Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Láska prochází žaludkem! I tím psím! 10.díl

Věděli jste, že do psí kuchařky jdou zařadit i granule? Ano, ano, je tomu skutečně tak a lze z nich dokonce vyrobit učiněnou dobrotu nebo můžete svému pejskovi naopak zpestřit obyčejnou denní krmnou dávku. Máme pro vás opět dva recepty…


Láska prochází žaludkem! I tím psím! 10.díl
Radek Anděl 19.2.2018 109791x Zdraví

Že granule jsou fádní? Chyba lávky! I s nimi lze v psí kuchyňce experimentovat a tvořit. Takové lasagne z granulí lákají už samy o sobě jen svým názvem a uvidíte, jak se váš pejsek bude olizovat. Druhý recept nabízí takovou malou vychytávku, ale i po té se v mističce jen zapráší.

Granulové lasagne               

Co budeme potřebovat?granulové lasaně 

  • Oblíbené granule
  • Kousky kuřecího nebo krůtího masa
  • Piškoty pro psy
  • Plátky tvrdého sýra

Nachystáme si zapékací nádobu, do které budeme vrstvit jednotlivé ingredience podobně, jako když připravujeme lasagne pro svou rodinu. Nejprve vyložíme formu plátky sýra, poté posypeme granulemi, na ně vyskládáme další vrstvu sýra a poklademe piškoty a opět sýr, na který na konec rozprostřeme na kousky nakrájené maso a navršíme znovu sýr. Pečeme v troubě na 160 – 180 °C přibližně deset minut. Hotové necháme vychladnout a rozkrájíme podle potřeby.

Granule trochu jinak           

Co budeme potřebovat?granule trochu jinak

  • Oblíbené granule
  • Mrkev
  • Tvrdý sýr
  • Masový vývar

Tento recept nabízí ozvláštnění běžně podávané granulované stravy. Do misky nasypeme obvyklou krmnou dávku, přidáme nastrouhanou mrkev (může být i vařená), zalijeme dostatečně teplým (nikoliv však vařícím) vývarem, ve kterém následně rozpustíme nastrouhaný tvrdý sýr. A máme hotovo.

Tak si dejte „do nosu“, pejskové!

Foto: Michaela Weidnerová

Máte i vy nějaký osvědčený nebo vychytaný recept, o který byste se rádi podělili s ostatními? Tak neváhejte a pošlete nám ho nejlépe i s fotografií na redakce@ecanis.cz! Rádi ho pod vaším jménem zveřejníme.

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...


    Článek zařazený v seriálu: Recepty (30 článků)