Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Mezinárodní cvičení záchranářů

Pokud jste příznivci záchranářského výcviku, pak věřte, že záchranáři mluví stejnou řečí. Jak si společně zacvičili ti naši a polští, to si můžete přečíst v následujícím článku.


Mezinárodní cvičení záchranářů
Naděžda Aronová 27.8.2017 3789x Reportáže

Ve dnech 20.7 – 23.7 proběhlo v Malých Žernosekách společné cvičení členů SZBK ČR a polských kynologů z organizace PSIEEGO.PL.  Díky pohostinnosti majitelů hospůdky U Přístavu měli všichni účastníci výborné zázemí. Na louce u hospůdky jsme měli možnost si postavit stany, k dispozici bylo občerstvení a výborné jídlo. Byl připravený bohatý program pro všechny účastníky.

      

V pátek ráno celá skupina vyrazila do dolu Richard. Specifické podmínky v této nechvalně známé podzemní továrně dost prověřily schopnosti psů. Pohyb v naprosté tmě při těžko určitelném proudění vzduchu dal většině vcelku zabrat, ale bylo potěšitelné, že při druhém kole si s tímto těžkým terénem dokázali všichni úspěšně poradit. Celá výprava se poté přesunula na oběd zpět do tábora a odpoledne vyjela na další trénink, tentokrát do nepřístupných chodeb terezínského opevnění, kde se trénovala souhra psovoda se psem. I zde, i když terén vypadal velice lehce, byly pro psy nepříjemné záludnosti v podobě malých slepých chodeb.

       

Po celodenním výcviku bylo pro všechny víc než příjemné posedět u pivka a probrat dojmy z náročného dne.

V sobotu se uskutečnila společná návštěva Malé pevnosti v Terezíně a odpoledne následovala prohlídka muzea a veřejnosti nepřístupných prostor Terezínské pevnosti i s odborným výkladem, kdy nám bylo umožněno vzít sebou i psy, a tak zároveň proběhla socializace v nezvyklých prostorách.

        

Večer se v táboře k celé skupině připojili i dva členové kapely Milan of the Band a tak proběhl příjemný večer s muzikou, který se protáhl do ranních hodin.

V neděli se celá výprava vrátila do dolu Richard využít ještě možnosti zatrénovat si v těchto prostorách. I tento trénink proběhl v temných a chladných chodbách vcelku hladce, i když musím přiznat, že chvílemi nám nebylo do zpěvu, když hledající psi na několik minut mizeli v neznámém terénu temných chodeb podzemní továrny.

Po návratu do stanového tábora nás čekalo překvapení v podobě výborného oběda od majitelů hospůdky U Přívozu, kteří celou dobu byli neuvěřitelně ochotní a starali se o nás již od brzkých ranních hodin.

Celý prodloužený víkend proběhl v naprosté pohodě a přátelské atmosféře.  

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->