Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Láska prochází žaludkem! I tím psím! 7.díl

Hlavními ingrediencemi dnešního kuchtění budou různé druhy ovoce a výhodou je, že takto připravené dobroty můžeme bez problémů servírovat i štěňátkům. Tak pojďme na to!


Láska prochází žaludkem! I tím psím! 7.díl

Máme tady první dny nového roku a možná si ještě ani psí žaludky nestihly pořádně „odpočinout“ od vánočního vyvařování. Takže tentokrát budeme „kuchtit“ jen tak lehce, a to s použitím hlavně ovoce. Navíc oba dva dnešní recepty lze zařadit i do štěněčího jídelníčku.

Pochoutka nejen pro štěňátkarecepty                    

Co budeme potřebovat?

  • 2 díly krupicové kaše (rozdělat v mléku pro štěňátka)
  • 1 díl vanilkového pudingu (rozdělat v mléku pro štěňátka nebo v sunaru)
  • 1 díl netučného tvarohu
  • 1 lžička slunečnicového oleje
  • Osladit glukopurem

Ze všech ingrediencí umícháme hustou kaši, do které lze přidat i na kousky nakrájené ovoce dle vlastní fantazie, případně minerální směs, barfovací bylinky či jiné doplňky stravy. Tato dobrota sklízí velké úspěchy nejen u štěňat a dospělých psů, ale i u značně vybíravých jedinců.

Ovocná bomba recepty                                             

Co budeme potřebovat?

  • Různé druhy ovoce
  • Piškoty pro psy (případně celozrnné nebo dětské)
  • Kozí nebo štěněčí mléko

Tento velmi jednoduchý recept si vaši psi jistě zamilují (A vy také, nedá totiž moc práce). Stačí nakrájet jablka, hrušky, banány, jahody, kiwi nebo i jiné druhy ovoce. Nebojte se využít ani sezónní produkty ze zahrádky nebo z lesa, jako jsou rybíz, angrešt, maliny nebo borůvky. Vše smícháme s piškoty předem namočenými v mléce a rovnou podáváme. Tato směs slouží jako lehká dieta nebo třeba snídaně, krmíme-li dvakrát denně. Syrové ovoce by rozhodně v jídelníčku našich psů nemělo chybět. Je zdrojem řady vitamínů v přirozené formě.

Tak si dejte „do nosu“, pejskové!

Foto: Michaela Weidnerová

Máte i vy nějaký osvědčený nebo vychytaný recept, o který byste se rádi podělili s ostatními? Tak neváhejte a pošlete nám ho nejlépe i s fotografií na redakce@ecanis.cz! Rádi ho pod vaším jménem zveřejníme.

Kam dál ...