

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->