Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Dogfrisbee v online módu! 7. díl

Asi už jsme si v současné situaci zvykli, že ledasco se dá provozovat nejen naživo, ale také online. A tak se nejen ze seminářů postupně staly webináře, ale i řada závodních klání se přesunula na obrazovky počítačů. A nejinak je tomu i v dogfrisbee!


Dogfrisbee v online módu!  7. díl
Iveta Chomátová 21.6.2021 3518x Dogfrisbee

Kvůli veškerému omezení dogfrisbee sezóna ve světě stále ještě nezačala a spousta evropských i světových turnajů se stejně jako loni průběžně rušila. To ale nebránilo tomu dát dohromady a vypustit do světa sérii online závodů „Rak online dogfrisbee cup“, jejímž cílem je, aby si hlavně začínající hráči zkusili své sestavy, aniž by museli nastoupit před diváky. A přes veškerá očekávání se online závodů zúčastnila spousta nových závodníků ať už z ČR, tak i ze zahraničí.

Jak to celé začalo…

Dogfrisbee v online módu!  7. díl

Letošní sezóna měla být zahájena moravskými distančkami na začátku dubna, ale „díky“ lockdownu bylo jasné, že se stejně jako minulý rok ani letos na hřišti nesetkáme. Místo toho holky z PH Olomouc zorganizovaly PH online freestyle. Byl to první závod celé online série a překvapil velký zájem. No jo, všichni už začínají abstinovat a chtějí si aspoň takhle porovnat všechno to, co přes zimu natrénovali. Prvního závodu se zúčastnilo čtyřicet osm týmů v minidistance a osmnáct openů a sedmnáct starterů. Minidistance byla vyrovnaná, ale vítězství nakonec brala Marťa Bolehovská s Bejlinkou. Mezi freestyly se objevilo spoustu nových týmů a rozhodčí měli opravdu co posuzovat. Začátečníky s přehledem vyhrála Marcela Chumchalová a Elwing z Olomouce. Openy nakonec vyhrál pro většinu neznámý Israel Rodera a Loky ze Španělska.

Israel Rodera a Loky

Welcome Summer

Dogfrisbee v online módu!  7. díl

Druhým závodem bylo Welcome Summer pod taktovkou Divokého západu Plzeň. Po úvodním kole týmy zjistily, o co jde a počet startujících se zvýšil. Mezi šedesáti devíti týmy v minidistance se našli dva, které naházely plný počet bodů a tak se nakonec konal rozstřel, a ten vyhrála Lucka Schönová a Dump. Starterů bylo tentokrát šestnáct a mezi všemi nakonec vítězství vybojovali Eva Bedrnová a Anny. Vítězství mezi třiceti jedna openy tentokrát vybojovala Alena Smolíková a Kira.

sestřih poznávacího znamení

Zatím posledním turnajem bylo KDDF

Dogfrisbee v online módu!  7. díl

Původně se čekalo skoro do poslední chvíle, jestli půjde uspořádat závody v offline režimu. Ale bohužel pár dní a vše se muselo opět přesunout do online světa. Holky z Olomouce ale nelenily a opět připravily skvělé závody pro ty, kteří si chtěli aspoň trochu zatrénovat. I na tyto závody se přihlásil parádní počet týmů a mezi neskutečnými sedmdesáti třemi týmy v superminidistance nakonec po rozstřelu kralovala Nikol Vízková a Arča. Mezi startery si to tentokrát rozdalo jedenáct týmů a i tentokrát dominovala Eva Bedrnová a Anny. Mezi dvaceti pěti openy nakonec dominovala Veronika Urbášková a Lumini, pro které to byla závodní premiéra. 

Přestože klasická sezóna konečně začíná, online závody stále probíhají a závodníci sbírají body v rámci RAK ONLINE DOGFRISBEE CUPu Pokud stále váháte, jestli zkusit dogfrisbee, pak online verze může být prvním krokem k oťukání se.


 

A co na to jedna ze závodnic?

Mezi výrazné týmy patřila i mladá Marťa Bolehovská a její fenka Bejlinka, které spolu sbírají speciální body od rozhodčích. A tak jsem ji trochu vyzpovídala.

Jaké pocity máš ze zatím proběhlých online závodů?

Dogfrisbee v online módu!  7. díl

Jsem šťastná, že i v této době můžeme alespoň nějak závodit. Hlavně nás online závody namotivovaly ke zlepšení našich nedokonalostí v sestavě. Moc nás také potěšily feedbacky od rozhodčích, ve kterých nám poradili, jaké věci máme vylepšit a jaké se jim líbí. Při natáčení to byly občas nervy, když se nám nedařilo, jelikož jsem přes týden na intru, musíme vše natočit o víkendu a občas se nám freestyle nedařil podle našich představ. Jediné, co mě mrzí, je, že se nedá online přenášet ta úžasná atmosféra, která je na všech závodech.

S přehledem jsi sbírala ceny pro online trik mastera. Máš v rukávu nějaký trik, který trénuješ a jehož premiéru si schováváš na klasické závody? Nebo jsi jela poctivě celou sestavu?

Mám pár vymyšlených triků, které ale ještě nezvládám natolik, abych je zařadila do závodní sestavy. Online závody jsem hodně využívala k zapojování nových triků do sestavy, které jsem měla již dotrénované. 

Online závody vás perfektně připraví na normální „offline“ závody a nakonec zjistíte, že není z čeho mít strach!

Čekají nás ještě dva online závody. Na co bys nalákala někoho, kdo se stále nerozhodl, jestli natočí video a pošle ho k posouzení? 

Online závody jsou super pro začátečníky. Přihlásíte se, ale když se vám video nepodaří natočit dle vašich představ, poslat ho nemusíte. Jako velké plus beru také feedbacky od rozhodčích, ve kterých vám řeknou, jaké prvky vám z jejich pohledu jdou a jaké naopak ne. Řekla bych, že nemůžete nic ztratit, ale jen získat. Online závody vás perfektně připraví na normální „offline“ závody a nakonec zjistíte, že není z čeho mít strach.

 

KDDF byl zároveň tvým posledním závodem, na který jsi nastoupila jako junior. Prozraď nám na závěr, jaké byly tvé pocity, když jsi poslala video a došlo ti, že příště už nebudeš bojovat o juniorské body?

Měla jsem takové smíšené pocity, které se těžko popisují. Byla jsem smutná, že už nemůžu hrát jako junior, ale jsem šťastná, že bude za juniory hrát alespoň Terka Kromková, která je ze stejného týmu jako já a moc by si zasloužila vyhrát juniora „RAK online cupu 2021“. I když už nebudu na závodech junior, tak se na mě třeba štěstí usměje a mezi dospělými se snad neztratím. 

Nejbližší závody v dogfrisbee

Alavis PraHaHa distance 26. – 27.6. Šestajovice u Prahy ZDE

Více info na discdog.cz

Iveta Chomátová

https://www.instagram.com/dorysa_discdogaussies/

 

Foto: Yvona Pařízková

Kam dál ...


Použitá slova ze slovníku pojmů:
Dogfrisbee