Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Komentovaná prohlídka pražské Novoměstské radnice je nezapomenutelným zážitkem

O komentované prohlídky s poutavým výkladem vhodným i pro děti je velký zájem, odkrývají návštěvníkům kus historie národní kulturní památky, která vznikla brzy po založení Nového Města pražského Karlem IV.


Komentovaná prohlídka pražské Novoměstské radnice je nezapomenutelným zážitkem
Petra Baďurová 29.1.2022 3274x SKRZNASKRZ

Během prohlídky návštěvníci nahlédnou i do prostor, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Kdo má rád romantickou atmosféru, bude moci přijít na prohlídku při západu slunce, užije si tak nezapomenutelný pohled z věže na stmívající se stověžatou matičku Prahu.

Zajímá vás, jakou funkci plnila věž od 15. století? K čemu dříve sloužila kaple? Víte, co je to etalon a palindrom? Kde je vytesán? Kam byl zasazen český loket a kde se nachází? Tušíte, kdo byl na radnici souzen? Že vyhořela a kdy ji zasáhl blesk? Slyšeli jste někdy, jak je spojeno s radnicí jméno legendárního loupežníka Václava Babinského, Jana Sladkého - Koziny, Aloise Rašína či Milady Horákové? Máte ponětí, co zahlédli někteří lidé v prostoru radnice po půlnoci, až se jim zatajil dech?

Komentovaná prohlídka pražské Novoměstské radnice je nezapomenutelným zážitkem

Nejprve vstoupíte přes foyer do Mázhausu -  gotické sloupové síně s klenbou, na chvíli posedíte v Konšelském salonku, jehož dominantou je původní dřevěný malovaný strop. Budete se moci vžít do porady konšelů, kteří se zde kdysi scházeli. Nahlédnete na okamžik i do temné ponuré Šatlavy. V I. patře se ocitnete ve Velkém sále s původními malbami na stěnách a při pohledu z oken se v myšlenkách přemístíte do roku 1419, kdy zde proběhla 1. Pražská defenestrace a vzpomenete si na hodiny dějepisu… Svržením konšelů, měšťanů a purkmistra začala husitská revoluce. Pokocháte se pohledem na překrásný prostor zrenovované barokní kaple. Vystoupíte na téměř 70 m vysokou věž, dostavěnou v roce 1456 a z ptačí perspektivy pohlédnete z jejího ochozu na věžičky, domy a dvorky Nového Města. Uvidíte ale ještě mnohem dál. Až na Pražský hrad! Takový pohled se vám z jiné pražské věže nenaskytne. Fyzického vyčerpání z výstupu po 221 schodech se bát ale nemusíte. V každém patře se totiž na chvíli zastavíte, abyste si prohlédli všechny zajímavosti, které budete míjet. Před vstupem na ochoz nahlédnete i do bývalého bytu věžníka, který kdysi hlásil z věže nebezpečí. Tam se nachází stálá expozice o historii Nového města, radnice a přilehlého Karlova náměstí.

Komentovaná prohlídka pražské Novoměstské radnice je nezapomenutelným zážitkem

Prohlídky trvají hodinu, konají se v předem daných termínech pro 5 - 20 účastníků, v letošním roce od února do října.  Probíhají v dopoledních hodinách či při západu slunce a v zimě s překvapením, které vám zajistí, že nepřijdete o vyhlídku z ochozu věže, který je v zimním období z bezpečnostních důvodů uzavřen a otevírá se až v první jarní den.

PRO VELKÝ ZÁJEM JE POTŘEBA SE NA HODINOVOU KOMENTOVANOU PROHLÍDKU PŘEDEM PŘIHLÁSIT!  Vstupné je jednotné 100 Kč (prohlídka pro 1 osobu + jedno dítě do 15 let bez poplatku).

Pro školy a skupiny od 6 osob je možné dohodnout si individuální prohlídku.

Větší pejsci se prohlídky zúčastnit nemohou, ale ty malé si můžete vzít s sebou v přenosné tašce. Pokud dorazíte na Novoměstskou radnici s někým, kdo vám vašeho čtyřnohého kamaráda během prohlídky pohlídá, může s ním na vás počkat na nádvoří v kavárně Café Neustadt se zahrádkou či se s ním projít po parku na Karlově náměstí zvaném Karlák, které je největší v České republice.

TERMÍNY všech komentovaných prohlídek, informace k rezervaci a další podrobnosti naleznete na webových stránkách radnice:
http://www.nrpraha.cz/program/1127/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2022/

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->