Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hovawarti opět na Knížecím rybníku!

Jste příznivci plemene hovawart a nestihli jste květnovou víkendovou akci na Knížecím rybníce? Možná vás tedy bude zajímat krátká reportáž z „místa činu“ a fotografie těch nejlepších. Tak neváhejte a čtěte!


Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Kateřina Fejfarová 18.5.2019 5446x VýstavyReportáže

Druhý květnový víkend hostil již tradičně areál na Knížecím rybníku u Tábora dvoudenní akci pořádanou Hovawart klubem ČR, z. s. V sobotu proběhla speciální výstava a vyhlášení pracovního hovawarta za rok 2018. V neděli se pak pokračovalo svodem mladých jedinců. 

Nejlepší pracanti…

Před začátkem speciální výstavy proběhlo vyhlášení soutěže o „Nejlepšího pracovního hovawarta za rok 2018“. Na prvním místě umístila fenka Blackie Amijon Star chovatele a majitele Miroslava Pospíšila s krásným celkovým počtem 566 bodů. Ty získala za šest zkoušek, které během loňského roku absolvovala (1x FPr3, 2x IPO-FH, 3x FH2). Na druhém místě se ztrátou pouhých šesti bodů se umísila fenka Darlie Černý vítr, chovatelky Martiny Balonové a majitele Josefa Vanického. Na bronzové pozici pak skončila fena Drákulka Katčina smečka chovatelky a majitelky Kateřiny Houškové.

Hovawarti opět na Knížecím rybníku!

Pracovní hovawart 2018

Pořadí Jméno psa Jméno psovoda Body
1 Blackie Amijon Star Miroslav Pospíšil 566
2 Darlie Černý vítr Josef Vanický 560
3 Drákulka Katčina smečka Kateřina Houšková 548
4 Ford od Královského rybníka Timotea Dekanová 358
5 Rennie z Budské samoty Petra Kejdanová 326
6 Adar Šenovský dvůr Iva Hažmuková 292
7 Simba Gasko Prim Lenka Roschová 228
8 Diggy Takavorakan Martina Pokorná 228
9 Benyen Kasurgis Petra Kejdanová 225
10 Cartouche Elibuky Eva Zálešáková 175
11 Army Pom Pette Věra Kovářová 110

 

Vystavovatele zaskočily i kroupy

Na speciální výstavu se přihlásilo téměř sto třicet hovawartů, kteří se i přes nepřízeň počasí, s čímž zde bojujeme každý rok, snažili předvést a ukázat to nejlepší, co bylo za dané situace možné. Dopolední déšť jsme všichni jakžtakž zvládli, ale odpolední kroupy nám bohužel výstavu na chvíli přerušily… Kroupy jsou i pro hovawarty opravdu silným kalibrem.

Posuzování se zhostily dvě zahraniční rozhodčí – Beatrice Holder (feny) z Německa a Gabriela Höllbacher (psi) z Rakouska. Obě dámy hodnotily sice přísně, ale spravedlivě.

V neděli se opět již tradičně uskutečnil svod mladých, kterého se letos zúčastnilo celkem sedmdesát osm mladých jedinců tohoto plemene.

Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Yrwin z Budské samoty - V1, CAJC, BOJ, nar. 19. 3. 2018, o. Leroy v. d. Hofreite, m. Victory z Budské samoty, chov. Lidmila Černá, maj. Kateřina Stránská
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Harri Finn Eldorádo Lipí - V1, CAC, BOS, VSV, ček. IHF, nar. 7. 4. 2017, o. Upas Hovarian, m. Ayrin Cicesbeo, chov. Michaela Gruntová, maj. Ing. Daniela Manďáková
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Breeze Plattense-Wart - V1, CAC, BOB, VSV, ček. IHF, nar. 28. 4. 2015, o. Et Hovi-Raj, m. Notus Gina Anonymus, chov. Tamás Kovács, maj. Radka Chmelinová
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Fáma z Julinčina údolí - V1, BOV, nar. 27. 3. 2011, o. Aram z Kraje pestrého kamení, m. Unie Gasko Prim, chov. a maj. Martina Mazurová
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Micailve - nejlepší chovatelská skupina, chov. Veronika Benešová
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Benji z Ondrova dvora a Ariana Divine Destiny - nejlepší pár psů, maj. Martina Vršecká

Co říci závěrem?

Hovawarti opět na Knížecím rybníku!

Nezbývá už nic jiného než pogratulovat vítězům a těm, kteří tentokrát neuspěli, popřát mnoho štětí zase příště. Také musíme velmi srdečně poděkovat hlavnímu sponzorovi celé akce, a to firmě VAFO Praha, s. r. o., bez které by to samozřejmě nešlo. A se všemi majiteli a příznivci našeho úžasného plemene se těšíme zase za rok na shledanou!

 

Foto: Královi F.O.T.O.

Kam dál ...