Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Listí padá, nálada se zvedá...

Přestože je již listopad, neklesejme na mysli, ba naopak. Příroda je nádherně vymalovaná a my se můžeme kochat její krásou v jiných barvách. Naši psi vesele dovádějí ve spadaném listí a my žhavíme naše mobilní telefony a fotíme jeden snímek za druhým.


Listí padá, nálada se zvedá...
Iveta Panýrková 1.11.2021 20287x Z redakce

S kolegy z redakce jsme vášnivě debatovali o tom, čím bychom vám mohli zpestřit měsíc listopad tak, aby byl pro vás zajímavý. Hledali jsme pěkné téma a nakonec jsme našli. Vždyť listopad patří dušičkám tak, co to vzít v tomto duchu? Nebo s duchy? Ale o tom až níže...

Než se však pustíme do listopadových témat, pojďme se podívat na ta z minulého měsíce. V říjnu jsme vám představili temperamentní a pracovité plemeno Nova Scotia duck tolling retrívr. Portrét plemene pro vás po dlouhé době připravil muž, a to sympatický chovatel Tomáš Makula. K tomu jsme pro vás měli navíc připravených celkem pět zajímavých rozhovorů s majiteli tollerů. A tak není divu, že se nejčtenějším článkem měsíce s více jak 8000 zhlédnutími stal právě jeden z nich a my si vám ho nyní dovolíme připomenout.

Nejčtenější článek měsíce října:
Toller je víc než jen skvělý lovecký pes!
Toller je víc než jen skvělý lovecký pes!

Dovedete si po svém boku představit sympatického tollera? A měli byste chuť zapojit se do ...

Rozhovory o plemeni

Listí padá, nálada se zvedá...

Co se dělo nejen u nás...

Říjen byl pro redakci trochu akčnějším měsícem. Opět jsme se účastnili oblíbeného obranářského závodu ve Studénce, odkud jsme jako již tradičně zprostředkovali online report a také se krajem listopadu můžete těšit na pěkný článek přímo z akce. Již ho pro vás máme přichystaný. Byli jsme opět na největším chovatelském veletrhu FOR PETS, kde jste se s námi mohli přijít seznámit do našeho stánku a přenosového podcastového studia. Přinesli jsme vám tak nemálo mini podcastů se zajímavými hosty. A poslední neděli v měsíci jsme se účastnili „chicken kempu“ v Křečovicích, takže vám opět nabídneme zajímavý článek z této akce.

Podcasty z For Pets 2021 naleznete ZDE:
Podcasty z For Pets 2021
Podcasty z For Pets 2021

Také byste se rádi dozvěděli, jaké novinky a zajímavosti přinesl veletrh chovatelských ...

24.10.2021Podcasty z For Pets 2021

Co chystáme na listopad?

Listí padá, nálada se zvedá...

Jak jsme již „nakousli“ v úvodu tohoto úvodníku, listopad je měsícem dušiček a tak se tomu tématu chceme i věnovat. Každý týden v listopadu na vás bude čekat jeden článek s tajemným tématem. Ponoříme se tak doslova do hororových příběhů z historie, ve kterých figuroval pes. A že takových tajemných legend, archeologických nálezů a záhadných objevů není málo. Už se těšíte? My ano.  

Určitě vás ale také bude zajímat, které plemeno vám v listopadu představíme. Poprvé v letošním roce zabrousíme do páté skupiny FCI, tedy mezi tzv. primitivní plemena, a tím bude ibizský podengo. Pěkně zpracovaný portrét je pro vás nachystaný hned na druhý listopadový den.

Listí padá, nálada se zvedá...

V listopadu budeme rovněž pokračovat v podcastování na eCanis. Mimo již zavedených podcastů s veterinární laboratoří Labvet na vás budou čekat také zajímavé podcasty pouze z naší „dílny“.

Novinky na eCanis.cz

Během října se na našem webovém portálu www.ecanis.cz objevily dvě zajímavé novinky. Možná jste si již všimli, že u nás máte od nynějška možnost zakoupit si vstupenky na nejrůznější odborné webináře s chovatelskou nebo veterinární tématikou. Rovněž jsme na našem webu spustili e-shop, do kterého budeme postupně pečlivě vybírat a přidávat produkty, které by mohly být z našeho pohledu pro vás něčím užitečné nebo originální, ale hlavně které jsou prověřené. Pár z nich je navíc pouze z naší „dílny“, tudíž je nikde jinde neseženete. Tak tam nezapomeňte pravidelně chodit, aby vám neutekla žádná novinka.

Náš e-shop hledejte zde: https://www.ecanis.cz/shop.html

Listí padá, nálada se zvedá...

Kalendář z limitované edice...

Protože se blíží konec roku a pomalu si vybíráme kalendáře na ten příští, připravili jsme pro vás speciálně jeden naprosto výjimečný. A proč právě na téma Legendy československé kynologie? Odpověď je snadná. Současná česká i slovenská kynologie je na velmi vysoké úrovni a naši psovodi, chovatelé i vystavovatelé sklízí se svými čtyřnohými svěřenci řadu úspěchů nejen u nás doma, ale také v zahraničí. Za řadu z nich vděčíme i mnoha uznávaným osobnostem své doby, ať již stále ještě žijícím nebo i těm, které na nás už bohužel dohlížejí z posvátného pejskařského nebe. Jejich odkaz tu však bude žít stále a my o něj budeme pečovat, jak nejlépe umíme. A na počest některým legendám československé kynologie vznikl i tento stolní kalendář. Proto neváhejte a objednávejte zde:

https://www.ecanis.cz/zbozi/legendy-ceskoslovenske-kynologie_2.html

Kdo se bude radovat?

V říjnu jsme pro vás měli připravené také tři soutěže. Jako již tradičně na vás čekala soutěž s VAFO Praha, s e-shopem Bouda a také s HAFBO. A jak to dopadlo, přátelé?

Soutěž s Britem O LAHODNÉ PAMLSKY CARNILOVE TRUE FRESH:

Kateřina Picková

Gabriela Skipalová

Marcela Huňatová

Soutěž s Boudou o dárkový poukaz v hodnotě 200 Kč získává:

Anežka Bakešová

Soutěž s HAFBO o online kurz vyhrává:

@adelcatko

Prosíme všechny vylosované, aby se nám ozvali na náš redakční e-mail redakce@ecanis.cz.

Listí padá, nálada se zvedá...

 Soutěž o nejbarevnější podzimní fotografii

Toto roční období je nádherné a plné barev. Na internetu vidíme doslova mraky krásných fotografií vašich psů právě v podzimní přírodě. A tak nás napadlo vyhlásit soutěž o nejbarevnější fotografii podzimu. My za odměnu vylosujeme jednoho z vás, kterého odměníme krásnou kynologickou knížkou. Tak neváhejte, foťte se a zasílejte nám snímky i s popisem místa, které jste navštívili, a to vše jako vždy na adresu redakce@ecanis.cz. Můžete také využít zprávy na našem Facebooku nebo Instagramu.

Za měsíc říjen od nás za zaslaný krásný snímek dostává knihu Peter Nevolný.

Zasláním svých fotografií do redakce eCanis automaticky udělujete souhlas s jejich i pozdějším použitím k našim článkům (s uvedením vašeho jména samozřejmě)!

Děkujeme...

Máme velkou radost, že jste tu s námi, že nás čtete, sdílíte či doporučujete. Pokud se vám náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší další činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

Výzva pro kynologické firmy

Máte bezva firmu, dílnu nebo jinou „instituci“ zabývající se výrobou, prodejem, semináři či čímkoliv jiným souvisejícím s kynologickou tématikou? A chtěli byste o sobě dát vědět tím nejlepším možným způsobem? Pak neváhejte a napište nám do redakce (redakce@ecanis.cz), my se vám obratem ozveme s podrobnostmi.

Přátelé, děkujeme za vaši přízeň a přejeme pohodový listopad!

Iveta Panýrková

Foto: archiv redakce, Petra Víšková,  

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 389
Kam dál ...