Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Květen, květen, květen…

Dívali jste se už dneska z okna? Prý má být na celém našem území oblačno a přeháňky! Ovšem, i když se na nás za okny první máj mračí, jaro je zde a s ním i dobrá nálada a hlavně naděje v lepší zítřky. A co vám přinese v květnu eCanis?


Květen, květen, květen…

První máj je svátkem lásky, to věděl už básník Karel Hynek Mácha a víme to i my, ale také je Svátkem práce a v lidové tradici je zase počátek května spojen se stavěním májek. Ti dříve narození jistě velmi dobře pamatují na úžasné prvomájové pochody se psy. A nejen s nimi. Také jste tam byli a mávali mávátkem pod tribunou na počest komunistickým papalášům? Tehdy jsme to ale tak možná ani nevnímali…

Květnový úvodník začínáme maličko nostalgicky a to vzpomínkou na prvomájové nejen svazarmovské pochody. Vždyť přiznejme se, kdo si na to v tento den alespoň na chvilku nevzpomene. Našli byste ve svém archivu vzpomínkové fotky z takového průvodu se psy? Pokud ano, uděláte nám radost, když nám nějakou pošlete.

 

Pojďme dál...

Aprílový měsíc je pryč a za námi je tedy povídání o nahatých peruánech. Přiznávám se, že mě velmi překvapilo, jaké ohlasy u vás toto relativně málopočetné plemeno vyvolalo a jakou čtenost články mají – to ukazuje na fakt, že jsou tito psi pro vás prostě zajímaví. Podívejme se ale spolu na nejčtenější článek měsíce dubna, kterým se stal „Nesocializujte svého psa aneb socializace naruby“! Tak trochu jiný pohled na socializaci z pera oblíbeného trenéra psů Roberta Zlochy. K dnešnímu dni ho četlo více jak 6975 čtenářů a vyvolalo velkou řadu diskusí a dotazů. A tak to má být. A vy si ho můžete znovu připomenout zde: https://www.ecanis.cz/clanky/nesocializujte-sveho-psa-aneb-socializace-naruby-_1479.html.

SKRZNASKZ

Tato nová rubrika, kterou jsme spustili právě v dubnu, vám zatím přinesla dva zajímavé články. Jejich čtenost nám však ukazuje, že i „nepsí“ témata mají na eCanis smysl. Oba zatím vidělo přes 2000 čtenářů, což nás velice těší – děkujeme za vaši přízeň.

Nezapomínáme...

Květen, květen, květen…

Ani uplynulý měsíc jsme nezapomněli na soutěže. I když jak si mnozí jistě všimli, zmizel z nich BRIT a to „díky“ koronaviru, který bohužel ovlivnil soutěžení. Ale nezoufejte, BRIT se na naše stránky jistě zase brzy vrátí. Proběhla také soutěž s knižním nakladatelstvím Naše vojsko o knihu Pachové práce od Dr. Viléma Eise. Jména výherců se dozvíte již příští týden na našem webu, Facebooku a Instagramu. No, a v neposlední řadě nesmíme opomenout zmínit soutěž třetí o dost zajímavé ceny v dnešní nelehké době. Tři z vás od nás dostanou ochranný štít. A zde jsou jména vítězů – Kamila Cahelová a Marcela Sojková z Facebooku a marti_kozakova z Instagramu.

 

Co nás čeká v květnu...?

Už zítra na vás jako již tradičně čeká portrét plemene. A hádejte, jakého krasavce vám představíme tentokrát? Ještě jednou se vyspinkáte a vše se už dozvíte! A každý čtvrtek k tomu přidáme samozřejmě jeden rozhovor. Máme pro vás připravené opět i jedno méně známé plemeno. Nezapomeneme ani na oblíbené seriály (čeká vás i jeden nový) a další zajímavé články, poradny, soutěže a mnoho dalšího.

 

Zůstaňte tedy s námi, přátelé!

A pánové, pozor, nezapomeňte sundat roušky a své dámy políbit pod rozkvetlou třešní nebo čímkoliv jiným, aby vám do příštího roku neuschly!

 

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz

redakce@ecanis.cz

 

Foto: Nikola Kolářová, Honza Dubový

Kam dál ...