Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jaro je už opravdu tady!

Také se už u vás zelená travička a vy vyhlížíte první sněženky? A bojíte se, že první klíšťata zase budou nedočkavě vyhlížet vaše čtyřnohé miláčky? Listujete kalendářem kynologických akcí a plánujete, na kterou výstavu, výcvikový víkend nebo zkoušku se přihlásíte? To vše je neklamným znakem toho, že jaro už opravdu klepe na dveře. A co na to my v eCanis?


Témata: úvodník
Jaro je už opravdu tady!
Michaela Weidnerová 1.3.2019 6682x Z redakce

Příroda se probouzí, přibývá slunečných dní, vzduch voní, rodí se mláďátka a my kynologové jdeme po dlouhém zimním lenošení zase naplno „do toho“. Od tohoto ročního období samozřejmě každý očekává něco nového a také pozitivního. A nejinak je tomu i u nás.

Co přinesl únor?

Jaro je už opravdu tady!

Nejprve se ale pojďme společně podívat na uplynulý a zároveň nejkratší měsíc v roce. S potěšením musíme konstatovat, že se postupně dostáváme do situace, kdy máme více materiálů, než je dní v kalendáři a pomalu, ale jistě se začínáme přibližovat modelu, kdy budeme zveřejňovat dva TOP články denně. A pár takových dní v únoru už bylo…

Své pole působnosti rozšiřujeme i dalším směrem. Rádi bychom se totiž do budoucna více přiblížili i chovatelům a majitelům psů na Slovensku, budete u nás tedy čím dál tím více nacházet i články psané v mateřském jazyce našich nejbližších sousedů. První vlaštovkou v tomto našem počínání byl rozhovor se slovenskou chovatelkou plemene měsíce ZDE a hned se stal nejčtenějším článkem měsíce. A plánujeme oslovovat i tamní kolegy kynology například do ankety chovatelů, ale i v rámci spolupráce na dalších materiálech.

Asi nejvýznamnější akcí, které jsme se s kolegyní přímo zúčastnily, bylo vyhlášení ankety „Kynolog roku“, ze které jsme vám následně přinesly i pár osobních postřehů. Moc jsme si to užily a výhledově se chceme na veřejných akcích osobně objevovat častěji.

Co říkají čísla?

Návštěvnost portálu eCanis za únor (kratší měsíc): 80 981

Nejčtenější článek:

  1. místo Bordáčik vám zožerie celé srdce a peňaženku! – 2641 návštěv
  2. místo IPO versus IGP – největší změna tohoto roku! Co vy na to? – 2111 návštěv
  3. místo Elektronické výcvikové obojky a jejich místo v moderním tréninku psů III. díl – 2048 návštěv
  4. místo Legenda mi splnila neskutečně nádherný chovatelský sen! – 1910 návštěv

Nejčtenější rubrika měsíce – O plemeni – 13 249 návštěv

Nová sezóna startuje a těšit se můžeme na první zkoušky a další akce!

Je naplánováno celkem dvacet pět zkouškových akcí po celé ČR, a to ve sportovní kynologii podle nového ZŘ IGP i stávajícího NZŘ.

Zdroj: ZDE

Bude také probíhat první výběrová soutěž dle IGP v Roudnici.

Zdroj: ZDE

Startovat bude rovněž první dogtrekking zařazený do série MČR v dogtrekkingu – Dogtrekking za pokladem Voka IV. z Holštejna 2019

Zdroj: ZDE

Březen za kamna vlezem!

Jaro je už opravdu tady!

Tak to ani náhodou a doufáme, že i vy s námi potáhnete za jeden provaz! A důvodů budete mít hned několik. V průběhu měsíce vám totiž budeme postupně představovat všechny velikostní rázy plemene knírač. Pravidelné rozhovory si vzhledem k početnímu zastoupení a k široké škále uplatnění tohoto plemene budete moci přečíst nejen ve čtvrtek, ale i každé úterý.

Budeme se věnovat i neustále diskutovanému tématu „chovu“ a prodeje štěňat bez PP. Na tuto choulostivou problematiku se však podíváme poněkud reálně a hlavně bez zbytečných emocí. A z této oblasti uvítáme i vaše čtenářské zkušenosti a názory na věc.

Chybět nebudou ani pravidelné rubriky, oblíbené seriály a jako vždy i něco navíc…

Tak se těšte a zůstaňte s námi!

Foto: Jitka Metličková

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 389
Kam dál ...