Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Divočák může být opravdu nebezpečný!

Také okolo sebe na procházkách se psem vidíte rozryté louky nebo lesní porost a moc to neřešíte? Ale měli byste! Střet s divočákem nemusí vždy dopadnout tak, jak nám ho popsala jedna naše čtenářka.


Divočák může být opravdu nebezpečný!
Martina Jíchová 12.5.2018 5759x Příběhy

Jo, jo… Bylo krásné nedělní ráno, a tak jsem s holkami svými psími vyrazila ven... Aktuálně bydlím pod Brdy, nedaleko od Řevnic a je to opravdu krásný venkov, lesy všude kolem, louky se také najdou, ale hlavně les, ke kterému se musí dojít, ale daleko to není…

Jen ať se proběhnou!

divočák Mám dvě holky borderky – mámu Borgi a její dceru Eset. Vždycky jsem ráda, když se fenky pořádně proběhnou. Samy moc nelítají, zábavu jim tedy musím vymyslet vždy já, a tak jsem spokojená, když lítají za ptáky nad polem nebo nad loukou, stejně tak mám radost, když potkají zajíce a proběhnou se s ním, respektive za ním. Holky jsou opravdu ovčáci se vším všudy, pasou a nezažila jsem, že by byly agresivní na kohokoliv. Jedině na mladá štěňata, která Borgi nepřetržitě otravují, tak těm potom má potřebu dát najevo, že už to přehánějí. Ale nikdy nikomu neublížila.

 

Na letošní apríl nikdy nezapomenu!

Stejně tak tomu bylo i letos 1. dubna.  Byla jsem ráda, když Borgi v lese za „něčím“ zaběhla do nízkých smrčin. „Fajn, proběhne se“, říkala jsem si. Pak jsem ale jen slyšela, jak zakvičela. Zavolala jsem ji, hned přišla a šly jsme dál, vlastně spíš zpátky k domovu. Jenže Borgi si lehla, a to v lese obvykle nedělá. Zavolala jsem ji za chvíli znovu, ležela, nezdálo se mi to… Otočila jsem ji tedy na záda a na ten pohled asi nikdy nezapomenu. Viděla jsem všechno, co měla mít uvnitř v břiše, ale tam to bohužel nebylo. Strach byl obrovský! Zalarmovala jsem co nejrychleji bráchu a mazali jsme na pohotovost. Doktoři opravdu nevěřili, že to přežije, ona ale věděla, že jo.

divočák divočák
Návštěva na veterině druhý den po operaci, Borgi nechtěla žrát, tak jsem to zkusila sama. Byla nadšená a já také. Paní doktorka se divila, že to vůbec přežila.

Štěstí v neštěstí

Neviděla jsem nic, ale s největší pravděpodobností v těch nízkých smrčinách narazila na bachyni se seletem. To prý divočáci bývají opravdu velmi agresivní a byli i v našem případě. Borgi měla rozpárané celé břicho, vysloužila si dvacet osm stehů, strávila pár dní na pohotovosti, a když nechtěla vůbec žrát, zavolali mi, abych si pro ni přijela. Trvalo to ještě pár dní, ale dneska už je moje fenka dávno propuštěna, bez stehů, bez prášků, je veselá a žere. Měly jsme štěstí v neštěstí.

divočák
Moje bojovnice si „vysloužila“ dvacet osm stehů. Ještě se však musí poprat se zánětem v dutině břišní.

 divočák divočák
Třetí den po zákroku byla Borgi propuštěna do domácí péče.

Buďte raději ve střehu!

Samozřejmě, že vím, že psi nemají v lese běhat na volno, ale na druhou stranu jsem si říkala a říkám pořád, že moje holky neloví a jsou poslušné. To je pravda a honitba je tady kolem nás všude. V lese, na polích i na loukách. Na vodítku se ale proplétat lesem opravdu asi nikdy nebudu. Nejen myslivci nám mohou psa zastřelit, ale i divoká prasata mohou být velice nebezpečná. Dávejte si tedy všichni pozor!

divočák divočák
Všechno dobře dopadlo. Po více než dvou týdnech je ta moje holka propuštěna z péče lékařů, je veselá, žere a hodní ptáky nad poli. Zázraky se dějí!

Foto: archiv Martiny Jíchové

Také byste se rádi s ostatními podělili o svůj nevšední příběh? Máte možnost! Zašlete nám jej spolu s několika ilustračními fotografiemi na redakce@ecanis.cz. Budeme se těšit!

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->