Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá!

Výstižné heslo – nemyslíte? A každý z nás se s touto větou již určitě setkal. Následující povídka je vzpomínkou na mládí jednoho velmi známého kynologa, a to Pavla Beera staršího. Věříme, že vás pobaví.


Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá!
luisanna 31.12.2017 7572x Silvestr 2017

Někdy v roce 1961 jsem měl svého prvního německého ovčáka, kterého jsem cvičil dle tehdejšího zkušebního řádu. V tomto řádu byla mimo jiné  i disciplína hlídání předmětu. Tehdy jsem rád zkoušel, co jsem psa naučil na svém mladším bratrovi.  No a rozhodl jsem se tedy vyzkoušet i ono hlídání předmětu a zjistit, jak jsem to mého psa naučil.

Pokusný králík…

Když jsme přišli ze školy, tak bratr doma uklízel. Utíral i prach a prachovku jsme chodili vyklepávat k zadnímu vchodu, kde byla taková terasa  a zahrada. Když to bratr dokončil, nenápadně jsem prachovku vzal a umístil na uvedenou terasu, položil vedle ní psa a dal mu povel „hlídej“. Schoval jsem se za roh a čekal, až bratr bude uvedenou prachovku hledat.

Schytal to otec!

Co jsem ovšem netušil, bylo, že se vrátil otec z práce  dřív, protože měl schůzi. A ještě navíc, že vyrazí zadem přes zahradu. Vypadal jako dokonalý zločinec – měl na sobě hubertus s kloboukem a hrozně spěchal. Když uviděl prachovku válet se na verandě, zlostí zrudl a vrhl se po ní s myšlenkou, že nám vyčiní. Ten náš pes chudák ho snad ani nestačil poznat, protože se na něho vrhl. Otec byl v šoku. Pes v zápalu boje otci utrhl rukáv, rozbil brýle a zranil ho na ruce, než jsme oba, otec i já, stačili zareagovat. Protože otec oněměl překvapením a já strachem. Tenkrát mi do smíchu nebylo, hrozilo mi, že budu muset dát psa pryč. Nakonec vše dobře dopadlo a já na to rád s úsměvem vzpomínám.

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...