Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Láska prochází žaludkem! I tím psím! 2.díl

Čtrnáct dní uběhlo jako voda a je to opět tady! Vaříme spolu s vámi pro psy! Dnes půjde tak trochu o recept netradiční. Je to spíš taková medicína. Slyšeli jste už někdy o tzv. „kouzelné kaši"?


Láska prochází žaludkem! I tím psím! 2.díl
Radek Anděl 30.10.2017 112136x Zdravá výživa

Slyšeli jste už někdy o tzv. „kouzelné kaši“? A navíc pro psy? Ano, ano, je tomu skutečně tak a recept na tuto „zázračnou“ medicínu si mezi sebou předávají staří a zkušení chovatelé již řadu let z generace na generaci. O co tedy jde a k čemu je to vlastně dobré?

„Je to takový tajný recept pro vážné případy“, přesně to o něm říká jeho autor E. H. W. Adlington. Co si pod tím představit? Dalo by se říct, že se vlastně jedná o jakýsi životabudič vhodný mimo jiné pro psí rekonvalescenty, špatné strávníky, ale třeba také pro štěňata nebo naopak pro stárnoucí jedince a seniory, kteří pak již i po krátkém podávání této dobroty vykazují na svůj věk vyšší aktivitu, živější a čilejší pohyby a projevy. Kromě větší chuti do života lze pozorovat i lepší kvalitu srsti, která začne znovu „zářit“. Je radost se pak na takové zvíře dívat.

Není tedy divu, že právě tento recept byl velmi často opisován a předáván dále všem potřebným, když se po řadu let opravdu tak dokonale osvědčil. Historie rovněž říká, že ani žádnému jinému receptu „z přirozené a přírodní výživy psů“ nebylo nikdy věnováno tolik pozornosti jako právě „kouzelné kaši“. 

Kouzelná kaše

Co budeme potřebovat pro středně velkého psa?

  • ½ až 1 čajová lžička květového pylu
  • 1 čajová lžička drcených a předem převařených vaječných skořápek
  • 1 rozdrcená tableta mořských řas
  • 1 čajová lžička včelího medu
  • 1 čajová lžička šlehačky
  • 1 čajová lžička slunečnicového oleje
  • 1 čajová lžička droždí v prášku
  • 1 čajová lžička jablečného octa

Příprava je velmi jednoduchá. Veškeré ingredience dobře promícháme dohromady a necháme cca 5 – 10 minut odstát, než se rozpustí pyl. Hotovou „kouzelnou kaši“ podáváme jako první chod. Řada majitelů psů ji svým miláčkům přidává i v případě, že jinak krmí kompletním granulovaným krmivem. Kaše je velmi chutná a psi ji většinou s nadšením olizují.

Tak si dejte „do nosu“, pejskové!

Michaela Weidnerová

Foto: red.

Máte i vy nějaký osvědčený nebo vychytaný recept, o který byste se rádi podělili s ostatními? Tak neváhejte a pošlete nám ho nejlépe i s fotografií na redakce@ecanis.cz! Rádi ho pod vaším jménem zveřejníme.

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...


    Článek zařazený v seriálu: Recepty (30 článků)