Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Když sluníčko září na prvního září!

Tak už je to tu! Máme tady prvního září a s ním začíná nejen podzim, ale i nový školní rok. Nicméně na eCanis pojedeme pořád dál a vy se tedy můžete opět těšit na další měsíc nabitý články, podcasty a také chystáme jedno velké překvapení...


Když sluníčko září na prvního září!

Skládat básně mi nikdy nešlo, ale při vymýšlení nadpisu to ze mě tak nějak vypadlo. Jak jsem již psala výše, je 1. září a naše děti jdou do školy. I mé děti jdou dnes do školy, ale pro nás je to tentokrát hodně výjimečné. Můj mladší syn Kuba se právě stal dalším školáčkem, který dnes usedne do lavice úplně poprvé. A stejně jako miliony jiných maminek i já jsem moc pyšná a zároveň uplakaná...

Na září jsem se opět strašně těšila. A to nejen proto, že jdou děti do školy a já nemusím řešit hlídání jako o prázdninách, ale hlavně proto, jakému plemeni se budeme tentokrát věnovat. Po sérii představování malých ras psů jsme se pustili do psa velkého, konkrétně do molosse, který je ale netypickým představitelem této skupiny. Pokud tipujete, že je to argentinská doga, pak jste se trefili.

Zavzpomínejme na prázdniny

Než se pustíme do toho, co nás čeká v září, musíme si připomenout všechno, co se událo v srpnu. Plemeno, které jsme vám celý srpen pravidelně předkládali, byl malý japánek. A s ním souvisí také nejčteněji článek tohoto měsíce, kterým se stal rozhovor s chovatelkou Jitkou Kučerovou. Pokud jste ho ještě nečetli, najdete ho níže.

Japan chin je posledním stádiem mezi psem a kočkou!
Japan chin je posledním stádiem mezi psem a kočkou!

Toužíte po příjemném, přizpůsobivém a přesto nenáročném psíkovi, který by vám dělal ...

4.8.2022Rozhovory o plemeni

Protože se nezadržitelně blíží nejočekávanější akce tohoto roku a tou je Mistrovství světa FCI v IGP, tak jsme vám přinesli hned tři pozvánky, které najdete v rubrice „Tam nesmíte chybět“. Ostatně pokud nás budete dobře sledovat, pak vám přineseme články, aktuality, videa a rozhovory přímo z tohoto světového šampionátu.

To ale nebyla jediná pozvánka, kterou jsme vám „naservírovali“. Další zajímavou akcí, která se bude brzy konat, je Liberecký pohár a my jsme jejím hrdým partnerem. I z této akce později přineseme reportáž. Nezapomeňte, že všechny naše pozvánky najedete v již zmíněné rubrice pěkně pohromadě - 

Mistrovství světa v Dog Pulleru letos v ČR!

Mistrovství světa v Dog Pulleru letos v ČR!

Máte již plány na léto? A jak to vidíte s podzimním programem? Jeden zářijový víkend ...

Tam nesmíte chybět

... přejít na všechny články z rubriky

Co přinese září?

Když sluníčko září na prvního září!

Jak jsme prozradili hned v úvodu, čeká na vás krásná bílá argentinská doga. Věřte, že jsme plemeno probrali velmi dopodrobna s chovateli a majiteli a určitě se máte na co těšit. Protože věnovat se budeme nejen povaze, chovu, zdraví a výstavám, ale dáme prostor i obyčejným lidem, kteří mají s AD krásný život. Čekají na vás také další zajímavé články, rozhovory, seriály, reportáže atd. Rozhodně na eCanis prostě nesmíte každý den chybět, protože tady se dozvíte vše o psech.

Podcasty na eCanis

Když sluníčko září na prvního září!

Naši věrní čtenáři a příznivci si jistě stačili všimnout, že jsme v našich podcastech zavedli pravidelnost. A tak se snažíme každé pondělí přidat nový díl ryze z naší dílny. Tím nejposlouchanějším v srpnu byl ten, o kterém bych to ani neřekla. Ale je fakt, že se prostě možná našim posluchačům líbil ten humor a dobrá nálada, které z něj čišely. Takže číslo jedna v srpnu nese název „O fyzioterapii vážně i s humorem“, který si vysloužil více jak 3500 posluchačů a za to vám patří díky. Kdo ho ještě neslyšel, najde ho zde:

O fyzioterapii vážně i s humorem!
O fyzioterapii vážně i s humorem!

Víte, co všechno našim psům přináší fyzioterapie a kdy ji lze využít? A máte představu, jaká cesta vede k tomu stát se fyzioterapeutem? Nejen o tom si tentokrát povídáme s Tomášem ...

22.8.2022

Podcasty jsou u nás pořád ještě novinkou. Snažíme se vybírat hosty tak, aby pro vás byli opravdu zajímaví, a něco přínosného jste se dozvěděli. Velice zajímavým a hodně poslouchaným dílem byl také ten, ve kterém jsme vzpomínali na osobnost nebo spíše legendu československé kynologie, otce mnoha plemen – pana Ing. Jana Findejse. Pokud vám unikl, pak jej najdete zde:

Ing. Jan Findejs – člověk, na kterého se nezapomíná!
Ing. Jan Findejs – člověk, na kterého se nezapomíná!

Souhlasíte, že Ing. Jan Findejs se stal legendou československé kynologie ještě za svého života? Jemu totiž vděčí nejen naše národní plemena, jako jsou chodský pes nebo pražský ...

8.8.2022

Točit podcasty je pro nás poměrně náročné a hlavně nákladné. Pokud byste nám měli chuť trochu pomoci, zvyšte jejich poslechovost tím, že je budete i sdílet.  Vám to „nic neudělá“ a nám to hodně pomůže v dalším natáčení a zlepšování se ve všech parametrech. Předem děkujeme. Pokud byste se chtěli stát partnerem či sponzorem takového podcastu, kontaktovat nás můžete na redakce@ecanis.cz nebo na panyrkova@ecanis.cz.

Naše soutěže

Také v srpnu jsme pro vás měli připravenou lákavou soutěž a věříme, že nejen vám, ale především vašim pejskům uděláme další laskominou „z kuchyně“ Brit Care velkou radost. A kdo že bude tentokrát tím šťastným?

Soutěž o pamlsky Let´s Bite Chewbones zná své vítěze:

1. Králová

2. Malá

2. Mokrá

Výhercům gratulujeme!

Fotosoutěž

Internetový kynologický magazín eCanis vyhlašuje fotosoutěž na téma „Dítě a pes“. Fotografie své a svých miláčků nám v průběhu celého měsíce zasílejte na e-mailovou adresu redakce@ecanis.cz  a my tři z vás vybereme a odměníme malou pozorností.

Zasláním fotografie do redakce eCanis dáváte automaticky souhlas s jejím použitím pro redakční účely.

Nezapomeňte nás sledovat!!!

Líbí se vám kynologický magazín eCanis? Pak nás nezapomínejte sledovat nejen na webu www.ecanis.cz, ale také na sociálních sítích a také na spotify, kde každý týden vycházejí podcasty nejen z naší dílny, ale také z té společné s veterinární laboratoří Labvet.

✿ Náš INSTAGRAM: ecanis_media

✿ Náš E-SHOP a MERCH https://www.ecanis.cz/shop.html 

⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis/

⊱WEB: www.ecanis.cz

⊱spotify: ecanis.cz

Ohledně případné spolupráce nás můžete kontaktovat na e-mailu redakce@ecanis.cz.

Na všech našich sítích nezapomeňte na...!!!

LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM, JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ!

Děkujeme...

Máme velkou radost, že jste tu s námi, že nás čtete, sdílíte či doporučujete. Pokud se vám náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší další činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

Přátelé, jsme tu pro vás a máme vás rádi!

Iveta Panýrková

 

panyrkova@ecanis.cz

Foto: pxhere.com, archiv redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->