Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hola hola škola volá...

Prázdniny jsou již minulostí a před námi je závěr pejskařské sezóny, který bude doslova nabitý. Co vše si pro vás tedy eCanis připravil na druhou polovinu roku? Hádejte!


Hola hola škola volá...

Milí čtenáři,

všichni jsme již zpět z výcvikových táborů, připraveni na závěr sezóny, který bývá opravdu rušný, ať už se jedná o výstavy, tzv. pouťáky či mistrovství v kynologických disciplínách. A my vám jistě přineseme reportáž z řady z nich.

 

Když už jsme u těch mistrovství, tak jestlipak víte, že zrovna dnes vrcholí Mistrovství ČR kníračů a Speciální závod KCHK v Rudníku u Vrchlabí? A jak to vše vlastně asi dopadne? Tak na to si musíte ještě pár hodin počkat a u nás na eCanis si pak prohlédnout z této akce reportáž. 

Pojďme ale k nám...

 

Srpen skončil a my jsme se tak rozloučili s krásným a čilým westíkem. U toho, kdo si myslel, že se jedná jen o malého bílého gaučového psíka, musel při čtení našich rozhovorů přijít nejspíš „šok“. Přesvědčili jsme se totiž, že je to teriér v pravém slova smyslu. Ostatně nejlépe to zřejmě vystihuje vtip u portrétu plemene:

Německý ovčák, dobrman a teriér zemřeli a všichni tři stojí před Bohem u nebeské brány a Bůh chce vědět, v co věří. Německý ovčák říká: „Věřím v disciplínu, výcvik a věrnost svému pánovi.“ „Dobře, potom budeš sedět po mé pravici.“, povídá Bůh. „Dobrmane, a v co věříš ty?“ Dobrman odpověděl: „Věřím v lásku, péči a ochranu svého pána.“ „Aha.“ Bůh řekl: „Můžeš sedět po mé levici.“ Podívá se na teriéra a ptá se: „A co ty?“ Ten odpoví:  „Věřím, že sedíte na mém místě!“

 

Krásné, co myslíte? No, ale pojďme dál. I přes prázdniny a vytížení pejskařů se čtenost drží na opravdu vysokých číslech. Nejčtenějším článkem se stal portrét plemene z pera Moniky Střítecké, který si přečetlo více jak 3750 čtenářů.

 

Co nás čeká dál...

Hola hola škola volá...

V září se budeme věnovat bearded koliím, plemeni, které nám blíže představí Ing. Pavlína Vazdová a věřte, že v jejím podání se jedná opravdu o luxusní záležitost. Budou na vás čekat reportáže ze závodů, oblíbené seriály, zajímavé články a otevřeme opět jedno velmi zajímavé téma. Jaké? To se ale dozvíte až během tohoto měsíce.

Milí čtenáři,

věříme, že i v září se vám budou články na eCanis líbit a vy nám zachováte svou přízeň a věrnost. Chcete-li nás podpořit v redakční práci, sdílejte naše články. A čím více, tím lépe. Budeme moc rádi…

 

Za redakci eCanis

 

Iveta Panýrková

Šéfredaktorka

panyrkova@ecanis.cz

redakce@ecanis.cz

 

 

Nová soutěž je tady!!!

Máme pro vás připravenou poutavou knihu Německý ovčák I. od Jiřiny Koudelové. A za co, že ji můžete získat? Za zaslané fotografie německých ovčáků, ale za ty pamětní černobílé z let nižších, než je rok 1989. Tu nejstarší oceníme právě touto překrásnou knihou. Vaše oskenované fotografie můžete zasílat na adresu redakce@ecanis.cz. Předem děkujeme!

Kam dál ...