Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Dog & sunrise – corona challenge 2020

Také máte pocit, že v současné karanténní situaci potkáváte na procházce v lese víc lidí, než na Václaváku? Chtěli byste opět nerušeně venčit svého psa v klidu přírody? Přidejte se k naší výzvě a pojďte „s námi“ za východem slunce!


Dog & sunrise – corona challenge 2020
Katka Houšková 17.4.2020 7085x Výlety se psy

Měli jsme sen. Nebyl velký, ale nebylo snadné ho zrealizovat. A měli jsme ho dlouho. Až současná situace nás donutila se rozhoupat a konečně zrealizovat turistiku za východem slunce!

Ranní ptáče dál doskáče, ale sova by mohla upadnout…

Dog & sunrise – corona challenge 2020

Nejsme ranní ptáčata. Říká se, že lidé se dělí na ranní ptáčata a sovy – a my patříme mezi ty druhé. Nechodíme spát před půlnocí, večer máme ty nejlepší nápady a rána máme těžká. A to je jeden z důvodů, proč se nám nikdy nepovedlo zrealizovat plán – uspořádat kynologický výlet za východem slunce. Ačkoliv jsme to už několik let plánovali, pouze jednou se nám podařilo takovou turistiku vymyslet, vyhlásit, dokonce jsme měli i řadu přihlášených, ale zlé počasí nakonec zhatilo naše plány. Přitom taková turistika, zejména pokud trasa povede někam na kopec, musí být nádherná! Říkali jsme si to celé dlouhé roky…

Po několika málo vydařených procházkách (a také po sklence vína, jak jinak…) se dostavil nápad – pojďme konečně zrealizovat východ slunce!

Zoufalá doba si žádá zoufalé činy!

Dog & sunrise – corona challenge 2020

A potom přišel coronavirus. Máme omezený pohyb a omezené možnosti vyžití – jak naše, tak i našich psů. V přírodě, kde dřív nebyla ani noha, se momentálně promenují davy obyvatelstva, které by jinak seděly v kanceláři nebo se potulovaly po obchodních centrech. Jejich přítomnost jednak znepříjemňuje náš zážitek z výletu do přírody, jednak zvyšuje riziko nákazy, a také nás neustále nutí i v přírodě místo čerpání kyslíku nosit roušku. Po několika takových málo vydařených procházkách (a také po sklence vína, jak jinak…) se dostavil nápad – pojďme konečně zrealizovat východ slunce!

Nikde ani noha

Dog & sunrise – corona challenge 2020

Zcela výjimečně jsme se přinutili jít na kutě relativně včas, tedy před půlnocí. Ve 04.00 zazvonil budík, venku tma jako v pytli, na teploměru mínus dva stupně. Několik desítek minut na to jsme sedali do auta a vyráželi směr Velká Javorina – nejvyšší vrchol Bílých Karpat. Protože jsme s sebou vezli také naši čtrnáctiletou Cattynku, rozhodli jsme se turistiku pojmout trošku light, vyvezli jsme se autem až k Holubyho chatě a dále pokračovali pěšky nahoru k vysílači. Dorazili jsme na čas, v 05.35 vyšlo slunce a my jsme byli u toho! Teplota mínus šest stupňů a ostrý vítr sice nezvaly k delší turistice, ale v 05.00 hodin už se slunce naplno opíralo do malokarpatských vrcholků, psiska šťastně pobíhala po hřebeni, a co je podstatné – nikde nebyla ani noha!

Výzva pro všechny zapálené pejskaře!

Dog & sunrise – corona challenge 2020

Byl to opravdu nádherný zážitek, navíc po takovém výletu jste nakopnutí do nového dne a přitom už máte unavená psiska, která po příchodu domů odpadnou. A tak vznikl nápad – uspořádat výzvu a pozvat na kopec i další pejskaře, které nebaví se o příjemné okamžiky v lese dělit s polovinou obyvatelstva okresu a kteří mají rádi výzvy a nové zážitky. A když říkám pozvat, tím nemyslím jít společně, ale jít zvlášť, každý na „svůj“ kopec.

 

Od té doby už jsme podobných východů slunce zažili několik, snažíme se minimálně jednou týdně někam vyrazit. Nejhezčí je to samozřejmě na vrcholech hor nebo pohoří, ale i takový východ slunce na vodní nádrži má něco do sebe. Časem se k nám přidali další podobně „postižení“ pejskaři, kteří sdílejí svoje fotky a skvělé zážitky. Tak co, vyrazíte příště s námi?

TIP: V brzkých ranních hodinách sice nepotkáte v lese ani živáčka, zato potkáte hodně zvěře – proto mějte, prosím, své psy pod kontrolou!

www.katcinasmecka.cz

https://www.facebook.com/events/244988389996951/

Foto:  Roman Rakovan, Lucia Valentovičová, Lubka Kovácsová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->