Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak dopadla Děčínská kotva?

Pravidelní čtenáři našeho webu si nemohli nevšimnout, že jsme je zvali na skvělý závod – Děčínská kotva, který proběhl minulý víkend. A jak to vlastně dopadlo?


Jak dopadla Děčínská kotva?
Dana Rehakova 16.9.2017 2103x Zajímavosti

Nejen pro diváky zajímavý závod – Děčínská kotva je již za námi. Na start se postavilo úctyhodných třiačtyřicet závodníků a to je na dnešní dobu velmi pěkná účast. Kdo tedy zvítězil?

Druhou zářiovou sobotu se okolí děčínského cvičiště zaplnilo nadšenými pejskaři z několika krajů. A pokud se ptáte proč, tak právě proto, že se zde konal již čtvrtý ročník Děčínské kotvy. Tento závod má mezi kynology jistě své místo a svou hlubokou historii. Ačkoliv zde uvádíme, že se jedná o čtvrtý ročník, tak jeho historie sahá mnohem dále. A není výjimkou, že zde již jako dospělí startují synové a dcery závodníků z těch opravdu prvních ročníků. Zdá se vám to zvláštní? Objasnění této kotvácké záhady najdete v článku „Jak to bylo s Kristýnou?“ 

          Jak to bylo s Kristýnou? O pohár hradu Grabštejna

Kdo nepřijel, jistě litoval

Již při prohlížení archivních snímků z akce se pozastavujeme nad krásně a plně obsazeným polem závodníků. A když to srovnám s letošním ročníkem, jímá se mě radost – ono se to pole závodníků zase začíná plnit jako tehdy.

    

Soutěžního klání v šesti kategoriích se zúčastnili psovodi hned z několika krajů – Plzeňského, Libereckého, Středočeského a samozřejmě z toho našeho Ústeckého. Otevřeny byly kategorie – ZZO, ZZO1, ZM, ZVV1, ZVV2 a tarťáci dle kategorie T1. Pro příznivce adrenalinu byla zařazena i kategorie  kontrolní výkon na ringový oblek. Revíry pro TART kategorii se prováděly v objektech železniční stanice Děčín na východním nádraží.

Pestrost plemen byla značná, ačkoliv vévodili němečtí ovčáci!

Zajímavé bylo i složení plemen psů, nejvíce bylo německých ovčáků, dále jsme mohli vidět dobrmana, malého knírače, dokonce i pudla a mnoho dalších. Jako rozhodčí byli delegováni Eva Karvánková a mistr sportu Bc. Vilém Babička, ti hodnotili kategorie dle národního zkušebního řádu.

    

Kategorii T1 podle zkušebního řádu TART posuzoval předseda výcvikové komice Mgr. Jan Komárek. Figurování se ujali Jakub Karbusický pro kategorie národního zkušebního řádu a Stanislav Sanejstr figuroval v RINGO obleku tartovou kategorii T1.

   

A jak to dopadlo?

Za zajímavost stojí zmínka o nejmladším účastníkovi, kterému bylo teprve čtrnáct let. Nesmíme však ani opomenout úctyhodný věk nejstaršího závodníka, a to čtyřiasedmdesát let. Ocenění za nejlepší malé plemeno patřilo malému knírači, nejúspěšnější ženou v závodě se stala Miroslava Štarková. Nejlepším obranářem byl vyhodnocen Jakub Karbusický.

    

V samotných kategoriích obsadili stupně vítězů v ZZO: 1. místo Marcela Jirasová, 2. místo Marie Brigantová, 3. místo Zuzana Poláková.
Kategorie ZZO1: 1. místo Martina Hurová, 2. místo Petra Matýsová, 3. místo, Nikol Horáčková. Kategorie ZM:  1. místo Roger Malý, 2. místo Jakub Fencl, 3. místo Renata Jaňourová.
Kategorie ZVV1:  1. místo Miloš Jaňour, 2. místo Nelly Kovaříková, 3. místo Veronika Grosová. Kategorie ZVV2:  1. místo Miroslava Štarková, 2. místo Jiří Šec, 3. místo Hanka Reifová. Kategorie dle T1:  1. místo Petra Adamcová, 2. místo Petra Adamcová, 3. místo Jakub Karbusický.

Sláva vítězům a čest poraženým!

Velké díky patří všem sponzorům, kteří podpořili tento závod.

Text: Petr Paroubek

Foto: Emil Baše, Jaroslava Krákorová

 

 

Kam dál ...