Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Mazlíčci a vedro. Jak zabránit jejich přehřátí

Léto je příjemné období, dokud teploty nevystoupají do tropických výšek. Pak už se jen potíme, nic se nám nechce a nejraději ležíme u vody. A to nemáme na sobě huňatou srst jako psi nebo kočky. Jak se asi naši mazlíčci cítí ve vedru? Psi to dokážou dát docela dobře najevo, zalezou do stínu a většinu dne odpočívají. Kočky se slunečním paprskům naopak rády vystavují. Přesto platí pár základních pravidel, která je nutné dodržovat, aby se zvířata nepřehřála.


Mazlíčci a vedro. Jak zabránit jejich přehřátí
red 28.6.2023 1661x PR články

Teplo je fajn, ale jen do určité míry. Jakmile je kolem třiceti stupňů, je lepší se držet ve stínu. Když se přehřívá lidský organismus, začne se potit, ale pes takovou schopnost nemá. Chladí se jen díky zrychlenému dýchání s vyplazeným jazykem. V horku bude vašemu pejskovi nejlépe doma nebo na zahradě ve stínu. A to tím spíš, jestli je starší, hodně mladý, obézní, nemocný nebo s hodně huňatou srstí. Pořídit se dá i chladící podložka.

Co dělat při přehřátí psa

Mazlíčci a vedro. Jak zabránit jejich přehřátí

Za opravdu horkých dní určitě nevyrážejte se svými psími parťáky na dlouhé výlety. A při těch kratších mějte pořád po ruce cestovní láhev s vodou, aby pes dostatečně pil. A nezapomeňte, že pes se může přehřát i v bytě, kam praží slunce nebo při čekání v autě. Tam ho v horku nikdy nenechávejte ani s otevřeným okýnkem. Když už pozorujete u psa příznaky přehřátí, což je například zrychlený dech, apatie, pěna u tlamy, horká kůže, jasně červené dásně a jazyk, je třeba ho co nejrychleji ochladit. Ale tak, aby se nedostal do šoku. Pomůže zabalit ho do vlhkých ručníků a ochlazovat v podpaží, tříslech, na břiše a tlapkách. Voda by měla být studená, ne ledová. Na uklidnění by se mohly hodit pamlsky Brit Vitamins.

Co potřebují kočky

Mazlíčci a vedro. Jak zabránit jejich přehřátí

Kočky se s vedrem vyrovnávají o dost lépe. Jen musí mít, stejně jako pes, neomezený přístup k čerstvé vodě, aby se mohly kdykoli napít. Také by měly mít možnost přejít do chladnějších částí bytu, například do chodby nebo koupelny. Rády se chladí o dlaždičky a není výjimka, že je najdete odpočívat ve vypuštěné vaně.

Čím krmit v létě

Mazlíčci a vedro. Jak zabránit jejich přehřátí

S krmením si v teplých dnech příliš velké starosti dělat nemusíte, krmte dál tím, na co jsou vaši mazlíčci zvyklí. Neplatí u nich to, co u lidí, že některé potraviny jejch organismus ochlazují. Jen možná v horku nebudou mít tolik chuti k jídlu jako obvykle. To mají zase podobně jako my. Na přilepšenou psím parťákům můžete dát nové pamlsky Brit Raw Treat, ve kterých je až 96 % mrazem sušeného masa. Kočičku určitě potěší kapsičky ve šťávě Brit Care Cat Fillets in Gravy. A miska plná čerstvé vody je k tomu samozřejmostí.

Více na www.krmivo-brit.cz a mazliccivpohybu.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->