Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak si co nejlépe užít dlouhé výlety s pejsky?

Jaro je v plném proudu a nastal čas delších procházek s našimi čtyřnohými mazlíčky. A i když počasí aprílově zkouší, co vydržíme, ven nás to po dlouhé zimě láká čím dál víc. Proto plánujeme delší výšlapy, aby vyvenčení a vyčištění hlavy bylo opravdu důkladné. Na co při takovém celodenním pobytu venku nezapomenout, abyste si ho náležitě užili?


Jak si co nejlépe užít dlouhé výlety s pejsky?
red 19.5.2023 758x PR články

Máte psa, který miluje procházky a čím jsou delší, tím lepší? Pak je to na dlouhé výlety zřejmě dobrý adept a nehrozí, že vám v půli cesty začne stávkovat. Možná se budete divit, ale ne každý pes je na náročnější túry zvědavý. V první řadě je proto třeba znát povahu psa i jeho fyzické možnosti. Někdy je dobré postupně prodlužovat pravidelné procházky a zjistit, jak to oba zvládáte. Obecně ale platí, že štěňata do jednoho roku by se měla více šetřit a na fyzickou zátěž si zvykat pomaleji.

Snídaně je základ

Jak si co nejlépe užít dlouhé výlety s pejsky?

Na co je potřeba myslet jako první, je přísun energie, tedy dostatek krmiva před akcí. Pokud vyrážíte brzy ráno, pamatujte, že pes by měl jíst asi 30 minut před fyzickou zátěží. Pro aktivní psy je vhodné například krmivo Brit Care Dog Sustainable Activity. Hodí se i pro chlupáče se zvýšenými nároky na pohybový aparát. Každopádně chybu neuděláte, když budete mít po kapsách dostatek psích pochoutek a při delším pobytu venku také svačinku na doplnění energie. Pamlsky Let´s Bite Chewbones poslouží i na zkrácení dlouhé chvíle třeba při čekání na vlak. A nezapomínejte ani na svoje občerstvení, abyste svému aktivnímu pejskovi stačili.

Bez vody to nepůjde

Stejně jako na jídlo, tak se vyplatí pamatovat i na zásobu vody. Ne vždy vede cesta podél průzračného potůčku, a tak se láhev s vodou a cestovní psí miska hodí. Zejména v létě pravidelná hydratace zabrání přehřátí vašeho psího parťáka a následným nepříjemným komplikacím.

Nezbytná výbava

Jak si co nejlépe užít dlouhé výlety s pejsky?

Na výletech do přírody je fajn, že psa můžete na mnoha místech vypustit na volno. Ale ne vždy je to možné, proto by součástí výbavy mělo být určitě také prodlužovací vodítko, případně pohodlný postroj. Počasí bývá často nestálé, takže i pláštěnka pro pejska se bude hodit. A když plánujete vyjet do náročnějšího a třeba částečně kamenitého terénu, přibalte pejskovi do batohu botičky. Vyhnete se pak ošetřování nepříjemných zranění na tlapkách.

Lékárnička pro všechy případy

Připraveni ale musíte být na každou situaci, takže alespoň základní zdravotní materiál je nezbytností. Kromě dezinfekce a náplastí do lékarničky dejte také obinadlo a případně pinzetu či kleštičky na vyndávání klíšťat. Výhodou je, že většina věcí se v případě potřeby dá použít jak pro vás, tak pro vašeho psího parťáka.

Noc pod širákem

Jak si co nejlépe užít dlouhé výlety s pejsky?

Když máte rádi dobrodružnější výlety s přespáním venku, tak kromě svého spacáku byste měli připravit místečko na spaní i vašemu psímu společníkovi. V nabídce jsou také psí spacáky, ale to už je větší investice pro častější trempování se psem.

Další tipy najdete na www.mazliccivpohybu.cz

Více na www.krmivo-brit.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->