Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

GREYHOUND PARK MOTOL – ozářily hvězdy

Po několika letech jsem měla opět tu čest navštívit jednu naprosto unikátní akci v České republice. Akci, která zde má již desetiletou tradici ale široká pejskařská veřejnost o ní moc neví. Zato bulvár ten ji navštěvuje velmi rád. A to díky bohaté účasti různých celebrit.


GREYHOUND PARK MOTOL – ozářily hvězdy
miroslav 30.4.2017 2946x Reportáže

A tak  29. března zazněly v GREYHOUND PARK MOTOL fanfáry na počest vítězným chrtům při udílení cen Zlatý chrt - GOLDEN GREYHOUND AWARDS. A my jsme u toho nemohli chybět.

Slavnostní atmosféra dýchala odevšad

Zlaté sošky takzvané Chrtí Oskary jak je již zvykem předávají celebrity a ani letos tomu nebylo jinak. Pro nás smrtelníky, kteří znají jen cvičák, je taková akce něčím neuvěřitelným, velkolepým a nestačíme se pořádně ani nadýchnout a hned zas jsme v úžasu. Protože tady teklo šampaňské proudem, bylo zde mnoho krásných žen, slavnostní atmosféra a vše, co k ní neodmyslitelně patří. A co Vás naprosto odzbrojí je fakt, že vítězové celoroční chrtí soutěže na předávání cen dorazili v luxusní limuzíně (takovou limuzínu BMV 750 v prodloužené variantě AXL měl v Evropě jen prezident Klestil, v kratší variantě byl viděn exprezident Václav Klaus) a pro ocenění si kráčeli po červeném koberci, jako skutečné světové hvězdy. Své výhry za vítězství převzali majitelé chrtů, kteří si své čtyřnohé mazlíčky navýsost hýčkají. Jediným malým zklamáním na celé této akci byl fakt, že za kynologickou veřejnost tam byl pouze náš časopis a to je opravdu velká škoda. Dostihový greyhoundi, vznešená a elegantní psi, kteří jsou vysocí, šlachovití, mrštní, štíhlí a velmi dobří běžci. Ti si zaslouží více pozornosti ze stran kynologické veřejnosti.

Ročník plný výjimečností!

Od samého začátku slýcháme, že je tento ročník Chrtích Oskarů je výjimečný, a to v prvé řadě tím, že titul Zlatý chrt – Velmistr je již druhým rokem získán chrtí sportovkyní. Pomyslnou "velmistrovskou korunku" předává chrtí sportovkyně s růžově lakovanými drápky jménem Queen VUITTON, s titulem Zlatý chrt 2014 – Velmistr a Zlatý chrt 2015 Par Excellence mladší chrtí sportovkyni s černě podmalovanýma očima a s drápky s barvou laku Summer Párty. Ta získává titul Zlatý chrt 2016 –  Velmistr.  U obou chrtích závodnic diváci zkoumají jestli a jak mají upravené nehty, podobně jako u proslulé americké běžkyně Griffithové-Joynerové se hledí skoro nejdříve na to, jaké má nehty, vlasy, dres.

Tento ročník Chrtích Oskarů má i další zvláštnost – šampionát fen má dvě vítězky. Obě dosáhly shodného celkového počtu bodů za své umístění v jednotlivých dostizích uplynulé sezóny. Taková dualita se v historii bodovacího dostihového šampionátu Zlatý chrt – Golden Greyhound ještě nestala. Jsou jimi krásná černá fena ROSA Louise, která za své vítězství získala titul Zlatý chrt 2016 – Vítěz, a krásná žíhaná fenka Kinloch Chandon, jelikož zvítězila tři dostihové sezóny po sobě, dosáhla na nejvyšší titul Zlatý chrt 2016 – VELMISTR. V kategorii psů chrtího závodního šampionátu dosáhl nejvyššího počtu bodů za své umístění v uplynulé dostihové sezóně bílý greyhound s černými plotnami jménem Makeshift Azzaro a náleží mu titul Zlatý chrt 2016 – Vítěz.

Tipovací dostih s názvem Chandon Greyhound Race – příjemné zpestření slavnostní akce

Po slavnostním předání cen došlo na velmi pro mne zajímavý Tipovací dostih. Na start se postavilo 6 psů a ten kdo si správně tipne pořadí prvních tří, mohl získat láhev archivní whisky EZRA BROOKS, ročník 1991, v ceně cca 10.000,- Kč/láhev. Tak tomu říkám zajímavá výhra. Nepatřím mezi ty, kteří by dokázali ocenit takovou láhev, ale věděla jsem, že by to byl skvělý dárek pro mého manžela, který musí doma hlídat naše děti, zatím co já si takto skvěle užívám. A protože jsem původním povoláním koňak tipovala jsem podobně jako na koně a láhev archivní whisky jsem domů nepřivezla. Skvělé na tom bylo, že i lidé a hlavně někteří z celebrit, kteří na chrtích dostizích ještě nebyli tak měli možnost vidět na vlastní oči tu krásu, eleganci a hru svalů při běhu. Nezapomenutelný zážitek pro mnohé z nich.

Martin byl na chrtech poprvé a Heidi je zas miluje

Pokusili jsme se některé z celebrit odchytit i když to byl těžký boj, neboť velká televizní média nás k nim skoro nepustila. I tak jsme měli štěstí a podařilo se nám vyzpovídat Martina Dejdara a Heidi Janků. Pokud Vás zajímá na co jsme se jich ptali a co nám odpověděli pak si nenechte ujít rozhovor a reportáž z akce na našem Yutube kanále, který jsme pro Vás spustili. Najdete tam i rozhovor se Zdenkem Grondolem prezidentem České greyhound dostihové federace.

Chrti pomáhají

Každý rok se Velmistr své výhry vzdá ve prospěch charity. V letošním roce velmistrovská výhra chrtí závodnice jménem CHANDON ve výši 100.000 Kč poputuje na Nadační fond Andrey Verešové, který podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů. Fond všestranně přispívá ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí. 

Závěrem bych chtěla poděkovat pořadatelům – České GREYHOUND dostihové federaci za opět skvěle, slavnostně a do detailu připravené akce. Akci, na kterou se s radostí vzpomíná. Ráda bych i vzdala obdiv moderátorce celého večera Heidi Janků, která i přes obrovskou ránu v srdci přišla a udělala večer skvělým. A jak nám sama řekla: ,,Chrty miluji a dávají mi životní energii“.

Foto: redakce ecanis, www.greyhoundpark.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 389
Kam dál ...