Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Láska prochází žaludkem! I tím psím! 2.díl

Čtrnáct dní uběhlo jako voda a je to opět tady! Vaříme spolu s vámi pro psy! Dnes půjde tak trochu o recept netradiční. Je to spíš taková medicína. Slyšeli jste už někdy o tzv. „kouzelné kaši"?


Láska prochází žaludkem! I tím psím! 2.díl
Radek Anděl 30.10.2017 51155x Zdravá výživa

Slyšeli jste už někdy o tzv. „kouzelné kaši“? A navíc pro psy? Ano, ano, je tomu skutečně tak a recept na tuto „zázračnou“ medicínu si mezi sebou předávají staří a zkušení chovatelé již řadu let z generace na generaci. O co tedy jde a k čemu je to vlastně dobré?

„Je to takový tajný recept pro vážné případy“, přesně to o něm říká jeho autor E. H. W. Adlington. Co si pod tím představit? Dalo by se říct, že se vlastně jedná o jakýsi životabudič vhodný mimo jiné pro psí rekonvalescenty, špatné strávníky, ale třeba také pro štěňata nebo naopak pro stárnoucí jedince a seniory, kteří pak již i po krátkém podávání této dobroty vykazují na svůj věk vyšší aktivitu, živější a čilejší pohyby a projevy. Kromě větší chuti do života lze pozorovat i lepší kvalitu srsti, která začne znovu „zářit“. Je radost se pak na takové zvíře dívat.

Není tedy divu, že právě tento recept byl velmi často opisován a předáván dále všem potřebným, když se po řadu let opravdu tak dokonale osvědčil. Historie rovněž říká, že ani žádnému jinému receptu „z přirozené a přírodní výživy psů“ nebylo nikdy věnováno tolik pozornosti jako právě „kouzelné kaši“. 

Kouzelná kaše

Co budeme potřebovat pro středně velkého psa?

  • ½ až 1 čajová lžička květového pylu
  • 1 čajová lžička drcených a předem převařených vaječných skořápek
  • 1 rozdrcená tableta mořských řas
  • 1 čajová lžička včelího medu
  • 1 čajová lžička šlehačky
  • 1 čajová lžička slunečnicového oleje
  • 1 čajová lžička droždí v prášku
  • 1 čajová lžička jablečného octa

Příprava je velmi jednoduchá. Veškeré ingredience dobře promícháme dohromady a necháme cca 5 – 10 minut odstát, než se rozpustí pyl. Hotovou „kouzelnou kaši“ podáváme jako první chod. Řada majitelů psů ji svým miláčkům přidává i v případě, že jinak krmí kompletním granulovaným krmivem. Kaše je velmi chutná a psi ji většinou s nadšením olizují.

Tak si dejte „do nosu“, pejskové!

Michaela Weidnerová

Foto: red.

Máte i vy nějaký osvědčený nebo vychytaný recept, o který byste se rádi podělili s ostatními? Tak neváhejte a pošlete nám ho nejlépe i s fotografií na redakce@ecanis.cz! Rádi ho pod vaším jménem zveřejníme.

Kam dál ...