Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kavalíři zase zaváleli!

Věděli jste, že kavalíři nejsou jen ozdobou výstavních kruhů nebo prima společníky na gauč, a že umí také pořádně máknout? Důkazem tohoto tvrzení je velmi slušná a samozřejmě potěšující účast na mistrovství republiky v agility!


Kavalíři zase zaváleli!

V sobotu 19. září proběhlo v pražském areálu Psí akademie Dance and Jump Mistrovství republiky kavalír King Charles španělů v agility. Celou akci zaštítil již tradičně Cavalier King Charles Spaniel klub Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Dog Center Aktij, z. s. a dá se říci, že se opravdu vydařila po všech stránkách. Počasí nám přálo, divácká kulisa byla báječná, atmosféra naprosto pohodová a vše podtrhla především hojná závodnická účast. Co více si tedy přát?

Program byl doslova nabitý

Kavalíři zase zaváleli!

Celé kavalíří agilitění bylo rozděleno do dvou částí. Dopoledne probíhala hlavní soutěž – Mistrovství republiky KKCHŠ 2020 včetně kategorie veteránů. Všechny parkúry postavila a také spravedlivě odposuzovala rozhodčí Michaela Bařinková. Odpoledne pak patřilo začínajícím týmům a agilitním nadějím, které ještě nemohly nebo si netroufaly postavit se na start hlavního závodu. Změřit své síly mohly v Hopsání kavalířích nadějí 2020 a také v Tuneliádě. Jejich výkony hodnotila okem spravedlivým usměvavá Anička Říhová.

Něco pro zahřátí

Kdo by si myslel, že páníčci dostali na rozjezd sklenku něčeho ostřejšího, aby se jim lépe běhalo, tak je vedle jak ta jedle. Organizátoři si pro závodníky hned na úvod připravili hru – štafetový závod dvojic. Jednak proto, abychom si opravdu protáhli nožky a také, aby se všichni uvolnili a byla pro začátek trochu legrace. Přihlásilo se celkem jedenáct týmů. Někomu se dařilo více, jinému méně, ale to prostě už tak bývá. Nejlépe si však vedli Veronika Česká s „Bee“ Amalie Princess Cavalier of Paradise a Hana Heidlerová s „Mateem“ Armani Lower Cinnamon Beauty.

Kavalíři zase zaváleli!

Loňská prvenství jsou obhájena!

Kavalíři zase zaváleli!

Poté již následovalo hlavní klání. Změřit své síly s ostatními přijelo celkem dvacet osm dvojic, z čehož pět nastoupilo v kategorii veteránů. Nejdříve se běžel jumping a poté parkúr agility. Přednost dostali vždy veteráni a teprve potom nastoupil zbytek startovního pole. Nejlépe se dařilo dvojici Veronika Česká s „Bee“ Amalie Princess Cavalier of Paradise, která tím navíc obhájila loňské prvenství a opět si na své konto připisuje titul Mistr republiky KKCHŠ. Ani v kategorii veteránů nedošlo po roce k žádné změně, co se psovoda týče, a vítězkou se opět stala Dominika Machová ovšem tentokrát se svou již třináctiletou A3Ch. Aimee z Částkova. Nutno podotknout, že kdyby tato úžasná veteránka nastoupila v hlavní kategorii, její výsledek by „stačil“ na celkově třetí místo. Klobouk dolů tedy!

Kavalíři zase zaváleli!

Mládí vpřed!

Kavalíři zase zaváleli!

Odpolední soutěže odstartovala všemi velmi oblíbená Tuneliáda, kde byla udělená výjimka a zúčastnit se mohli i kavalíři od ukončeného dvanáctého měsíce věku. Na start se postavilo celkem devatenáct týmů. V ostatních soutěžích byla samozřejmě spodní věková hranice čtyřnohého účastníka stanovena standardně na osmnáct měsíců. A celodenní zápolení uzavřelo Hopsání kavalířích agi nadějí, které se „strukturou“ podobalo jakémukoliv jinému oficiálnímu závodu jen v jednodušším pojetí. Jumping byl vtipně označen jako skočing a běh agility potom jako běžing. Součet obou běhů pak určil nejlepší dvojici z celkového počtu sedmnácti startujících. Vítězkou obou těchto doplňkových závodů se stala Adéla Kožnarová se psem „Hef“ Heflinn Love Kopidlenský kavalír. Ale ani ostatní se za své výkony nemusí vůbec stydět a některé z nich jistě už příští rok přivítáme v hlavním klání.

Kavalíři zase zaváleli!

Nikdo neodešel s prázdnou

Pořádající klub myslel opravdu na všechny a skutečně nikdo domů neodjel s prázdnou. Vyhlašovala se i řada doprovodných kategorií jak pro ty nejlepší (Nejlepší pes, Nejlepší fena, Nejlepší jedinec barvy, Nejlepší umělecký dojem), tak i pro ty, kterým se tentokrát tolik nedařilo (Nejpomalejší kavalír, Největší zmatkář, Cena útěchy za dvojí disk…) nebo řada dalších speciálních ocenění (Nejmladší psovod, Nejstarší psovod, Nejstarší pes, Největší Hujer). Prostě jsme si to všichni užili, že víc už to ani nešlo.

Kavalíři zase zaváleli!

A co říci závěrem?

Kavalíři zase zaváleli!

Letošní ročník mistrovství se opět vydařil a zase posunul laťku o kousek výše. Doufejme tedy, že se v podobně hojném počtu sejdeme i za rok a na naše výkony plynule navážeme. A samozřejmě se na závěr sluší srdečně poděkovat všem organizátorům za dobře odvedenou práci, všem závodníkům za to, že se svým kavalírům tak věnují, oběma rozhodčím za spravedlivé posuzování a rovněž i všem štědrým sponzorům, bez nichž by to prostě nešlo.

Kavalíři zase zaváleli!

Agility zdar!

 

Foto: Martina Irglová, Michaela Weidnerová

Zajímalo by vás blíže, jak se vlastně cvičí s kavalírem? Budete mít možnost dozvědět se více! Během následujících dní vám totiž naservírujeme hned dvojitou porci rozhovorů. Těšit se můžete na povídání s dvojnásobnou mistryní ČR Veronikou Českou a s loňskou a letošní vítězkou kategorie veteránů v jedné osobě Dominikou Machovou!

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->