Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jaro je už opravdu tady!

Také se už u vás zelená travička a vy vyhlížíte první sněženky? A bojíte se, že první klíšťata zase budou nedočkavě vyhlížet vaše čtyřnohé miláčky? Listujete kalendářem kynologických akcí a plánujete, na kterou výstavu, výcvikový víkend nebo zkoušku se přihlásíte? To vše je neklamným znakem toho, že jaro už opravdu klepe na dveře. A co na to my v eCanis?


Témata: úvodník
Jaro je už opravdu tady!
Michaela Weidnerová 1.3.2019 6299x Z redakce

Příroda se probouzí, přibývá slunečných dní, vzduch voní, rodí se mláďátka a my kynologové jdeme po dlouhém zimním lenošení zase naplno „do toho“. Od tohoto ročního období samozřejmě každý očekává něco nového a také pozitivního. A nejinak je tomu i u nás.

Co přinesl únor?

Jaro je už opravdu tady!

Nejprve se ale pojďme společně podívat na uplynulý a zároveň nejkratší měsíc v roce. S potěšením musíme konstatovat, že se postupně dostáváme do situace, kdy máme více materiálů, než je dní v kalendáři a pomalu, ale jistě se začínáme přibližovat modelu, kdy budeme zveřejňovat dva TOP články denně. A pár takových dní v únoru už bylo…

Své pole působnosti rozšiřujeme i dalším směrem. Rádi bychom se totiž do budoucna více přiblížili i chovatelům a majitelům psů na Slovensku, budete u nás tedy čím dál tím více nacházet i články psané v mateřském jazyce našich nejbližších sousedů. První vlaštovkou v tomto našem počínání byl rozhovor se slovenskou chovatelkou plemene měsíce ZDE a hned se stal nejčtenějším článkem měsíce. A plánujeme oslovovat i tamní kolegy kynology například do ankety chovatelů, ale i v rámci spolupráce na dalších materiálech.

Asi nejvýznamnější akcí, které jsme se s kolegyní přímo zúčastnily, bylo vyhlášení ankety „Kynolog roku“, ze které jsme vám následně přinesly i pár osobních postřehů. Moc jsme si to užily a výhledově se chceme na veřejných akcích osobně objevovat častěji.

Co říkají čísla?

Návštěvnost portálu eCanis za únor (kratší měsíc): 80 981

Nejčtenější článek:

  1. místo Bordáčik vám zožerie celé srdce a peňaženku! – 2641 návštěv
  2. místo IPO versus IGP – největší změna tohoto roku! Co vy na to? – 2111 návštěv
  3. místo Elektronické výcvikové obojky a jejich místo v moderním tréninku psů III. díl – 2048 návštěv
  4. místo Legenda mi splnila neskutečně nádherný chovatelský sen! – 1910 návštěv

Nejčtenější rubrika měsíce – O plemeni – 13 249 návštěv

Nová sezóna startuje a těšit se můžeme na první zkoušky a další akce!

Je naplánováno celkem dvacet pět zkouškových akcí po celé ČR, a to ve sportovní kynologii podle nového ZŘ IGP i stávajícího NZŘ.

Zdroj: ZDE

Bude také probíhat první výběrová soutěž dle IGP v Roudnici.

Zdroj: ZDE

Startovat bude rovněž první dogtrekking zařazený do série MČR v dogtrekkingu – Dogtrekking za pokladem Voka IV. z Holštejna 2019

Zdroj: ZDE

Březen za kamna vlezem!

Jaro je už opravdu tady!

Tak to ani náhodou a doufáme, že i vy s námi potáhnete za jeden provaz! A důvodů budete mít hned několik. V průběhu měsíce vám totiž budeme postupně představovat všechny velikostní rázy plemene knírač. Pravidelné rozhovory si vzhledem k početnímu zastoupení a k široké škále uplatnění tohoto plemene budete moci přečíst nejen ve čtvrtek, ale i každé úterý.

Budeme se věnovat i neustále diskutovanému tématu „chovu“ a prodeje štěňat bez PP. Na tuto choulostivou problematiku se však podíváme poněkud reálně a hlavně bez zbytečných emocí. A z této oblasti uvítáme i vaše čtenářské zkušenosti a názory na věc.

Chybět nebudou ani pravidelné rubriky, oblíbené seriály a jako vždy i něco navíc…

Tak se těšte a zůstaňte s námi!

Foto: Jitka Metličková

Kam dál ...