Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Máme nové štěně, jak o něj pečovat?

Zabavit děti o prázdninách je někdy pěkný oříšek, proto se někteří rodiče nechají umluvit k pořízení chlupatého kamaráda, aby se děti nenudily. Nejčastěji děti touží po štěňátku, péče o něj je ale podobně náročná, jako o malé dítě. Takže v prvních dnech, kdy bude pejsek v novém domově, to nebude jen zábava, ale i starost. A při tom je určitě potřeba počítat s asistencí dospělého.


Máme nové štěně, jak o něj pečovat?
red 24.7.2022 1788x PR články

Když si tu chlupatou kouli přivezete domů, asi se veškerá pozornost členů rodiny soustředí jen na ni. Denní dávka roztomilosti se dostane na maximum. Štěně v prvním roce života hodně spí a teprve si zvyká na nový domov, přesto máte pocit, že je ho všude plno. A to zabere ještě velmi málo místa. Ke spokojenosti mu ale zatím stačí pohodlný pelíšek, možná nějaká hračka a plné bříško.

Čím krmit?

Máme nové štěně, jak o něj pečovat?

Co ale sypat do misky takového psího prcka? Zkušený chovatel by měl předat spolu se štěnětem novému majiteli krmivo na další 2 – 3 týdny, aby štěňátku usnadnil přechod do nových podmínek. Pejskům chutnají třeba granule Brit Care Mini Grain Free Puppy. Při zvykání si na nový domov ale není vhodné změnit i typ stravy. Pro zvíře je stresující už přesun ze známého zázemí od původní smečky. Jeho trávicí trakt v té chvíli ohrožuje změna vody, vzduchu i prostředí. Hlavní oporou je tedy pro něj známá strava. Výměna střevní mikroflóry, ke které dochází se změnou podmínek, pak není tak agresivní. Nový majitel by měl v ideálním případě dostat i komplexní informace o tom, kdy pejska krmit a jak co nejjednodušeji navázat na jeho režim.

Připravte se na dočasné nechutenství

Máme nové štěně, jak o něj pečovat?

Na změnu domova může štěně reagovat i tak, že ztratí chuť k jídlu. Kompletní granulované krmivo je pro něj dostatečným zdrojem všech důležitých živin. Můžete do něj přidávat i nějakou bílkovinu. „Bílkoviny jsou důležité primárně u psů velkých plemen, a to jako podpora pro výstavbu kostí, šlach, chrupavek, potažmo tedy prevence artrotických změn. Není třeba se obávat této podpory až do dvou let věku,” zdůrazňuje MVDr. Jan Šíma, který ve své ordinaci často vídá nevhodně stravované psy. Vhodná výživa je totiž u štěňat základním pilířem zdraví pro celý jeho psí život.

Jak se vychovává štěně

Máme nové štěně, jak o něj pečovat?

Pejsek se musí nejprve naučit, že vykonávání tělesných potřeb patří na travičku, a ne na koberec. Takže je důležité pravidelné venčení. Když chlupáč povyroste, přijde na řadu učení dalších povelů. „Procházet výcvikem neznamená jít jednou týdně na cvičák. Jde o kontinuální práci nejen na cvičišti, ale i doma, na procházce, v běžném životě. Protože ten nejúčinnější výcvik je formou hry s odměnou,” upozorňují Monika Panznerová a Pavla Gregorová, dlouholeté chovatelky s mnoha výstavními i soutěžními zkušenostmi, které obě pracují pro značku Brit.  Když budete mít kapsy plné psích pamlsků, máte úspěch při výcviku téměř zaručen. Pro štěňata jsou k tomuto účelu speciálně vyvinuté dobrůtky Brit Training Snack Puppies a jsou pro ně vhodné i další odměny určené pro nedospělé psy, třeba pamlsky Let´s Bite!

Spánek je alfou a omegou

Štěně je vlastně takové psí miminko, a tak podobně jako lidské mládě potřebuje hodně spát. Není dobré pejska nutit do aktivity ve chvílích, když chce spát. A s dlouhými procházkami taky raději počkejte. Pokud má pes ale sklony k hyperaktivitě, je důležité ho zklidnit.

Více se dozvíte na perfektnipanicek.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->