Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jaro je už opravdu tady!

Také se už u vás zelená travička a vy vyhlížíte první sněženky? A bojíte se, že první klíšťata zase budou nedočkavě vyhlížet vaše čtyřnohé miláčky? Listujete kalendářem kynologických akcí a plánujete, na kterou výstavu, výcvikový víkend nebo zkoušku se přihlásíte? To vše je neklamným znakem toho, že jaro už opravdu klepe na dveře. A co na to my v eCanis?


Témata: úvodník
Jaro je už opravdu tady!
Michaela Weidnerová 1.3.2019 6995x Z redakce

Příroda se probouzí, přibývá slunečných dní, vzduch voní, rodí se mláďátka a my kynologové jdeme po dlouhém zimním lenošení zase naplno „do toho“. Od tohoto ročního období samozřejmě každý očekává něco nového a také pozitivního. A nejinak je tomu i u nás.

Co přinesl únor?

Jaro je už opravdu tady!

Nejprve se ale pojďme společně podívat na uplynulý a zároveň nejkratší měsíc v roce. S potěšením musíme konstatovat, že se postupně dostáváme do situace, kdy máme více materiálů, než je dní v kalendáři a pomalu, ale jistě se začínáme přibližovat modelu, kdy budeme zveřejňovat dva TOP články denně. A pár takových dní v únoru už bylo…

Své pole působnosti rozšiřujeme i dalším směrem. Rádi bychom se totiž do budoucna více přiblížili i chovatelům a majitelům psů na Slovensku, budete u nás tedy čím dál tím více nacházet i články psané v mateřském jazyce našich nejbližších sousedů. První vlaštovkou v tomto našem počínání byl rozhovor se slovenskou chovatelkou plemene měsíce ZDE a hned se stal nejčtenějším článkem měsíce. A plánujeme oslovovat i tamní kolegy kynology například do ankety chovatelů, ale i v rámci spolupráce na dalších materiálech.

Asi nejvýznamnější akcí, které jsme se s kolegyní přímo zúčastnily, bylo vyhlášení ankety „Kynolog roku“, ze které jsme vám následně přinesly i pár osobních postřehů. Moc jsme si to užily a výhledově se chceme na veřejných akcích osobně objevovat častěji.

Co říkají čísla?

Návštěvnost portálu eCanis za únor (kratší měsíc): 80 981

Nejčtenější článek:

  1. místo Bordáčik vám zožerie celé srdce a peňaženku! – 2641 návštěv
  2. místo IPO versus IGP – největší změna tohoto roku! Co vy na to? – 2111 návštěv
  3. místo Elektronické výcvikové obojky a jejich místo v moderním tréninku psů III. díl – 2048 návštěv
  4. místo Legenda mi splnila neskutečně nádherný chovatelský sen! – 1910 návštěv

Nejčtenější rubrika měsíce – O plemeni – 13 249 návštěv

Nová sezóna startuje a těšit se můžeme na první zkoušky a další akce!

Je naplánováno celkem dvacet pět zkouškových akcí po celé ČR, a to ve sportovní kynologii podle nového ZŘ IGP i stávajícího NZŘ.

Zdroj: ZDE

Bude také probíhat první výběrová soutěž dle IGP v Roudnici.

Zdroj: ZDE

Startovat bude rovněž první dogtrekking zařazený do série MČR v dogtrekkingu – Dogtrekking za pokladem Voka IV. z Holštejna 2019

Zdroj: ZDE

Březen za kamna vlezem!

Jaro je už opravdu tady!

Tak to ani náhodou a doufáme, že i vy s námi potáhnete za jeden provaz! A důvodů budete mít hned několik. V průběhu měsíce vám totiž budeme postupně představovat všechny velikostní rázy plemene knírač. Pravidelné rozhovory si vzhledem k početnímu zastoupení a k široké škále uplatnění tohoto plemene budete moci přečíst nejen ve čtvrtek, ale i každé úterý.

Budeme se věnovat i neustále diskutovanému tématu „chovu“ a prodeje štěňat bez PP. Na tuto choulostivou problematiku se však podíváme poněkud reálně a hlavně bez zbytečných emocí. A z této oblasti uvítáme i vaše čtenářské zkušenosti a názory na věc.

Chybět nebudou ani pravidelné rubriky, oblíbené seriály a jako vždy i něco navíc…

Tak se těšte a zůstaňte s námi!

Foto: Jitka Metličková

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->